2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa i magazynowanie infrastruktury sprzętowej dla Ośrodków Regionalnych PZŁ SWD PRM
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 18 kompletów urządzeń, z czego każdy komplet urządzeń będzie składał się z trzech pojedynczych serwerów oraz dwóch przełączników sieciowych, umożliwiających pracę serwerów w klastrze. Zamawiający wymaga dostarczenia wszystkich kompletów urządzeń do jednej wybranej przez Wykonawcę lokalizacji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w której nastąpi protokolarny odbiór urządzeń. Po odbiorze urządzeń, Wykonawca zobowiązany będzie do magazynowania urządzeń i sukcesywnych ich dostaw do poszczególnych Ośrodków Regionalnych zlokalizowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (17 lokalizacji), zgodnie z przekazanym przez Zamawiającego harmonogramem, do dnia 15 kwietnia 2027 r. Lokalizacje poszczególnych Ośrodków Regionalnych udostępnione zostaną Wykonawcy po zawarciu umowy. W ramach realizowanych dostaw do Ośrodków Regionalnych, urządzenia podlegać będą montażowi i instalacji w szafach Zamawiającego przez podmiot trzeci, do współpracy z którym Wykonawca będzie zobowiązany w celu prawidłowej instalacji i uruchomienia urządzeń. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik nr 1 do SWZ oraz w PPU, które stanowią załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowało: • produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; • produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji. Wykonawca składa odpowiednie oświadczenie w treści Formularza ofertowego. Oświadczenie to stanowi treść złożonej oferty. Jeżeli z treści oferty, oświadczenia, dokumentów złożonych wraz z ofertą albo wyjaśnień Wykonawcy będzie wynikać, że oferta obejmuje rozwiązanie, o którym mowa powyżej, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 uPzp.
Internal identifier: Nr sprawy: ZP/11/IX/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Stosownie do treści art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 uPzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający jest zobowiązany do rozliczenia środków finansowych przeznaczonych na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do grudnia br. na podstawie umowy nr DOI/LPR/85144/6220/14/2026/657/604. Biorąc pod uwagę specyfikę zamówienia, jego przygotowanie miało złożony i czasochłonny charakter. Biorąc pod uwagę wymagany czas dostawy oraz znaczącą liczbę urządzeń nabywanych w ramach przedmiotowego zamówienia, zasadnym w ocenie Zamawiającego jest skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp, w celu zabezpieczenia możliwości prawidłowego przeprowadzenia postępowania i realizacji zawartej w jego wyniku umowy. Należy przy tym wskazać, że skrócony termin składania ofert, w ocenie Zamawiającego jest wystarczający do przygotowania kalkulacji ceny i jako taki pozostaje bez wpływu na równe traktowanie wykonawców, czy zachowanie odpowiedniego poziomu konkurencji. W wyroku z dnia 14 lipca 2023 r., KIO 1844/23, Krajowa Izba Odwoławcza uznała, że intencją ustawodawcy przy wprowadzeniu przepisu art. 138 ust. 2 ustawy Pzp , było objęcie jego dyspozycją szerokiego katalogu przypadków, w których możliwym będzie skrócenie terminu składania ofert - w tym również przypadków, które zamawiający mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada zamawiający. Potwierdzenie powyższego znajduje się również w dyrektywie 2014/24/UE, która w motywie 46 wskazuje, że: „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać.” Biorąc pod uwagę opisany powyżej stan faktyczny, w ocenie Zamawiającego wystąpiły okoliczności uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
5. Lot
Lot: LOT-0001