2. Procedure
Procedure
Title: Udzielenie długoterminowego kredytu dla Powiatu Staszowskiego w wysokości 5.836.000,00 zł.
Description: Udzielenie długoterminowego kredytu dla Powiatu Staszowskiego na kwotę 5.836.000,00 zł (słownie: pięć milionów osiemset trzydzieści sześćset tysięcy złotych) na finansowanie planowanego deficytu budżetu – z ostatecznym terminem spłaty w dniu 31.12.2034 r. Kredyt nie będzie obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów. Oprocentowanie kredytu zmienne oparte na stawce WIBOR 1 M (liczonej jako średnia arytmetyczna z miesiąca poprzedzającego miesiąc naliczenia odsetek) powiększone o stałą marżę banku. Spłata kredytu nastąpi począwszy od miesiąca stycznia 2027 roku. Spłata rat kredytu i odsetek od kredytu w okresach miesięcznych (w ostatnim roboczym dniu miesiąca). Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu. Nie przewiduje się karencji w spłacie odsetek od kredytu. Zabezpieczenie spłaty kredytu w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową. W celu umożliwienia oceny kondycji finansowej Zamawiającego, załącza się dokumenty podane w załączniku Nr 7 do SWZ. 2. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 95 ust.1 ustawy Pzp – nie ma zastosowana w przypadku dostaw. 3. CPV: CPV 66.11.30.00-5 – usługi udzielenia kredytu 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie przewiduje składanie ofert częściowych z uwagi na fakt, że przedmiotem zamówienia jest usługa i powinna być wykonana jednolicie. W związku z tym, że wykonywana w ramach przedmiotowego zamówienia usługa ze względów technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych wymaga realizacji pełnego zakresu przez jednego wykonawcę. Dopuszczenie podziału na części spowodowałoby nadmierne trudności i niemożność skoordynowania prac wykonawców poszczególnych części, co uniemożliwiłoby prawidłową realizacje zamówienia. Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy, szczegóły określono w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5 SWZ. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej ani sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Udzielenie długoterminowego kredytu dla Powiatu Staszowskiego na kwotę 5.836.000,00 zł (słownie: pięć milionów osiemset trzydzieści sześćset tysięcy złotych) na finansowanie planowanego deficytu budżetu – z ostatecznym terminem spłaty w dniu 31.12.2034 r. Kredyt nie będzie obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów. Oprocentowanie kredytu zmienne oparte na stawce WIBOR 1 M (liczonej jako średnia arytmetyczna z miesiąca poprzedzającego miesiąc naliczenia odsetek) powiększone o stałą marżę banku. Spłata kredytu nastąpi począwszy od miesiąca stycznia 2027 roku. Spłata rat kredytu i odsetek od kredytu w okresach miesięcznych (w ostatnim roboczym dniu miesiąca). Odsetki naliczane będą za rzeczywistą liczbę dni wykorzystania kredytu. Nie przewiduje się karencji w spłacie odsetek od kredytu. Zabezpieczenie spłaty kredytu w formie weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową. W celu umożliwienia oceny kondycji finansowej Zamawiającego, załącza się dokumenty podane w załączniku Nr 7 do SWZ. 2. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 95 ust.1 ustawy Pzp – nie ma zastosowana w przypadku dostaw. 3. CPV: CPV 66.11.30.00-5 – usługi udzielenia kredytu 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnienie niedokonania podziału zamówienia na części: Zamawiający nie przewiduje składanie ofert częściowych z uwagi na fakt, że przedmiotem zamówienia jest usługa i powinna być wykonana jednolicie. W związku z tym, że wykonywana w ramach przedmiotowego zamówienia usługa ze względów technicznych, organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych wymaga realizacji pełnego zakresu przez jednego wykonawcę. Dopuszczenie podziału na części spowodowałoby nadmierne trudności i niemożność skoordynowania prac wykonawców poszczególnych części, co uniemożliwiłoby prawidłową realizacje zamówienia.
Options:
Description of the options: Nie dotyczy