749148-2026 - Competition
Bulgaria – Computer servers – Доставка на високопроизводителна GPU/CPU сървърна система, комплектована със сървърен шкаф
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на високопроизводителна GPU/CPU сървърна система, комплектована със сървърен шкаф
Description: Предмет на поръчката: „Доставка на високопроизводителна GPU/CPU сървърна система, комплектована със сървърен шкаф и допълнително оборудване за развитие на изчислителната инфраструктура на ИБИР-БАН" Поръчката е разделена на 3 (три) обособени позиции, както следва: Обособена позиция 1 с предмет „Доставка на високопроизводителна GPU/CPU сървърна система, комплектована със сървърен шкаф“ Обособена позиция 2 с предмет „Доставка на три броя преносими компютри“, която се възлага на основание чл. 20, ал. 4 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 6 от ЗОП. Обособена позиция 3 с предмет „Доставка на допълнителна система за данни“, която се възлага на основание чл. 20, ал. 4 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 6 от ЗОП. Оферти се подават само за обособена позиция 1 и изискванията посочени в настоящата документацията към процедурата по чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП се отнасят за нея.
Internal identifier: 614747
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Прогнозната стойност на поръчката е определена като остатъчна стойност съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП и е в размер на 132 000 евро без ДДС. Обособена позиция № 1 с предмет „Доставка на високопроизводителна GPU/CPU сървърна система, комплектована със сървърен шкаф“ с прогнозна стойност 132 000 евро без включен ДДС . Обособена позиция № 2 с предмет „Доставка на три броя преносими компютри“, която се възлага на основание чл. 20, ал. 4 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 6 от ЗОП, с прогнозна стойност 8000 евро без ДДС Обособена позиция 3 с предмет „Доставка на допълнителна система за данни“, която се възлага на основание чл. 20, ал. 4 от ЗОП във връзка с чл. 21, ал. 6 от ЗОП, с прогнозна стойност 20 000 евро без ДДС Обособени позиции № 2 и 3 се възлагат по реда на чл. 20, ал. 4 от ЗОП. Съгласно чл. 21, ал. 6 от ЗОП, възложителите могат да възлагат обособени позиции по реда, валиден за индивидуалната прогнозна стойност на всяка от тях, при условие че стойността на съответната обособена позиция не надхвърля 156 464 лв. за доставки и услуги и 1 000 000 лв. за строителство и общата стойност на обособените позиции, възложени по този начин, не надхвърля 20 на сто от общата прогнозна стойност на поръчката. За обособени позиции № 2 и №3 са изпълнени и двете условия. Остатъчната стойност на поръчката е 132 000 евро без ДДС. Оферти се подават само за обособена позиция 1 и изискванията посочени в настоящата документацията към процедурата по чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП се отнасят за нея.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48822000 Computer servers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 1 piece