749059-2026 - Competition
Romania – Social work services with accommodation – Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu sau fără dizabilități, separați temporar sau definitiv de părinții lor
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu sau fără dizabilități, separați temporar sau definitiv de părinții lor
Description: Acordul cadru se va încheia pentru o perioada de 36 de luni cu maxim 3 (trei) operatori economici clasați în ordinea punctajului obtinut, în cazul în care exista trei operatori economici declarați admiși (îndeplinesc condițiile solicitate conform documentației de atribuire). În cazul în care nu sunt minim trei operatori economici, acordul cadru se va încheia cu toți operatorii economici calificați, in ordinea punctajului obtinut. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor 18 zile. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informațiilor suplimentare in a 11-a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 17093691_2026_PAAPD
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85311000 Social work services with accommodation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Servicii sociale cu cazare pentru copiii fără dizabilități
Description: <>Denumire<> Nr. maxim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. minim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. maxim beneficiari /luna Contract subsecvent <> Nr. minim beneficiari /luna Contract subsecvent<> <>Servicii sociale cu cazare pentru copiii fără dizabilități <> 12 <> 1 <> 12 <> 1
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu dizabilități, inclusiv pentru cei diagnosticați cu HIV/SIDA
Description: <>Denumire<> Nr. maxim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. minim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. maxim beneficiari /luna Contract subsecvent <> Nr. minim beneficiari /luna Contract subsecvent<> <>Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu dizabilități, inclusiv pentru cei diagnosticați cu HIV/SIDA <> 12 <> 1 <> 12 <> 1
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu dizabilități
Description: <>Denumire<> Nr. maxim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. minim beneficiari /luna Acord cadru <> Nr. maxim beneficiari /luna Contract subsecvent <> Nr. minim beneficiari /luna Contract subsecvent<> <>Servicii sociale cu cazare pentru copiii cu dizabilități <> 12 <> 1 <> 12 <> 1
Internal identifier: 7