753600-2026 - Competition
Greece – Meal-cooking services – Παροχή υπηρεσιών σίτισης ασθενών και ιατρικού (εφημερεύοντος) ανθρώπινου δυναμικού του ΓΝΑ «Γ. Γεννηματάς», καθώς και των δομών αρμοδιότητάς του
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Παροχή υπηρεσιών σίτισης ασθενών και ιατρικού (εφημερεύοντος) ανθρώπινου δυναμικού του ΓΝΑ «Γ. Γεννηματάς», καθώς και των δομών αρμοδιότητάς του
Description: Παροχή υπηρεσιών σίτισης ασθενών και ιατρικού (εφημερεύοντος) ανθρώπινου δυναμικού του ΓΝΑ «Γ. Γεννηματάς», καθώς και των δομών αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τους όρους και τις τεχνικές προδιαγραφές της διακήρυξης. Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται σε δύο (2) έτη από την υπογραφή της, με μονομερές δικαίωμα προαίρεσης της αναθέτουσας αρχής έως 100% της ετήσιας αξίας. Η εκτιμώμενη αξία της διετούς σύμβασης ανέρχεται σε 9.757.485,74 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Η συνολική εκτιμώμενη αξία, συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης, ανέρχεται σε 14.636.228,61 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των ζητούμενων υπηρεσιών. Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής.
Internal identifier: ΕΣΗΔΗΣ 578010
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Ανοικτή ηλεκτρονική διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ, με συστημικό αριθμό 578010, σύμφωνα με τους όρους της διακήρυξης. Προσφορές υποβάλλονται για το σύνολο των ζητούμενων υπηρεσιών. Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 55322000 Meal-cooking services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Παροχή υπηρεσιών σίτισης ασθενών και ιατρικού (εφημερεύοντος) ανθρώπινου δυναμικού του ΓΝΑ «Γ. Γεννηματάς», καθώς και των δομών αρμοδιότητάς του, σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές και τους όρους της διακήρυξης. Η διάρκεια της σύμβασης είναι δύο (2) έτη από την υπογραφή της, με μονομερές δικαίωμα προαίρεσης της αναθέτουσας αρχής έως 100% της ετήσιας αξίας. Η εκτιμώμενη αξία της διετούς σύμβασης είναι 9.757.485,74 ευρώ χωρίς ΦΠΑ και η συνολική εκτιμώμενη αξία, συμπεριλαμβανομένης της προαίρεσης, είναι 14.636.228,61 ευρώ χωρίς ΦΠΑ. Οι προσφορές αφορούν το σύνολο των ζητούμενων υπηρεσιών. Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής.
Internal identifier: 578010
Options:
Description of the options: Η αναθέτουσα αρχή διατηρεί μονομερές δικαίωμα προαίρεσης έως 100% της ετήσιας αξίας της σύμβασης, για ένα (1) επιπλέον έτος μετά την αρχική διετή διάρκεια, σύμφωνα με τους όρους της διακήρυξης. Η εκτιμώμενη αξία της προαίρεσης ανέρχεται σε 4.878.742,87 ευρώ χωρίς ΦΠΑ, ήτοι 5.512.979,44 ευρώ με ΦΠΑ 13%.