2. Procedure
Procedure
Title: Servis pro letouny
Description: Veřejná zakázka na zajištění provozu a servisu letounů Cessna 172SP Garmin 1000 a Piper PA-28-181 Archer III
Internal identifier: VZ ID 3375 - Servis pro letouny
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50211000 Repair and maintenance services of aircraft
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: A. Změna ve flotile Letounů: Objednatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje právo v průběhu trvání této smlouvy vyřadit kterýkoli z Letounů uvedených v čl. I. odst. 1) této smlouvy z předmětu poskytovaných služeb, zejména v případě jeho prodeje, trvalého vyřazení z provozu, zničení nebo z jiného důvodu, pro který jej Objednatel přestane provozovat. Vyřazením Letounu nevzniká Poskytovateli nárok na náhradu újmy, ušlého zisku ani jinou kompenzaci. Objednatel je současně oprávněn vyřazený Letoun nahradit jiným letounem, který bude provozovat namísto vyřazeného Letounu, za předpokladu, že půjde o jednomotorový pístový letoun obdobné kategorie a provozního určení, jehož servis a údržba odpovídají svou povahou službám tvořícím předmět této smlouvy a nevyžadují po Poskytovateli oprávnění nebo odbornou způsobilost odlišné od těch, které byly požadovány v zadávacím řízení na veřejnou zakázku. Na poskytování služeb ve vztahu k náhradnímu letounu se použijí veškeré podmínky této smlouvy. Není-li pro příslušnou službu ve vztahu k náhradnímu letounu v Příloze č. 1 stanovena paušální cena, stanoví se její cena podle pravidel pro ostatní služby a úkony uvedených v části B Přílohy č. 1. Vyřazení Letounu nebo jeho nahrazení náhradním letounem oznámí Objednatel Poskytovateli písemně s uvedením data, od něhož se změna uplatní, a v případě náhradního letounu rovněž s uvedením jeho typu, výrobního čísla a poznávací značky. Tato změna nevyžaduje uzavření dodatku ke smlouvě. B. Nahrazení Poskytovatele: Objednatel si v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje změnu na straně Poskytovatele v průběhu plnění závazku z této smlouvy, a to v případě, kdy bude smlouva s Poskytovatelem z jakéhokoli důvodu ukončena či dojde k zániku Poskytovatele bez právního nástupce. Dojde-li k ukončení smlouvy či zániku Poskytovatele bez právního nástupce, je Objednatel oprávněn uzavřít smlouvu na plnění veřejné zakázky s dodavatelem, jehož nabídka se v zadávacím řízení umístila jako další v pořadí (dále jen „náhradní poskytovatel“). Objednatel nebude provádět nové hodnocení nabídek, ale bude vycházet z pořadí nabídek v zadávacím řízení. Objednatel však provede posouzení splnění podmínek účasti, pokud tak neučinil v zadávacím řízení, za účelem zjištění, zda u náhradního poskytovatele nejsou naplněny povinné důvody pro jeho vyloučení dle § 48 ZZVZ. Náhradní poskytovatel vstoupí do práv a povinností vyplývajících z této smlouvy s výjimkou nabídkové ceny a všech údajů, které byly předmětem hodnocení nabídek, tj. všech hodnotících kritérií, která budou náhradním poskytovatelem řešeny podle jeho nabídky podané do zadávacího řízení na veřejnou zakázku. Odmítne-li náhradní poskytovatel vstoupit do práv a povinností z této smlouvy nebo jsou naplněny povinné důvody pro jeho vyloučení dle § 48 ZZVZ, je Objednatel oprávněn za stejných podmínek vyzvat k uzavření smlouvy dodavatele, který se umístil na dalším místě v pořadí podle výsledku zadávacího řízení. Objednatel je oprávněn takto postupovat opakovaně až do vyčerpání pořadí dodavatelů, jejichž nabídky byly v zadávacím řízení hodnoceny. Poskytovatel je povinen poskytnout Objednateli a náhradnímu poskytovateli veškerou součinnost nezbytnou pro zajištění kontinuity poskytování služeb, zejména předat technickou dokumentaci, záznamy o údržbě, informace o otevřených závadách, rozpracovaných servisních zásazích, objednaných náhradních dílech a dalších skutečnostech významných pro zachování letové způsobilosti Letounů. C. Opční plnění: Objednatel si v souladu s § 100 odst. 3 ZZVZ vyhrazuje možnost sjednat s Poskytovatelem v jednacím řízení bez uveřejnění poskytování nových služeb: a) které nebyly původně ve smlouvě sjednány, ale svým předmětem odpovídají službám vymezeným v čl. II. této smlouvy (obdobné služby); b) představují takový nárůst co do rozsahu požadavků Objednatele na služby, že je nelze spravedlivě pokrýt jinými ujednáními ve smlouvě; c) jsou poskytovány na nových zařízeních Objednatele, resp. zařízeních, která nebyla předmětem této smlouvy ke dni jejího uzavření; nebo d) jsou vyvolány změnou právních předpisů, technických norem, požadavků příslušných orgánů veřejné moci, výrobce Letounu nebo podmínek letové způsobilosti (regulatorní požadavky), v důsledku které vznikne potřeba poskytování nových nebo rozšířených služeb. Poskytovatel je povinen poskytovat opční plnění, ledaže mu v tom brání objektivní okolnosti spočívající zejména v absenci potřebných oprávnění, schválení, certifikací nebo technických podkladů nezbytných pro poskytování požadovaných služeb. Na opční plnění se použijí podmínky této smlouvy, nestanoví-li opční dodatek jinak. Cena opčního plnění bude sjednána v opčním dodatku s ohledem na rozsah a povahu požadovaných služeb. Předpokládaným rozsahem opčního plnění jsou nové služby spočívající v údržbě, opravách, kontrolách, diagnostice závad a dalších službách obdobného charakteru, které jsou předmětem této smlouvy, poskytované ve vztahu k novým zařízením nebo vyvolané změnou regulatorních požadavků. Předpokládaná doba poskytování opčního plnění odpovídá době účinnosti této smlouvy.