750327-2026 - Competition
Bulgaria – Software package and information systems – ,,Надграждане на инфраструктурата на Национална здравноосигурителна каса (НЗОК) по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ,,Надграждане на инфраструктурата на Национална здравноосигурителна каса (НЗОК) по обособени позиции“
Description: Предметът на обществената поръчка е ,,Надграждане на инфраструктурата на Национална здравноосигурителна каса (НЗОК) по обособени позиции“ и включва следните обособени позиции: 1. Обособена позиция № 1: ,,Осигуряване на лицензи за софтуер за архивиране''; 2. Обособена позиция № 2: ,,Осигуряване на WAF решение за защита на уеб приложения‘‘. Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническите спецификации на Възложителя, относими към съответната обособена позиция.
Internal identifier: 614509
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Осигуряване на лицензи за софтуер за архивиране''
Description: Предметът по Обособена позиция № 1 включва осигуряване на лицензи за софтуер за архивиране, подробно описани по вид, количество и технически характеристики в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 1 - Приложение № 1.1. Обхватът на обособената позиция включва: - Софтуер за архивиране за 1 пакет (10 броя в пакет) виртуални сървъра/гост операционни системи - 20 броя; - Софтуер за архивиране за 1 TB front-end лицензиран капацитет - 50 TB. ​​​​​​​Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 1 - Приложение № 1.1. **** • Срокът за осигуряване на лицензите за софтуер за архивиране е до 20 (двадесет) работни дни от датата на получаване от Изпълнителя на уведомление за осигурено финансиране, изпратено от Възложителя и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение, при условията на проекта на договор. • Срокът за валидност на лицензите и осигурената софтуерна поддръжка по т. II от Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 1 - Приложение № 1.1. е съобразно предложените от участника в офертата му срокове, считано от датата на доставка, удостоверена в приемо-предавателния протокол за доставка. **** В случай, че не е производител, участникът следва да е оторизиран от производителя или от официален негов представител за правото на разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България. Участникът доказва съответствието си с поставеното изискване чрез прилагане на оторизационно писмо или друг еквивалентен документ, издаден от производителя или от официален негов представител, на български език или придружен от превод на български език, в Техническото си предложение. В случаите на представяне от Участника в обществената поръчка на оторизационно писмо от официален представител на производителя (или еквивалентен документ), в офертата се прилага и оторизационно писмо, издадено от производителя (или еквивалентен документ на български език или придружено от превод на български език), с което се упълномощава официалният представител на производителя да предоставя оторизация на трети лица. **** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд „изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя“ (Решение № 10859 от 27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г., VII о.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя на оборудването, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствие с поставеното изискване. *** Обществената поръчка се обявява без осигурено финансиране, поради което договорът по обособена позиция № 1 от обществената поръчка ще се сключи под условие, в съответствие с чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на договора започва след осигуряване на финансиране от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ , удостоверено чрез писмено уведомление, изпратено от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ до ИЗПЪЛНИТЕЛЯ и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение.
Internal identifier: 614511
Main classification (cpv): 48710000 Backup or recovery software package
Lot: LOT-0002
Title: ,,Осигуряване на WAF решение за защита на уеб приложения‘‘
Description: Предметът по Обособена позиция № 2 включва осигуряване на 2 броя лицензи за софтуер за мониториране и защита на мрежови приложения (WAF) за капацитет от минимум 1Gbps. ​​​​​​​Изискванията към изпълнението са подробно описани в Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 2 - Приложение № 1.2. *** • Срокът за осигуряване на защитните стени на ниво уеб приложение по т. II от Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 2 - Приложение № 1.2 е до 20 (двадесет) работни дни от датата на получаване от Изпълнителя на уведомление за осигурено финансиране, изпратено от Възложителя и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение, при условията на проекта на договор. • Срокът на валидност на лицензите и осигурената софтуерна поддръжка по т. II от Техническата спецификация на Възложителя по Обособена позиция № 2 - Приложение № 1.2 е съобразно предложения от участника в офертата му срок, считано от датата на доставка, удостоверена в приемо-предавателния протокол за доставка. *** В случай, че не е производител, участникът следва да е оторизиран от производителя или от официален негов представител за правото на разпространение/доставка на предлаганите продукти на територията на Република България. Участникът доказва съответствието си с поставеното изискване чрез прилагане на оторизационно писмо или друг еквивалентен документ, издаден от производителя или от официален негов представител, на български език или придружен от превод на български език, в Техническото си предложение. В случаите на представяне от Участника в обществената поръчка на оторизационно писмо от официален представител на производителя (или еквивалентен документ), в офертата се прилага и оторизационно писмо, издадено от производителя (или еквивалентен документ на български език или придружено от превод на български език), с което се упълномощава официалният представител на производителя да предоставя оторизация на трети лица. *** Поставеното изискване за оторизация на етап подаване на оферти, се обосновава от предмета на поръчката и представлява гаранция за нейното своевременно и качествено изпълнение. В случай, че бъде избран изпълнител, на когото му бъде отказана оторизация от производителя, това може да доведе до забавяне на изпълнението на обществената поръчка, както и до нейното прекратяване. Според заключенията на Върховния административен съд „изискването за оторизация само по себе си не е ограничително, доколкото е гаранция за качество и надеждност на извършваната дейност. В обичайната търговска практика оторизацията става въз основа на договор, който може да бъде директно с производителя или с друг икономически субект, упълномощен да оторизира от името на производителя“ (Решение № 10859 от 27.10.2021 г. на ВАС по адм. д. № 6546/2021 г., VII о.). В документацията условието за оторизация е поставено разширително, т. е. не е ограничено единствено до производителя на оборудването, но и всеки негов официален представител. Изисква се обща оторизация, а не за конкретна процедура и е предоставена възможност за всеки заинтересован участник – партньор, независимо дали е българско или чуждестранно лице, да подаде оферта, като е предоставена възможност за доказване на горепосоченото обстоятелство, както с оторизационно писмо, така и с всеки друг еквивалентен документ, който удостоверява съответствие с поставеното изискване. *** Обществената поръчка се обявява без осигурено финансиране, поради което договорът по обособена позиция № 2 от обществената поръчка ще се сключи под условие, в съответствие с чл. 114 от ЗОП. Изпълнението на договора започва след осигуряване на финансиране от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ , удостоверено чрез писмено уведомление, изпратено от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ до ИЗПЪЛНИТЕЛЯ и представяне от Изпълнителя на определената гаранция за изпълнение.
Internal identifier: 614513
Main classification (cpv): 48730000 Security software package