749838-2026 - Competition
Poland – Seminar organisation services – „Organizacja spotkania szkoleniowo-warsztatowego w dniach 17-18.11.2026 r.”
Contract notice – light regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Organizacja spotkania szkoleniowo-warsztatowego w dniach 17-18.11.2026 r.”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa organizacji wyjazdowego spotkania integracyjno-warsztatowego dla pracowników NASK-PIB, zwana dalej „Wyjazdem” lub „Wydarzeniem”, obejmująca: a) wynajem sali konferencyjnej wraz z zapewnieniem odpowiedniego zaplecza organizacyjnego, b) zapewnienie usługi cateringowej podczas warsztatów w tym przerw kawowych i lunchu; c) organizację uroczystej kolacji; d) zapewnienie pokoi hotelowych dla pracowników NASK-PIB; e) zapewnienie transportu dla pracowników NASK-PIB; f) organizację i realizację atrakcji towarzyszącej po zakończeniu części warsztatowej (prawo opcji nr 1); g) zapewnienie artykułów promocyjno-reklamowych (tj.: gadżetów prezentowych) dla uczestników Wydarzenia (prawo opcji nr 2). 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający wymaga, aby oferowany przedmiot zamówienia, w tym wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia nie obejmował: 1) produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa (Dz. U. z 2026 r. poz. 20 i 252), stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa, 2) produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, lub usługę ICT, lub proces ICT, określone w tej decyzji. Jeżeli Wykonawca zaoferuje rozwiązanie, o którym mowa w pkt 1) lub 2) powyżej, oferta podlegać będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17) lub pkt 19) ustawy Pzp. 4. Termin realizacji zamówienia: Umowa obowiązuje od dnia jej zawarcia. Umowa wygasa z upływem 3 dni roboczych, liczonych od dnia zakończenia Wyjazdu, przy czym Wyjazd zrealizowany będzie w dniach 17-18 listopada 2026 r., z zastrzeżeniem punktów poniższych. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu realizacji Wydarzenia wyłącznie poprzez jego przesunięcie na późniejszy termin, przypadający w dniach od poniedziałku do piątku, w okresie od dnia 19 listopada 2026 r. do dnia 2 grudnia 2026 r. włącznie. Strony ustalą dokładny termin realizacji Wyjazdu podczas spotkania roboczego przeprowadzonego w terminie do 5 dni roboczych po zawarciu umowy. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji Wyjazdu w nowym terminie, wskazanym przez Zamawiającego, bez dodatkowego wynagrodzenia z tytułu zmiany terminu. Zmiana terminu realizacji zamówienia dokonana w granicach określonych powyżej nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu.. . 5. W przypadkach, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały zastosowane odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, zamawiający zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Każdorazowo, gdy wskazana jest w niniejszej SWZ norma, ocena techniczna, specyfikacja techniczna lub system referencji technicznych należy przyjąć, że w odniesieniu do nich użyto sformułowania „lub równoważne”. 7. Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie takie rozwiązanie, które w równoważnym stopniu spełnia warunki określone w SOPZ. 8. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu. 9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu. 10. Na podstawie z art. 7 ust. 6-7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514 ze zm.), zwana dalej „ustawa sankcyjna”, osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 tej ustawy, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego lub biorą udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego podlegają karze pieniężnej. Karę pieniężną, o której mowa w ust. 6 tej ustawy, nakłada Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w drodze decyzji, w wysokości do 20 000 000 zł. 11. Na podstawie art. 7 ust. 5 ustawy sankcyjnej przez ubieganie się o udzielenie zamówienia publicznego rozumie się, złożenie oferty. 12. Na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że łączna kwota, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie zamówienia podstawowego i w zakresie prawa opcji wynosi: 98 400,00 zł brutto, w tym za zamówienie 1) podstawowe: 73 800,00 złotych brutto 2) w ramach prawa opcji: 24 600,00 złotych brutto.
Internal identifier: ZZPiZ.2610.17.2026.573.PKO
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: 1. Postępowanie jest na usługi społeczne i inne szczególne usługi, w którym wartość zamówienia wyrażona w złotych jest równa lub przekracza równowartość kwoty 750 000 euro na podstawie art. 359 pkt 1) przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r., poz. 793 ze zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie przepisów art. 132 ustawy Pzp. 2. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą badania i oceny ofert, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. 3. Po złożeniu ofert Zamawiający dokona badania i oceny ofert, w tym poprawy omyłek, zgodnie z art. 223 ustawy Pzp. 4. Po dokonaniu badania i oceny ofert, Zamawiający zgodnie z art. 126 ustawy Pzp wezwie Wykonawcę, który złożył najwyżej ocenioną ofertę do przedstawienia podmiotowych środków dowodowych.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79951000 Seminar organisation services
Additional classification (cpv): 79952000 Event services, 55300000 Restaurant and food-serving services, 55520000 Catering services, 55120000 Hotel meeting and conference services, 55110000 Hotel accommodation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1. Na podstawie art. 441 ustawy Pzp, Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji ponad zakres podstawowy przedmiotu zamówienia, określony w SOPZ. 2. Zamawiający może skorzystać z następujących opcji: 1) Opcja nr 1: polegającej na zapewnieniu programu networkingowo-integracyjnego realizowanego podczas Wydarzenia. Szczegółowe zapisy w tym zakresie zostały opisane w pkt 9 ppkt 2) lit. a) SOPZ; 2) Opcja nr 2: polegającej na zapewnieniu artykułów promocyjno-reklamowych (gadżetów prezentowych) dla uczestników Wydarzenia w postaci bawełnianych T-shirtów z krótkim rękawem. Szczegółowe zapisy w tym zakresie zostały opisane w pkt 9 ppkt 2) lit. b) SOPZ. 3. Zamawiający może skorzystać tylko z Opcji nr 1 albo tylko Opcji nr 2 albo łącznie z obu Opcji. 4. Zamawiający, korzystając z prawa opcji w zakresie swoich potrzeb, złoży Wykonawcy „Oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji”. Po złożeniu ww. oświadczenia przez Zamawiającego Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w zakresie objętym prawem opcji. 5. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji, przekazując Wykonawcy informację drogą mailową najpóźniej na 5 dni roboczych przed planowanym terminem rozpoczęcia Wydarzenia. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji w ramach poszczególnych części zamówienia jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub skorzystanie z niego w niepełnym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 7. Świadczenie usług w ramach prawa opcji będzie się odbywało na zasadach wskazanych w Umowie dla zamówienia podstawowego. Postanowienia Umowy dotyczące zamówienia podstawowego odnoszą się odpowiednio do realizacji usług w ramach prawa opcji, chyba że w Umowie wyraźnie wskazano inaczej.