751822-2023 - Result
Romania – Medicinal products for the nervous system – MEDICAMENTE SCLEROZA MULTIPLA VOL IV (Natalizumab, siponimod, interferon beta 1b, alemtuzumabum)
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleMEDICAMENTE SCLEROZA MULTIPLA VOL IV (Natalizumab, siponimod, interferon beta 1b, alemtuzumabum)
Descriptionachizitionarea medicamentelor Natalizumab, siponimod, interferon beta 1b, alemtuzumabum in vederea asigurarii tratamentului pacientilor diagnosticati cu scleroza multipla si tinand cont ca a fost introduse in PNS, subprogramul de tratament al sclerozei multiple produsul ; conform cerintelor din caietele de sarcini atasate Termenul de solicitare clarificari: in a 18 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor iar termenul de raspuns la solicitarile de clarificari ale operatorilor economici :in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor Pe perioada derularii acordului cadru, preturile se ajusteaza in functie de preturile de decontare din Normele Tehnice in vigoare pentru Programele Nationale de Sanatate, conform formulei de mai jos: P nou=P vechi(adjudecat in urma licitatiei)xP nou din norme/P vechi din norme(momentul deschiderii ofertelor), unde: P= pret. Se accepta actualizarea pretului in functie de modificarile facute prin acte administrative emise de MS (ordine de pret). Autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa nu incheie contracte subsecvente pentru unul sau mai multe produse, in cazul in care acestea nu vor fi necesare sau resursele financiare nu o vor permite.
Internal identifier45410922023-8
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33661000 Medicinal products for the nervous system
5. Lot
LotLOT-0001
TitleNatalibumabum
DescriptionCantitate min AC 192 Cantitate maxima AC 19200 Cantitate min CS 4 Cantitate maxima CS 400 forma farmaceutica- solutie injectabila in seringa preumpluta UM - seringa preumpluta concentrație/UT- 150 mg
LotLOT-0002
TitleSiponimod
Descriptionconcentrație/UT-1 mg/comprimat forma farmaceutica: comprimate filmate um: comprimat filmat Cantitate min AC 1344 Cantitate maxima AC 70000 Cantitate min CS 28 Cantitate maxima CS 5000
LotLOT-0003
TitleInterferon beta 1 b
Descriptionforma farmaceutica - flacon cu pulbere si seringa preumpluta cu solvent concentrație/UT - 250 mcg (8 mil unitati)/ml DCI Interferon beta 1 b UM -Cutie x 15 ambalaje multiple ce contin fiecare cate 1 flac. cu pulb., o seringa preumpluta cu solv. + adaptor cu ac si 2 tampoane cu alcool Cantitate min AC 720 Cantitate maxima AC 144000 Cantitate min CS - 15 Cantitate maxima CS- 9000
LotLOT-0004
TitleAlemtuzumabum
Descriptionforma farmaceutica - CONC. PT. SOL. PERF. concentrație/UT 12 mg/1,2 ml; DCI Alemtuzumabum Cantitate min AC 3 Cantitate maxima AC 67 Cantitate min CS 1 Cantitate maxima CS 10