See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Lucrări de construcții (Pachet 2) obiectiv de investiții "SPITAL REGIONAL DE URGENȚĂ IAȘI"
Description: Obiectul contractului constă în execuția lucrărilor de construcții (pachet 2) pentru realizarea obiectivului de investiții "SPITAL REGIONAL DE URGENȚĂ IAȘI", respectiv : Obiectivul propus, cu functiunea spital regional de urgenta este complexde constructii, distincte din punct de vedere structural, 2S+P+5E+6 retras, doua niveluri subterane dintre care unul partial (subsol -2) ce gazduieste spatii tehnice, parter, 5 etaje superioare si un etaj tehnic. La acestea se adauga lucrarile de amenajare exterioara in perimetrul amplasamentului, foraje geotermale, dotarea cu echipamente medicale grele, heliport, parc fotovoltaic, precum si racordarile la retelele de utlitati publice si drumuri din zona. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificările si completările ulterioare, Autoritatea Contractantă stabilește două termene limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv două termene-limită în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informațiilor suplimentare, după cum urmează: Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire Sunt stabilite 2 termene pentru solicitări de clarificări, respectiv 2 termene pentru răspsuns la solicitări de clarificări. Termene pentru solicitari de clarificari: I – 45 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor II – 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări in: I – 30 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor II – 11 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 46481999_2023_PAAPD1449564
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectivul propus, cu functiunea spital regional de urgenta este complex de constructii, distincte din punct de vedere structural, 2S+P+5E+6 retras, doua niveluri subterane dintre care unul partial (subsol -2) ce gazduieste spatii tehnice, parter, 5 etaje superioare si un etaj tehnic. La acestea se adauga lucrarile de amenajare exterioara in perimetrul amplasamentului, foraje geotermale, dotarea cu echipamente medicale grele, heliport, parc fotovoltaic, precum si racordarile la retelele de utilitati publice si drumuri din zona. Corpulspitaluluiconsta din: • Trei (3) nivele complete (subsol -1, parter si etaj 1); • Un subsol partial (subsol -2), cu functiunea de spatii tehnice; • Nivele superioare partiale, de la etajul 2 pina la etajul 5 (trei turnuri ce cuprind sectiile/unitatile de spitalizare; • Etajul 6 tehnic (partial).
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 09331200 Solar photovoltaic modules, 33100000 Medical equipments, 35113300 Safety installations, 39370000 Water installations, 42512000 Air-conditioning installations, 45214631 Installation works of cleanrooms, 45255500 Drilling and exploration work, 45262600 Miscellaneous special-trade construction work, 45315300 Electricity supply installations, 45450000 Other building completion work