750992-2026 - Competition
Romania – Medical consumables – Consumabile medicale
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Consumabile medicale
Description: Achizitia consumabilelor medicale conform caiet de sarcini atasat. Acord cadru pe 24 luni. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 19 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari cel tarziu in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 12653879/2026/11
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ACE 18 G
Description: Achizitie de consumabile medicale in conditiile caietului de sarcini atasat.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: FASA ELASTICA AUTOADEZIVA 10CMX20M
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: FASA ELASTICA AUTOADEZIVA 4CMX20M
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: FASA ELASTICA AUTOADEZIVA 6CMX20M
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: HALAT VIZITATOR
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: PUNGI URINA 2000 ML
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: SONDA TIEMANN CH 8-20
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: TIFON
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: UROCULTOARE STERILE
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: VACUTAINER 6ML BIOCHIMIE
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: VACUTAINER COAGULARE 2.7ML
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: VACUTAINER HEMATOLOGIE 2 ML
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: VACUTAINER BIOCHIMIE CU GEL SEPARATOR 5 ML
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: AGENT SRERILIZARE PLASMA
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: CLIPURI POLIMER (TITAN) L
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: CLIPURI POLIMER (TITAN) XL
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: FESI 10/10
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: FESI 10/20
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: FILTRE ANTIBACTERIALE PT ASPIRATOR
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: FIR GHID STAINLESS STEEL PTFE
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: HUSA DE CAMERA
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: PUNGA COLECTOARE CU VALVA ANTIREFLUX 4000 ML
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: SET CAMP LAPAROSCOPIE
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: SET CHIRURGICAL UNIVERSAL (SET CAMPURI CHIRURGICALE)
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: INDICATOR BIOLOGIC PLASMA
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: INDICATOR BIOLOGIC RAPID PT STERILIZAREA CU ABUR
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Indicator biologic autocontinut cu citire rapidă prin fluorescență sau tehnologie echivalentă, destinat monitorizării proceselor de sterilizare cu plasmă sau peroxid de hidrogen vaporizat.
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Indicator chimic integrator Tip 5, pentru monitorizarea internă a pachetelor/seturilor supuse sterilizării cu abur.
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Indicator chimic sub formă de strip, destinat controlului expunerii produselor la procesul de sterilizare cu plasmă/peroxid de hidrogen vaporizat.
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Set complet, steril, de unică folosință, destinat separării plasmatice membranare/plasmaferezei terapeutice, compatibil funcțional cu echipamentul multiFiltrate aflat în dotarea unității.
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Set complet, steril, de unică folosință pentru terapie continuă de substituție renală, destinat realizării CVVHDF – continuous veno-venous hemodiafiltration, compatibil cu echipamentul multiFiltrate existent.
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: LAME MICROTON DURA EDGE
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: SPIKE
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: FIR GHID DIN NITINOL
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: SONDA FOLEY 2 CAI (LATEX)
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: SONDA FOLEY 3 CAI (LATEX)
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: SONDA FOLEY 3 CAI CU VARF DOFOUR
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: SONDA FOLEY SILICONATA 2 CAI
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: SONDA FOLEY SILICONATA 3 CAI
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: SET CAMP TUR-P
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: Set Uretero-Renoscop flexibil digital reutilizabil cu unitate de control
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: STENT PT TRANSPLANT RENAL
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: TEACA DE ACCES URETERAL
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: TROCAR LAPAROSCOPIC HASSON CU BALON
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: ALEZA ULTRA ABSORBANTA- PROTECTIE PACIENT SI IZOLAREA GEREMENILOR(MRSA SI E-COLI)
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: BARBOTOR OXIGEN
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: BAZIN DE SPALARE, CAPACITATE MARE, REZISTENT LA AGENTI DE CURATARE SI APA CALDA
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: BURETE IMPREGANT CU SOLUTIE DE SAPUN PENTRU IGIENIZARE PACIENT
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: CALCE SODATA CLIC 1.2 LITRI
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: ELECTROZI EKG
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: FILTRU ANTIBACTERIAN SI ANTIVIRAL
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: FILTRU EXHAUSTARE GAZE ANESTEZICE
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: GAZE SANGUINE
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: KIT CYTOSORB PENTRU SEPSIS
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: PATURA INCALZITOR
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: PRELUNGITOR SERINGA AUTOMATA
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: ROBINETI CU 3 CAI
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: SISTEM PENTRU MANAGEMENTUL DIUREZEI
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: SPRAY PROTECTIE ESCARA CU ARGINT COLOIDAL
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: CAP PIVOTANT APARAT RAS 3M
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: PROTECTOR PENTRU OCHI CU ADEZIV PE BAZA DE SILICON
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: Kit de pansament cu presiune negativa
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: Sisteme de recoltare si monitorizare tensiune arteriala
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: Sistem pentru managementul temporar al incontinentei fecale
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: Sisteme de cateterizare venoasa centrala
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: Dispozitive pentru asigurarea caii aeriene
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: ANSA INCIZIE BIPOLARA
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Title: ANSA REZECTIE BUTTON (CIUPERCA)
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: ANSE REZECTIE BIPOLARA
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Title: COS DE DIM 11MM EXTRACTOR CALCULI URETERALI PT URETEROSCOPIA FLEXIBILA
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Title: COSULET EXTRACTOR CALCULI 8mm PT. URETEROSCOPIE FLEXIBILA
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Title: COSULET EXTRACTOR CALCULI URETERALI/RENALI
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Title: PENSA EXTRACTIE CORP STRAIN
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Title: PENSA sigilare vasculara 5mm/37cm
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Title: PENSA 5-10mm/20cm SIGILARE VASCULARA
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Title: SET CATETER URETERAL (TERMEN 1 LUNA)
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Title: SET CISTOSTOMIE PERCUTANA
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Title: SET NEFROSTOMIE PERCUTANATA
Internal identifier: 78
Lot: LOT-0079
Title: SISTEM DE IRIGATIE URETEROSCOPIE
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Title: Consumabile pentru cateterizare, perfuzie si administrare intravenoasa
Internal identifier: 80