753186-2026 - Competition
Sweden – Construction work – Asfalt- och beläggningsarbeten
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Asfalt- och beläggningsarbeten
Description: Haninge kommun upphandlar Asfalt- och beläggningsarbeten, ramavtal för framtida avrop/beställning av arbeten. B avser att teckna ramavtal med en (1) E. Mark- och beläggningsarbeten beräknas pågå löpande under hela beläggningssäsongen under perioden för ramavtalet.
Internal identifier: UPP 2026-00198
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000