748526-2026 - Competition
Bulgaria – IT services: consulting, software development, Internet and support – „ВНЕДРЯВАНЕ НА РЕШЕНИЕ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ПРОИЗВОДСТВОТО НА ТОПЛИННА И ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ“
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „ВНЕДРЯВАНЕ НА РЕШЕНИЕ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ПРОИЗВОДСТВОТО НА ТОПЛИННА И ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ“
Description: Предметът на обществената поръчка е „Внедряване на решение за управление на производството на топлинна и електрическа енергия“, обектът – "предоставянето на услуги" по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от ЗОП. Възложителят разполага със съществуваща SAP информационна среда, включваща: - SAP ECC, използвана като основна транзакционна система (внедрено в нея решение SAP IS-U, използвано за управление на дейностите, свързани с топлоснабдяването); - SAP BW/4HANA (Business Warehouse), използвана като централизирана система за съхранение и анализ на данни; - SAP BO BI (Business Objects), използвана като система за визуализация и анализ за изграждане на управленски справки и аналитични табла. Предметът на настоящата поръчка предвижда изграждане и внедряване на решение за управление на производството на топлинна и електрическа енергия, което да използва и разшири съществуващата SAP архитектура чрез внедряване на SAP PP (Production Planning), както и доставка на софтуерни лицензи и осигуряване на поддръжка тип SAP Enterprise Support, необходими за внедряване и използване на решението. Решението трябва да осигурява: - планиране и управление на производството на енергия; - регистриране на използваните ресурси (горива); - наблюдение на произведената енергия; - структуриране и централизиране на производствената информация; - осигуряване на данни за анализ и отчетност. Решението трябва да бъде интегрирано със съществуващите SAP системи и да използва техните стандартни функционалности. Отделните видове дейности и изискванията към изпълнението са описани подробно в Техническа спецификация, публикувана в електронната преписка на поръчката.
Internal identifier: 614537
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предметът на обществената поръчка е „Внедряване на решение за управление на производството на топлинна и електрическа енергия“, обектът – "предоставянето на услуги" по смисъла на чл. 3, ал. 1, т. 3 от ЗОП. Възложителят разполага със съществуваща SAP информационна среда, включваща: SAP ECC, използвана като основна транзакционна система (внедрено в нея решение SAP IS-U, използвано за управление на дейностите, свързани с топлоснабдяването); SAP BW/4HANA (Business Warehouse), използвана като централизирана система за съхранение и анализ на данни; SAP BO BI (Business Objects), използвана като система за визуализация и анализ за изграждане на управленски справки и аналитични табла. Предметът на настоящата поръчка предвижда изграждане и внедряване на решение за управление на производството на топлинна и електрическа енергия, което да използва и разшири съществуващата SAP архитектура чрез внедряване на SAP PP (Production Planning), както и доставка на софтуерни лицензи и осигуряване на поддръжка тип SAP Enterprise Support, необходими за внедряване и използване на решението. Решението трябва да осигурява: планиране и управление на производството на енергия; регистриране на използваните ресурси (горива); наблюдение на произведената енергия; структуриране и централизиране на производствената информация; осигуряване на данни за анализ и отчетност. Решението трябва да бъде интегрирано със съществуващите SAP системи и да използва техните стандартни функционалности. Отделните видове дейности и изискванията към изпълнението са описани подробно в Техническа спецификация, публикувана в електронната преписка на поръчката.