752767-2026 - Competition
Greece – Programming services of application software – «Ψηφιακή Αναβάθμιση Υποδομών ΤΠΕ της 3ης ΥΠΕ» στο πλαίσιο του Υποέργου 2
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: «Ψηφιακή Αναβάθμιση Υποδομών ΤΠΕ της 3ης ΥΠΕ» στο πλαίσιο του Υποέργου 2
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αναβάθμιση νέων συστημάτων ΤΠΕ ανά νοσοκομείο, κέντρο υγείας και κτίριο της 3ης Υγειονομικής Περιφέρειας Μακεδονίας και η εγκατάσταση ενσύρματων και ασύρματων διαδικτύων σε όλα τα κτίρια. Ειδικότερα έμφαση θα δωθεί αφενός στη δικτυακή υποδομή (ενσύρματη – ασύρματη) και αφετέρου στην ασφάλεια των συστημάτων και στην προστασία των δομών ΠΦΥ από πιθανές κυβερνοεπιθέσεις. Πρόσθετα πεδία ενδιαφέροντος αποτελεί το τηλεφωνικό κέντρο ΠΦΥ, καθώς επίσης η κάλυψη των δομών ΠΦΥ με ασύρματο δίκτυο υψηλής ποιότητας.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72212000 Programming services of application software
5. Lot
Lot: LOT-0001
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support