753420-2026 - Competition
Slovakia – Air transport services – Komplexné poskytovanie služieb spojených s osobnou leteckou dopravou pre potreby Eximbanky SR
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Komplexné poskytovanie služieb spojených s osobnou leteckou dopravou pre potreby Eximbanky SR
Description: Predmetom obstarávania je zabezpečenie komplexných služieb spojených s osobnou leteckou dopravou zamestnancov a osôb pôsobiacich v riadiacich štruktúrach verejného obstarávateľa z dôvodu ich pracovného zaradenia a ich pracovnej náplne. Verejný obstarávateľ potrebuje zabezpečiť efektívne a hospodárne poskytnutie tejto leteckej dopravy externým subjektom, ktorý ma v tejto oblasti určité špecializované skúsenosti a vie poskytnúť verejnému obstarávateľovi komplexný balík služieb na základe jednotlivých dopytov verejného obstarávateľa. Rozsah služieb, ktorý verejný obstarávateľ požaduje zabezpečiť, je rozdelený do dvoch zložiek, a to základný rozsah služieb a doplnkový rozsah služieb. Základný rozsah služieb požaduje verejný obstarávateľ zabezpečiť vždy pri každej požiadavke a následne v objednávke objednávateľa. Naopak doplnkový rozsah služieb bude potrebné zabezpečiť len v prípade, ak to verejný obstarávateľ výslovne uvedie v požiadavke na vypracovanie cenovej ponuky pričom špecifikuje všetky doplnkové služby. Cieľom tohto verejného obstarávania je zefektívniť zabezpečovanie pracovných ciest prostredníctvom poskytovania služieb súvisiacich s obstarávaním leteckej dopravy, a to s dôrazom na hospodárnosť, efektívnosť a výber ekonomicky najvýhodnejších riešení. Ekonomicky najvýhodnejšie riešenie sa pritom nepovažuje výlučne najnižšia cena, ale aj zohľadnenie dĺžky cesty, počtu prestupov, časovej efektívnosti a celkového komfortu služobnej cesty. Zároveň je cieľom zabezpečiť, aby boli pracovné cesty realizované spoľahlivo, bezpečne a plynulo, s prihliadnutím na dostupnosť dopravnej infraštruktúry, časovú efektívnosť, nadväznosť jednotlivých spojení a ďalšie okolnosti nevyhnutné na riadny priebeh pracovnej cesty. Uchádzač musí spĺňať všetky požiadavky na predmet zákazky, ktoré verejný obstarávateľ stanovil v tejto časti súťažných podkladov a v návrhu rámcovej dohody, v opačnom prípade bude uchádzač vylúčený z verejnej súťaže pre nesplnenie požiadaviek verejného obstarávateľa na predmet zákazky. Predmet zákazky tvorí súbor služieb, ktoré sú spojené so zabezpečením leteckej dopravy osôb, ktoré zahŕňa : Základný obsah služieb: - na základe požiadavky objednávateľa vyhľadať vhodné letecké spojenia do požadovanej destinácie a pri ich výbere postupovať s odbornou starostlivosťou, v súlade so zásadami hospodárnosti, efektívnosti a účelnosti tak, aby objednávateľovi zabezpečil cenovo, časovo a organizačne najvýhodnejšie riešenie, - vypracovanie cenovej ponuky na konkrétne letecké spojenie podľa požiadavky objednávateľa, pričom objednávateľ je oprávnený určiť konkrétny let, leteckú spoločnosť alebo trasu; poskytovateľ je povinný predložiť konečnú cenovú ponuku na takto určené spojenie bez povinnosti navrhovať alternatívne varianty, - predložiť obratom, najneskôr do 2 hodín od doručenia požiadavky objednávateľa minimálne dve cenovo ekonomicky najvýhodnejšie varianty leteckého spojenia, ak je to možné, pričom uprednostní priame letecké spojenia. Ak priame letecké spojenie nie je dostupné, predloží varianty s prestupom, pričom uprednostní časovo, ekonomicky a organizačne najvýhodnejšie riešenia, - ku každému navrhovanému variantu leteckého spojenia poskytnúť úplné informácie o lete, najmä dátum, miesto a čas odletu a príletu, prípadné prestupy, celkovú dobu cesty, dĺžku letu, podmienky prepravy, tarifné podmienky, podmienky zmien a storna letenky, ako aj ďalšie informácie, ktoré môžu mať význam pre rozhodnutie objednávateľa, - predložiť objednávateľovi ku každému navrhovanému variantu konečnú a záväznú cenovú ponuku, ktorá bude zahŕňať cenu letenky vrátane všetkých daní, letiskových, palivových, bezpečnostných a ostatných poplatkov účtovaných leteckou spoločnosťou alebo inými subjektmi v súvislosti s predmetným leteckým spojením, - zabezpečiť, aby ponuka, vrátane navrhnutej ceny leteniek a ostatných podmienok ponuky, zostala nezmenená po