749164-2026 - Competition
Poland – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na pakiety, znak sprawy: AEZ/S-162/2026
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na pakiety, znak sprawy: AEZ/S-162/2026
Description: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa urządzeń ogólnolaboratoryjnych w podziale na części zamówienia, zwane Pakietami: Pakiet 1: Dostawa pompy próżniowej bezolejowej z wyposażeniem, Pakiet 2: Dostawa spektrofotometru UV-VIS dwuwiązkowego, Pakiet 3: Dostawa zestawu pipet jednokanałowych, Pakiet 4: Dostawa inkubatora z wytrząsaniem, Pakiet 5: Dostawa automatycznego dysocjatora tkankowego, Pakiet 6: Dostawa myjki ultradźwiękowej. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do liczby, rodzaju i wymagań, został określony w Formularzach wymaganych warunków technicznych, stanowiących odpowiednio dla Pakietów 1 – 6, Załączniki nr 2.1 do 2.6 do SWZ. 3. Do obowiązków Wykonawcy należeć będzie realizacja przedmiotu zamówienia zgodnie z postanowieniami Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 6.1 do SWZ (dla Pakietów 1, 2, 4, 5) oraz Załącznik nr 6.2 do SWZ (dla Pakietów 3 i 6). 4. Dostawa urządzeń nastąpi do: Pakiet 1: WF2 – Zakład Toksykologii i Bromatologii, ul. Banacha 1,02-097 Warszawa; Pakiet 2: WF5 – Zakład Chemii Leków, Analizy Farmaceutycznej i Biomedycznej, ul. Banacha 1, 02-097 Warszawa; Pakiet 3: 1W13 – Zakład Medycyny Nuklearnej, Centralny Szpital Kliniczny - UCK WUM, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa; Pakiet 4: WF7 – Katedra i Zakład Chemii Organicznej i Fizycznej, ul. Banacha 1, 02-097 Warszawa; Pakiet 5: 1WK – Katedra i Zakład Biochemii, ul. Banacha 1, 02-097 Warszawa, budynek Farmacji, I piętro; Pakiet 6: 1M19 – Zakład Immunologii, ul. Nielubowicza 5, 02-097 Warszawa. 5. Zamówienie objęte Pakietem 6 realizowane jest w ramach projektu pn.: „Horyzont doskonałości w zastosowaniach matrycowego RNA immunoOnkologii” HERO. Projekt realizowany jest w ramach Programu Wirtualny Instytut Badawczy na podstawie umowy o dofinansowanie nr UoF/01-WIB/2020-011 z dnia 17.01.2022 r.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 3. Wykonawca powinien zapoznać się ze Specyfikacją warunków zamówienia. 4. Informacja o sposobie złożenia oferty i komunikacja Zamawiającego z Wykonawcami za pośrednictwem platformy eZamawiający, dostępną pod adresem: https://wum.ezamawiajacy.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl, określa Rozdział XVII SWZ. 5. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi Platformy „e-zamawiający”, znajdują się na platformie „e-zamawiający” (https://wum.ezamawiajacy.pl), w zakładce „Baza Wiedzy”. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, 1) na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2) wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2025 poz. 514 t.j.) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz.UE.L Nr 229, str. 1 ze zm.). 7. Administratorem danych osobowych jest WARSZAWSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY, ul. Żwirki i Wigury 61, 02-091 Warszawa reprezentowany przez Rektora WUM. Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych została zawarta w rozdziale XXVII SWZ. 8. Dotyczy Pakietu 2, 5, 6: W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania funkcjonalne i techniczne, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: karty katalogowej oferowanego urządzenia, instrukcji obsługi lub innych dokumentów producenta lub przedstawiciela producenta lub dystrybutora, potwierdzających zgodność deklarowanych parametrów technicznych z wymaganiami i cechami, określonymi w Formularzu wymaganych warunków technicznych, stanowiącym odpowiednio dla Pakietu 2, 5, 6 - Załączniki nr 2.2, 2.5, 2.6. Zamawiający wymaga potwierdzenia przy pomocy przedmiotowych środków dowodowych wyłącznie tych parametrów, dla których taki wymóg odznaczył w Formularzu wymaganych warunków technicznych. Zamawiający dopuszcza możliwość posługiwania się dokumentami pozyskanymi ze stron internetowych producenta lub przedstawiciela producenta lub dystrybutora oferowanych urządzeń. Dokumenty, o których mowa powyżej, składane są w języku polskim lub w przypadku innych języków wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych w zakresie Pakietu 1, 3, 4. Z uwagi, że przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, nie będą one podlegały uzupełnieniu, a oferta Wykonawcy zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c ustawy. Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 9. Wymagania dotyczące wadium - Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium i nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 10.Termin związania ofertą zgodnie z treścią SWZ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
Additional classification (cpv): 42122450 Vacuum pumps, 38433000 Spectrometers, 38437100 Pipettes, 38436000 Shakers and accessories, 42943200 Ultrasonic baths
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet 1: Dostawa pompy próżniowej bezolejowej z wyposażeniem
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.1 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 1
Additional classification (cpv): 42122450 Vacuum pumps
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet 2: Dostawa spektrofotometru UV-VIS dwuwiązkowego
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.2 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 2
Additional classification (cpv): 38433000 Spectrometers
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet 3: Dostawa zestawu pipet jednokanałowych
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.3 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 3
Additional classification (cpv): 38437100 Pipettes
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet 4: Dostawa inkubatora z wytrząsaniem
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.4 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 4
Additional classification (cpv): 38436000 Shakers and accessories
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet 5: Dostawa automatycznego dysocjatora tkankowego
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.5 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 5
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet 6: Dostawa myjki ultradźwiękowej
Description: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem co do rodzaju i liczby urządzeń, został określony w Formularzu wymaganych warunków technicznych, który stanowi Załączniki nr 2.6 do SWZ.
Internal identifier: AEZ/S-162/2026 Pakiet 6
Additional classification (cpv): 42943200 Ultrasonic baths