2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru servicii pentru evenimente
Description: Acord-cadru de servicii pentru evenimente, pe o perioadă de 24 de luni (2026–2028) începând cu data semnării sale, prestate de operatori economici specializați la Complexul Sportiv Național „Arcul de Triumf” București, cu ocazia evenimentelor sportive și nonsportive, conform descrierilor și caracteristicilor din caietul de sarcini. Prestatorul va asigura serviciile pe baza contractelor subsecvente încheiate pentru fiecare eveniment, la prețurile din oferta câștigătoare. Prezenta achiziție vizează asigurarea serviciilor pentru evenimente pe 2 loturi, după cum urmează: - LOT 1: Servicii pentru evenimente – mentenanță/operare stadion „Arcul de Triumf” București; - LOT 2: Servicii pentru evenimente – asigurare curățenie stadion (evenimente sportive și nonsportive). Pentru fiecare lot se încheie câte un acord-cadru cu un singur operator economic.
Main features of the procedure: Procedura se desfășoarăă în conformitate cu art. 68 lit. h) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice cu modificările și completările ulterioare. Oferta se depune în original, în plic închis, la secretariatul Complexului Sportiv Național Arcul de Triumf București – Bd. Mărăști nr. 18-20, sector 1, București, sau se transmite prin poștă/curier. Pe plic se menționează denumirea achiziției și lotul/loturile pentru care se depune oferta.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79952000 Event services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1: Servicii pentru evenimente – mentenanță/operare stadion
Description: Acord-cadru de servicii de mentenanță tehnică și operare a stadionului pe durata evenimentelor sportive și nonsportive (pregătirea, verificarea și testarea sistemelor înainte de eveniment, operarea lor pe durata evenimentului, intervenția pentru remedierea defecțiunilor și readucerea la starea inițială), conform caietului de sarcini. Serviciile se prestează în baza contractelor subsecvente, pe clase de eveniment, astfel cum sunt definite la nivelul caietului de sarcini.
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2: Servicii pentru evenimente – asigurare curățenie stadion
Description: Acord-cadru de servicii complete de curățenie, igienizare și dezinfectare (personal, echipamente și consumabile), înainte, în timpul și după evenimentele sportive și nonsportive, conform caietului de sarcini. Cantitățile se exprimă în metri pătrați și reprezintă suma suprafețelor curățate la fiecare eveniment; ele nu reprezintă suprafața stadionului, același spațiu fiind curățat repetat la fiecare eveniment.