dobu najmenej 3 (slovom: troch) hodín odo dňa a času jej doručenia objednávateľovi. V prípade leteniek ponúkaných nízkonákladovými leteckými spoločnosťami sa táto povinnosť uplatňuje v rozsahu a za podmienok umožnených príslušnou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, najmä s ohľadom na jej pravidlá týkajúce sa rezervácie, držania rezervácie, dostupnosti leteniek a garancie ceny. Poskytovateľ je v takom prípade povinný objednávateľa v cenovej ponuke jednoznačne informovať o dobe a podmienkach platnosti ponúkanej ceny, - zabezpečenie príručnej a podpalubnej batožiny, - súčasne s predložením cenovej ponuky informovať objednávateľa o všetkých známych podmienkach, povinnostiach, obmedzeniach, poplatkoch a ďalších skutočnostiach súvisiacich s realizáciou letu, vrátane požadovaných údajov alebo dokumentov potrebných zo strany leteckej spoločnosti, ako aj destinácie (víza a iné), - po potvrdení vybraného variantu na základe požiadavky objednávateľom zabezpečiť rezerváciu leteckého spojenia, vystavenie letenky v súlade s objednávkou a jej doručenie obratom objednávateľovi v elektronickej forme alebo iným dohodnutým spôsobom, - na základe požiadavky objednávateľa zabezpečiť zmenu rezervácie alebo vystavenej letenky, najmä zmenu dátumu, času letu alebo mena cestujúceho, za podmienok a za poplatky stanovené príslušnou leteckou spoločnosťou, - zabezpečiť bezplatné storno rezervácie nevystavenej letenky, ak to umožňujú podmienky príslušnej leteckej spoločnosti, - pri letenkách zabezpečovaných prostredníctvom nízkonákladových leteckých spoločností zahrnúť do konečnej ceny letenky aj poplatok za podpalubnú batožinu podľa požiadaviek objednávateľa a ďalšie objednané služby, ktoré sú nevyhnutné na realizáciu cesty; storno poplatky zahrnúť, ak je to v súlade s podmienkami príslušnej leteckej spoločnosti, - bezodplatne a bez zbytočného odkladu uplatniť a vybaviť voči príslušnej leteckej spoločnosti reklamácie súvisiace s leteckou prepravou v mene alebo v prospech objednávateľa. Doplnkový obsah služieb je v uvedený v Súťažných podkladoch - Opis predmetu zákazky.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60400000 Air transport services
Additional classification (cpv): 60410000 Scheduled air transport services, 60420000 Non-scheduled air transport services, 63510000 Travel agency and similar services, 60440000 Aerial and related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Predmetom obstarávania je zabezpečenie komplexných služieb spojených s osobnou leteckou dopravou zamestnancov a osôb pôsobiacich v riadiacich štruktúrach verejného obstarávateľa z dôvodu ich pracovného zaradenia a ich pracovnej náplne. Verejný obstarávateľ potrebuje zabezpečiť efektívne a hospodárne poskytnutie tejto leteckej dopravy externým subjektom, ktorý ma v tejto oblasti určité špecializované skúsenosti a vie poskytnúť verejnému obstarávateľovi komplexný balík služieb na základe jednotlivých dopytov verejného obstarávateľa. Rozsah služieb, ktorý verejný obstarávateľ požaduje zabezpečiť, je rozdelený do dvoch zložiek, a to základný rozsah služieb a doplnkový rozsah služieb. Základný rozsah služieb požaduje verejný obstarávateľ zabezpečiť vždy pri každej požiadavke a následne v objednávke objednávateľa. Naopak doplnkový rozsah služieb bude potrebné zabezpečiť len v prípade, ak to verejný obstarávateľ výslovne uvedie v požiadavke na vypracovanie cenovej ponuky pričom špecifikuje všetky doplnkové služby. Cieľom tohto verejného obstarávania je zefektívniť zabezpečovanie pracovných ciest prostredníctvom poskytovania služieb súvisiacich s obstarávaním leteckej dopravy, a to s dôrazom na hospodárnosť, efektívnosť a výber ekonomicky najvýhodnejších riešení. Ekonomicky najvýhodnejšie riešenie sa pritom nepovažuje výlučne najnižšia cena, ale aj zohľadnenie dĺžky cesty, počtu prestupov, časovej efektívnosti a celkového komfortu služobnej cesty. Zároveň je cieľom zabezpečiť, aby boli pracovné cesty realizované spoľahlivo, bezpečne a plynulo, s prihliadnutím na dostupnosť dopravnej infraštruktúry, časovú efektívnosť, nadväznosť jednotlivých spojení a ďalšie okolnosti nevyhnutné na riadny priebeh pracovnej cesty. Uchádzač musí spĺňať všetky požiadavky na