2. Procedure
Procedure
Title: Hankinta Kankaanpään kaupungin koulukuljetukselle reitille Kankaanpää - Karvia
Description: Kankaanpään kaupungin (tilaaja) tarjouspyyntö koskien koulukuljetuspalveluja esi- ja perusopetuksen oppilaille reitille Keskusta - Karvia lukuvuosille 2026 – 2027 ja 2027 - 2028 ajalle 4.1.2027 - 30.6.2028 ja optiokaudet lukuvuosiksi 2028-2029 ja 2029-2030. Optioiden käyttöönotosta päättää tilaaja. Hankinnan arvo on optiot mukaan lukien noin 210 000 euroa. Koulukuljetukset tapahtuvat koulun toiminta-aikoina, n. 190 päivänä vuodessa. Tilaaja ilmoittaa koulun toiminta-ajat vuosittain etukäteen. Kuljetusreitit ja -määrät ovat alustavia ja ne on esitetty tämänhetkisen tiedon mukaisina. Koulukuljetusten reitit ja suoritteet tarkistetaan elokuun alkupuolella, kun on käytettävissä lopulliset tiedot oppilaista ja kuljetusajoista. Tarkistukset tehdään tilaajan ja valittujen sopimuskumppaneiden kanssa yhteistyössä. Sopimuskumppani laatii reitin kuljetusaikataulut annettujen tietojen perusteella. Tilaaja hyväksyy lopulliset reittisuunnitelmat ja aikataulut. Tilaaja pidättää itsellään oikeuden reittien muutokseen jaksojärjestelmästä, lukukauden vaihtumisesta, lukujärjestyksen tai oppilasmäärien muutoksesta tms. johtuen. Ennen muutoksista tehtävää päätöstä neuvotellaan palveluntuottajan kanssa. Lukujärjestyksistä ym. muista seikoista johtuvat päivittäiset muutokset palveluntuottaja ottaa huomioon kunkin kohteen kuljetuksessa. Päävastuu reitin ja aikataulujen toimivuudesta ja täsmällisyydestä kuuluu palveluntuottajalle.
Internal identifier: 632293
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Hankinta toteutetaan avoimella menettelyllä EU-kynnysarvon ylittävänä hankintana.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60000000 Transport services (excl. Waste transport)
5. Lot
Lot: LOT-0000