751219-2026 - Competition
Denmark – Feasibility study, advisory service, analysis – Udbud af konsulenter til lavbunds- og vådområdeprojekter indenfor Grøn Trepart
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud af konsulenter til lavbunds- og vådområdeprojekter indenfor Grøn Trepart
Description: Udbuddet vedrører indgåelse rammeaftale med tre rådgivere, som kan bistå Ordregiver med tekniske og ejendomsmæssige forundersøgelser, samt realisering af lavbunds- og vådområde-projekter under Grøn Trepart. Rammeaftalen skal understøtte Ordregivers arbejde med at modne, udvikle, forberede og detailprojektere/gennemføre projekter, der kan bidrage til reduktion af kvælstofudledning, reduktion af drivhusgasudledning, naturforbedring og en mere sammenhængende arealanvendelse. Projektområderne varierer i størrelse, kompleksitet, hydrologiske forhold, naturmæssige forhold, ejendomsmæssige forhold og lodsejerforhold. Opgavernes konkrete indhold, omfang og leverancer fastlægges i de enkelte miniudbud. De nærmere krav til rådgivningsydelserne fremgår af Ydelsesbeskrivelse. Konkrete opgaver tildeles ved miniudbud mellem de rådgivere, der er optaget på rammeaftalen.
Internal identifier: 825125
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71241000 Feasibility study, advisory service, analysis
Additional classification (cpv): 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71300000 Engineering services, 45112710 Landscaping work for green areas, 71313000 Environmental engineering consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000