predmet zákazky, ktoré verejný obstarávateľ stanovil v tejto časti súťažných podkladov a v návrhu rámcovej dohody, v opačnom prípade bude uchádzač vylúčený z verejnej súťaže pre nesplnenie požiadaviek verejného obstarávateľa na predmet zákazky. Predmet zákazky tvorí súbor služieb, ktoré sú spojené so zabezpečením leteckej dopravy osôb, ktoré zahŕňa : Základný obsah služieb: - na základe požiadavky objednávateľa vyhľadať vhodné letecké spojenia do požadovanej destinácie a pri ich výbere postupovať s odbornou starostlivosťou, v súlade so zásadami hospodárnosti, efektívnosti a účelnosti tak, aby objednávateľovi zabezpečil cenovo, časovo a organizačne najvýhodnejšie riešenie, - vypracovanie cenovej ponuky na konkrétne letecké spojenie podľa požiadavky objednávateľa, pričom objednávateľ je oprávnený určiť konkrétny let, leteckú spoločnosť alebo trasu; poskytovateľ je povinný predložiť konečnú cenovú ponuku na takto určené spojenie bez povinnosti navrhovať alternatívne varianty, - predložiť obratom, najneskôr do 2 hodín od doručenia požiadavky objednávateľa minimálne dve cenovo ekonomicky najvýhodnejšie varianty leteckého spojenia, ak je to možné, pričom uprednostní priame letecké spojenia. Ak priame letecké spojenie nie je dostupné, predloží varianty s prestupom, pričom uprednostní časovo, ekonomicky a organizačne najvýhodnejšie riešenia, - ku každému navrhovanému variantu leteckého spojenia poskytnúť úplné informácie o lete, najmä dátum, miesto a čas odletu a príletu, prípadné prestupy, celkovú dobu cesty, dĺžku letu, podmienky prepravy, tarifné podmienky, podmienky zmien a storna letenky, ako aj ďalšie informácie, ktoré môžu mať význam pre rozhodnutie objednávateľa, - predložiť objednávateľovi ku každému navrhovanému variantu konečnú a záväznú cenovú ponuku, ktorá bude zahŕňať cenu letenky vrátane všetkých daní, letiskových, palivových, bezpečnostných a ostatných poplatkov účtovaných leteckou spoločnosťou alebo inými subjektmi v súvislosti s predmetným leteckým spojením, - zabezpečiť, aby ponuka, vrátane navrhnutej ceny leteniek a ostatných podmienok ponuky, zostala nezmenená po dobu najmenej 3 (slovom: troch) hodín odo dňa a času jej doručenia objednávateľovi. V prípade leteniek ponúkaných nízkonákladovými leteckými spoločnosťami sa táto povinnosť uplatňuje v rozsahu a za podmienok umožnených príslušnou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, najmä s ohľadom na jej pravidlá týkajúce sa rezervácie, držania rezervácie, dostupnosti leteniek a garancie ceny. Poskytovateľ je v takom prípade povinný objednávateľa v cenovej ponuke jednoznačne informovať o dobe a podmienkach platnosti ponúkanej ceny, - zabezpečenie príručnej a podpalubnej batožiny, - súčasne s predložením cenovej ponuky informovať objednávateľa o všetkých známych podmienkach, povinnostiach, obmedzeniach, poplatkoch a ďalších skutočnostiach súvisiacich s realizáciou letu, vrátane požadovaných údajov alebo dokumentov potrebných zo strany leteckej spoločnosti, ako aj destinácie (víza a iné), - po potvrdení vybraného variantu na základe požiadavky objednávateľom zabezpečiť rezerváciu leteckého spojenia, vystavenie letenky v súlade s objednávkou a jej doručenie obratom objednávateľovi v elektronickej forme alebo iným dohodnutým spôsobom, - na základe požiadavky objednávateľa zabezpečiť zmenu rezervácie alebo vystavenej letenky, najmä zmenu dátumu, času letu alebo mena cestujúceho, za podmienok a za poplatky stanovené príslušnou leteckou spoločnosťou, - zabezpečiť bezplatné storno rezervácie nevystavenej letenky, ak to umožňujú podmienky príslušnej leteckej spoločnosti, - pri letenkách zabezpečovaných prostredníctvom nízkonákladových leteckých spoločností zahrnúť do konečnej ceny letenky aj poplatok za podpalubnú batožinu podľa požiadaviek objednávateľa a ďalšie objednané služby, ktoré sú nevyhnutné na realizáciu cesty; storno poplatky zahrnúť, ak je to v súlade s podmienkami príslušnej leteckej spoločnosti, - bezodplatne a bez zbytočného odkladu uplatniť a vybaviť voči príslušnej leteckej spoločnosti reklamácie súvisiace s leteckou prepravou v mene alebo v prospech objednávateľa. Doplnkový obsah služieb sa nachádza v Súťažných podkladoch - Opis predmetu zákazky.