See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru de furnizare ”Combustibil pentru turboreactoare tip Jet A1”
Description: Obiectul acordului-cadru de furnizarea este achiziția de „Combustibil pentru turboreactoare tip Jet A” cu durata de 36 luni. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare în a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 18 .
Internal identifier: A1-8663 din 02.10.2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09131000 Aviation kerosene
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Incheierea unui acord-cadru de furnizare ”Combustibil pentru turboreactoare Tip Jet A1” având durata de 36 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a specificatie tehnice a produsului (Anexa nr.1 la caietul de sarcini). Produsul ofertat va fi insotit de documente justificative privind caliatatea produsului emise de producător (respectiv, certificatul de calitate emis de producător și certificatul de analiză emis de un laborator acreditat RENAR). În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 204.516.000,00 lei. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru - cantități minime 38600 tone, cantități maxime 140000 tone. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate prin cel mai mare contract subsecvent - cantități minime 14200 tone. cantități maxime 50000 tone. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): cel puțin un contract anual Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 1