2. Procedure
Procedure
Title: WYKONANIE NAPRAW I KOSERWACJI SPRZĘTU WOJSKOWEGO (SPW) PRZECIWLOTNICZYCH ZESTAWÓW RAKIETOWYCH (PZR): OSA LUB KUB ORAZ PODZESPOŁÓW I CZĘŚCI DO NICH.
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi konserwacji i napraw jest wykonanie wsparcia eksploatacji, zwanego dalej wsparciem następującego SpW wszystkich typów i odmian takich jak: a) przeciw-lotnicze rakietowe wozy bojowe; b) stacje wykrywania i naprowadzania; c) samobieżne wyrzutnie i wyrzutnie rakiet; d) stacje podświetlania celów z kolumnami antenowymi oraz pozostałymi kabinami i urządzeniami; e) sprzęt do transportu i załadunku rakiet; f) zestawy technologiczne z dystrybutorami i sprężarkami powietrza g) stacje kontrolno-pomiarowe do sprawdzenia rakiet; h) stacje zasilania stanowiące źródła zasilania zestawów rakietowych. Usługa realizowana przez Wykonawcę umowy powinna obejmować przedsięwzięcia organizacyjno-techniczne, których realizacja ma zapewnić odtworzenie i utrzymanie sprawności technicznej podzespołów, zespołów, elementów i pakietów SpW w zakresie: a) napraw awaryjnych i konserwacji; b) modyfikacji sprzętu; c) wsparcia eksploatacji drogą elektroniczną; d) szkolenia personelu. Wykaz podmiotowych środków dowodowych. 1.1. informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy 1.2. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy 1.3. oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do wniosku. 1.4. w zakresie spełnienia warunków udziału w postępowaniu dotyczących: uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: •aktualną koncesję, uzyskaną w myśl ustawy a dnia 13.06.2019 r. wydana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1743). zdolności technicznej lub zawodowej. •wykaz usług potwierdzający spełnianie warunku o którym mowa w rozdziale VI, ust.1.2, pkt. 1.2.4 lit. a) – wzór stanowi załącznik nr 5 do wniosku •Certyfikat ISO 9001:2015 lub późniejszy, potwierdzający spełnianie warunku, o którym mowa w rozdziale VI, ust.1.2, pkt. 1.2.4 lit. c) 1.5. Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 125 ust. 1, oświadczenie na podstawie art. 5k oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do wniosku. 1.6. oświadczenie o zobowiązaniu podmiotu lub podmiotów udostępniających zasoby, o których mowa w art. 118 ust. 3 i 4 ustawy Pzp - wzór stanowi zał. nr 3 do wniosku; 1.7. pełnomocnictwo – jeżeli dotyczy; 1.8. dokument stwierdzający ustanowienie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia – jeżeli dotyczy. 1.9. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonują poszczególni Wykonawcy, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp - wzór stanowi zał. nr 4 do wniosku.
Internal identifier: W/13/12WOG/2026
Type of procedure: Other multiple stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50660000 Repair and maintenance services of military electronic systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: WYKONANIE NAPRAW I KONSERWACJI SPRZĘTU WOJSKOWEGO (SpW) PRZECIWLOTNICZYCH ZESTAWÓW RAKIETOWYCH (PZR): KUB, OSA ORAZ PODZESPOŁÓW I CZĘŚCI DO NICH.
Description: WYKONANIE NAPRAW I KONSERWACJI SPRZĘTU WOJSKOWEGO (SpW) PRZECIWLOTNICZYCH ZESTAWÓW RAKIETOWYCH (PZR): KUB, OSA ORAZ PODZESPOŁÓW I CZĘŚCI DO NICH W LATACH 2026-2030. a) przeciwlotnicze rakietowe wozy bojowe; b) stacje wykrywania i naprowadzania; c) samobieżne wyrzutnie i wyrzutnie rakietowe; d) stacje podświetlania celów z kolumnami antenowymi oraz pozostałymi kabinami i urządzeniami; e) sprzęt do transportu i załadunku rakiet; f) zestawy technologiczne z dystrybutorami i sprężarkami; g) stacje kontrolno – pomiarowe do sprawdzenia rakiet; h) stacje zasilania stanowiące źródła zasilania zestawów rakietowych. Usługa realizowana przez Wykonawcę umowy powinna obejmować przedsięwzięcia organizacyjno-techniczne, których realizacja ma zapewnić odtworzenie i utrzymanie sprawności technicznej podzespołów, zespołów, elementów i pakietów SpW w zakresie: a) napraw awaryjnych i konserwacji; b) modyfikacji sprzętu; c) wsparcia eksploatacji drogą elektroniczną; d) szkolenia personelu
Options:
Description of the options: 6. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r. przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji (zamówienia opcjonalnego) na następujących zasadach: 6.1. Zamówienie opcjonalne zostanie zrealizowane w przypadku posiadania przez Zamawiającego środków finansowych przeznaczonych na realizację tego zamówienia. 6.2. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia określonego w zamówieniu podstawowym w latach 2026 – 2027 oraz przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w latach 2028 - 2030. 6.3. Realizacja zamówienia w latach 2028-2030 odbędzie się za pomocą zastrzeżonego przez Zamawiającego jednostronnie do skorzystania prawa opcji z użyciem wniosku na podstawie art. 441 ustawy Pzp określonego w SWZ. Zasady dotyczące realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego przedmiotu umowy. Wskazane prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Zamawiający powiadomi Wykonawcę w jakim zakresie zostanie on zobowiązany wykonać zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6.4. Skorzystanie z prawa opcji zwiększenia ilości usługi będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy na zamówienie podstawowe w wypadkach konieczności zapewnienia zabezpieczenia Zamawiającego o brakującą usługę. 6.5. Zamówienie określone w zamówieniu opcjonalnym realizowane będzie przez Wykonawcę, z którym zostanie zawarta umowa na zamówienie podstawowe według cen jednostkowych określonych w zamówieniu podstawowym, oraz po udzieleniu zamówienia podstawowego. 6.6. Wykonanie prawa opcji nie będzie wymagać wykonania aneksu do umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowaną do Wykonawcy pisemną informację o uruchomieniu prawa opcji.