See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy.
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów spożywczych na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Opolnicy, z podziałem na następujące części: Część 1 – Dostawa produktów zwierzęcych, mięsa i produktów mięsnych. Część 2 – Dostawa owoców i warzyw. Część 3 – Dostawa mleka i artykułów mleczarskich. Część 4 – Dostawa pieczywa i wyrobów piekarsko-ciastkarskich. Część 5 – Dostawa ryb przetworzonych i konserwowych. Część 6 – Dostawa różnych artykułów spożywczych. Część 7 – Dostawa produktów dietetycznych. Część 8 – Dostawa produktów głęboko mrożonych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ, odrębnie dla każdej części. Dostarczane artykuły spożywcze muszą być świeże, pełnowartościowe, dopuszczone do obrotu i spełniać wymagania wynikające z przepisów prawa żywnościowego, w szczególności ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz właściwych przepisów prawa Unii Europejskiej dotyczących bezpieczeństwa i higieny żywności. Wspólny słownik Zamówień CPV Część 1: 15100000 Część 2: 15300000 Część 3: 15500000 Część 4: 15810000 Część 5: 15200000 Część 6: 15800000 Część 7: 15882000 Część 8: 15896000-5 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka albo wszystkie części zamówienia. Dla każdej części oferta będzie oceniana odrębnie. Zamawiający nie ogranicza liczby części, które mogą zostać udzielone jednemu Wykonawcy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1- Dostawa produktów zwierzęcych, mięso i produkty mięsne
Description: Dostarczone mięso oraz podroby winny być świeże, schłodzone, bez wad jakościowych (kolor mięsa jasno-różowy, właściwy jak dla mięsa świeżego). Mięso winno pochodzić wyłącznie z produkcji krajowej lub Państw Unii Europejskiej, wszystkie wędliny powinny być umieszczone w hermetycznie zamkniętych opakowaniach z etykietą, na której widnieje nazwa, termin przydatności do spożycia, mięso powinno być jak najmniej tłuste, przebadane weterynaryjne, kurczaki i podroby muszą posiadać atest ( wydany zgodnie z przepisami) stwierdzający, że drób z którego uzyskano mięso- zostało poddane badaniom przed i po uboju, mięso i wędliny nie mogą odznaczać się: • obcymi posmakami, zapachami • oślizłością, nalotem pleśni, zazielenieniem • nie mogą być uszkodzone mechanicznie, zabrudzone • nie dopuszcza się produktów z zerwana plombą (dotyczy wędlin) Mięso i jego wyroby winny być I gatunku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products
Lot: LOT-0002
Title: Część 2- Dostawa owoców i warzyw
Description: Dostarczony towar ma być świeży, jędrny bez oznak pleśni, pomidor o średnicy ok. 5 cm i 10 cm, jabłka soczyste, miękkie o średnicy ok. 8 cm, kalafior bez widocznych plam o średnicy ok.20 cm, ogórek gruntowy o długości ok. 8 cm, ogórek szklarniowy o długości ok. 15 cm, banany o długości ok. 15 cm, ziemniaki: odmiana typu Vineta. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0003
Title: Część 3- Dostawa mleka i artykułów mleczarskich
Description: Dostarczone artykuły winny mieć odpowiednio długi okres przydatności do spożycia, odznaczać się świeżym zapachem np. masło, sery- bez oznak pleśni. Towar dostarczany powinien być codziennie od godz. 7:00 do 11:00 samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0004
Title: Część 4 - Dostawa pieczywa i wyrobów piekarsko - ciastkarskich
Description: Wyroby piekarnicze powinny być świeże, dobrze wyrośnięte i nie spieczone. Torwar dostarczany powinien być codziennie w godz. od 7:00-11:00, samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15810000 Bread products, fresh pastry goods and cakes
Lot: LOT-0005
Title: Część 5- Dostawa ryb przetworzonych i konserwowych
Description: Dostarczone artykuły powinny mieć odpowiednio długi okres przydatności do spożycia. Towar dostarczony powinien być samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15200000 Prepared and preserved fish
Lot: LOT-0006
Title: Część 6- Dostawa różnych artykułów spożywczych
Description: 1.Dostarczone artykuły powinny mieć odpowiednio długi okres przydatności do spożycia. 2. Towar dostarczony powinien być codziennie w godz. 07:00-11:00, samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów 3. System kaucyjny 1. W przypadku dostawy wody w opakowaniach objętych powszechnym systemem kaucyjnym Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zasad wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących systemu kaucyjnego. 2. Kaucja za opakowania objęte systemem kaucyjnym nie stanowi ceny dostarczonego produktu ani wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia. 3. Wykonawca zobowiązany jest wykazywać na dokumentach rozliczeniowych wartość kaucji odrębnie od wartości dostarczonej wody, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Wysokość kaucji będzie odpowiadała stawkom określonym w obowiązujących przepisach prawa. Na dzień sporządzenia dokumentacji stawka kaucji wynosi 0,50 zł za sztukę w przypadku butelek z tworzyw sztucznych na napoje o pojemności do 3 litrów oraz 1,00 zł za sztukę w przypadku butelek szklanych wielokrotnego użytku o pojemności do 1,5 litra. 5. Kaucja nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT na etapie pobrania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 6. Wykonawca nie może doliczać kaucji do ceny jednostkowej wody ani uwzględniać jej jako elementu marży lub wynagrodzenia z tytułu realizacji zamówienia. 7. W przypadku zmiany wysokości kaucji wynikającej ze zmiany obowiązujących przepisów, rozliczenie kaucji następować będzie według stawek obowiązujących w dniu dostawy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Lot: LOT-0007
Title: Część 7- Dostawa produktów dietetycznych PKU
Description: 1.Dostarczone artykuły powinny mieć odpowiednio długi okres przydatności do spożycia. 2. Towar dostarczony powinien być codziennie w godz. 07:00-11:00, samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15882000 Dietetic products
Lot: LOT-0008
Title: Część 8- Dostawa produktów głęboko mrożonych
Description: Dostarczone artykuły powinny mieć odpowiednio długi okres przydatności do spożycia. Towar dostarczony powinien być codziennie w godz. 07:00-11:00, samochodem przystosowanym do przewozu w/w produktów Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania jakościowe, ilości oraz jednostki miary określają Załączniki nr 2A–2H do SWZ
Main classification (cpv): 15896000 Deep-frozen products