751241-2026 - Competition
Romania – Cleaning services – Servicii de curățenie, cu asigurare de personal și materiale de curățenie, la sediile Primăriei municipiului Constanța
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de curățenie, cu asigurare de personal și materiale de curățenie, la sediile Primăriei municipiului Constanța
Description: Obiectul achiziției îl constituie prestarea serviciilor de curățenie, cu asigurare de personal și materiale de curățenie, pentru imobilele deținute în prezent de autoritatea contractantă pe perioada derulării acordului-cadru. Numărul imobilelor (locațiile Primăriei), poate varia în funcție de necesitățile beneficiarului, apărute pe parcursul derulării acordului-cadru. Termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 0
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90910000 Cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul achiziției îl constituie prestarea serviciilor de curățenie, cu asigurare de personal și materiale de curățenie, pentru imobilele deținute în prezent de autoritatea contractantă pe perioada derulării acordului-cadru. Numărul imobilelor (locațiile Primăriei), poate varia în funcție de necesitățile beneficiarului, apărute pe parcursul derulării acordului-cadru. Valoare minimă contract subsecvent (1) - 12 luni= 2.196.659,76 Lei fara TVA Valoare minim acord cadru – 24 luni= 4.393.319,52 Lei fara TVA Valoare maximă contract subsecvent (1) - 12 luni : 2.435.706,00 lei fara TVA Valoare maximă acord cadru – 24 luni : 4.871.412,00 lei fără TVA Cantitatile minime si maxime sunt prevazute si detaliate in caietul de sarcini. Autoritatea contractantă necunoscând cantităţile exacte, apeleaza la încheierea unui acordul cadru, ce va fi urmat de semnarea de contracte subsecvente în funcție de necesitățile autorității contractante cu o frecvență a contractelor subsecvente de 1 (un) contract pe an ori intenționează să achiziționeze servicii care au făcut obiectul prezentului acord-cadru, cu respectarea condițiilor esențiale stabilite la încheierea acestuia..
Internal identifier: 1