2. Procedure
Procedure
Title: Operatør for det danske koordinationscenter for cybersikkerheds faglige netværk
Description: Opgaven vedrører operatøropgaven for det faglige netværk under det danske Koordinationscenter for Cybersikkerhed (NCC-DK). Operatøren skal bistå NCC-DK med at drive, administrere og videreudvikle netværket, så det skaber værdi for medlemmerne, styrker sammenhængskraften og samarbejdet i det danske cybersikkerhedsøkosystem og understøtter danske cybersikkerhedsaktørers deltagelse i europæiske samarbejder og projekter. Operatørens skal bidrage til at styrke danske aktørers muligheder for at indgå i konkurrencedygtige europæiske konsortier og til et øget dansk hjemtag af EU-midler på cybersikkerhedsområdet. Der henvises i øvrigt til kravspecifikationen for oplysninger om indholdet af opgaven.
Internal identifier: -
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79400000 Business and management consultancy and related services
Additional classification (cpv): 73220000 Development consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000