752739-2026 - Competition
Poland – Parts of locomotives or rolling stock – Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030
Description: 1. Przedmiotem Zamówienia jest dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dostawę części zamiennych do pojazdów metra typu Metropolis 98B, wskazanych w dokumencie pn. „Wykaz zamawianych części”, stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (dalej również: „ST”), stanowiącej Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej również: "SWZ") i będącej jej integralną częścią. 3. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 4. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 5. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: - oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, - wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, - zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), - złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: 1) kopię certyfikatu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawionego przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, 2) kopię oceny znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 3 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; 3) kopię oświadczenia wydanego przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; 4) kopię pełnej dokumentacji techniczno – ruchowej, eksploatacyjnej, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; 5) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; 6) kopię pełnej dokumentacji potwierdzającej przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. W przypadku, gdy Wykonawca oświadczy w formularzu oferty, że oferuje dostawę części równoważnych w danym zadaniu, a nie wskaże danych określających jakie części równoważne oferuje, Zamawiający odrzuci ofertę w zakresie danego zadania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Internal identifier: WP.25.00147.2026.S.P.RAOL
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34631000 Parts of locomotives or rolling stock
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 1
Description: 1. Przedmiotem Zamówienia (niniejszego zadania) jest dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 2. Przedmiot Zamówienia (niniejszego zadania) obejmuje dostawę części zamiennych do pojazdów metra typu Metropolis 98B, wskazanych dla niniejszego zadania w dokumencie pn. „Wykaz zamawianych części”, stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji Technicznej (dalej również: „ST”), stanowiącej Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej również: "SWZ") i będącej jej integralną częścią. 3. Na dostarczone części zamienne Wykonawca udzieli gwarancji na warunkach wskazanych w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). W okresie równym okresowi udzielonej gwarancji, Przedmiot Zamówienia będzie objęty rękojmią. 4. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). 5. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na części równoważne do części oryginalnych wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku nr 1 do ST. W przypadku oferowania części równoważnych muszą one charakteryzować się takimi samymi parametrami co części oryginalne, spełniając jednocześnie wymagania funkcjonalne części oryginalnych oraz będą kompatybilne z pozostałymi elementami pojazdu. Zamawiający wymaga aby producent części równoważnych posiadał w swoim przedsiębiorstwie wdrożony System Zarządzania Jakością. Wykonawca, który oferuje dostawę części równoważnych jest zobowiązany: - oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje i dostarczy części równoważne, - wskazać w ofercie pozycje z Załącznika nr 1 do ST, dla których oferuje części równoważne, - zawrzeć w ofercie dane oferowanych części równoważnych, tj. nazwy części równoważnych, producentów części równoważnych, nr katalogowe/oznaczenia części równoważnych, przy czym obowiązkiem Wykonawcy jest opisanie oferowanych części równoważnych w ofercie w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczne określenie jakie części równoważne Wykonawca oferuje w danej pozycji formularza oferty (danej pozycji Załącznika nr 1 do ST), - złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt 12 SWZ, tj.: 1) kopię certyfikatu wdrożenia Systemu Zarządzania Jakością, wystawionego przez jednostkę akredytującą, dla producenta oferowanych części równoważnych, 2) kopię oceny znaczenia zmiany (wykonaną we własnym zakresie i na własny koszt), dotyczącą oferowanych części równoważnych. Wynikiem takiej oceny musi być zakwalifikowanie jej jako zmiany nieistotnej, niezwiązanej z bezpieczeństwem. Wykonawca na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia zmiany przedłoży oświadczenie (zgodnie z załącznikiem nr 3 do ST) potwierdzające następujące kryteria równoważności: odwracalność zmiany i skutki awarii są niskie; 3) kopię oświadczenia wydanego przez producenta pojazdu lub jednostkę notyfikowaną i uprawnioną przez UTK, że części te mogą być używane w eksploatowanych w Metrze Warszawskim Sp. z o.o. pojazdach, na które zostało wydane ,,Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego” nr T/2001/0137 przez Głównego Inspektora Kolejnictwa, na podstawie Ustawy o transporcie kolejowym z dnia 28 marca 2003 roku, że są substytucyjne z oryginalnymi o tych samych parametrach i wymaganiach; 4) kopię pełnej dokumentacji techniczno – ruchowej, eksploatacyjnej, wraz z WTWiO. Zamawiający nabędzie prawo na wykorzystanie w/w dokumentacji na zasadach określonych we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). Dokumentacja powinna zawierać: numery producenta, ich parametry, zasady recyklingu; 5) Wykonawca wprowadzający zmianę jest zobowiązany ją przeanalizować i zaszeregować w jedną z sześciu kategorii zgodnie z Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE nr 402/2013 oraz jeśli zajdzie taka konieczność za pośrednictwem jednostki oceniającej oceni prawidłowość stosowania procesu zarządzania ryzykiem i sporządzi odpowiedni raport. Jednostka oceniająca musi spełniać kryteria wskazane w Załączniku nr II do ww. Rozporządzenia 402/2013; 6) kopię pełnej dokumentacji potwierdzającej przeprowadzenie procesu oceny znaczenia zmiany, w celu wykazania że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej oraz w pkt 12.1 ppkt 1) – 6) SWZ lub złożone przez niego przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne Zamawiający, działając zgodnie z art. 107 ust.2 ustawy Pzp, wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. W przypadku, gdy Wykonawca oświadczy w formularzu oferty, że oferuje dostawę części równoważnych w danym zadaniu, a nie wskaże danych określających jakie części równoważne oferuje, Zamawiający odrzuci ofertę w zakresie danego zadania na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 1
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 2
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 2
Lot: LOT-0003
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 3
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 3
Lot: LOT-0004
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 4
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 4
Lot: LOT-0005
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 5
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 5
Lot: LOT-0006
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 6
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 6
Lot: LOT-0007
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 7
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 7
Lot: LOT-0008
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 8
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 8
Lot: LOT-0009
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 9
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 9
Lot: LOT-0010
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 10
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 10
Lot: LOT-0011
Title: Dostawa części mechaniczno-pneumatycznych do wykonania czynności utrzymaniowych piątego poziomu naprawy P5 pojazdów metra typu Metropolis 98B w latach 2028-2030 - Zadanie nr 11
Internal identifier: nr WP.25.00147.2026.S.P.RAOL - Zadanie nr 11