2. Procedure
Procedure
Title: OYS Aapistien moduulitilojen hankinta
Description: Hankinta sisältää OYS Moduulihankinnan suunnittelu- ja rakennustyöt siten, että kohde voidaan luovuttaa tilaajalle täysin valmiina sopimuksen mukaisessa laajuudessa sekä laatu- ja muiden vaatimuksien mukaisesti. Hankkeen toteutusmuotona on suunnittelun ja toteutuksen kokonaisvastuutoteutus KVR, jossa KVR-urakoitsija toimii hankkeen päätoteuttajana. Urakoitsija vastaa hankkeen suunnittelusta, lupien hankkimisesta ja rakentamisesta. Rakennukselle haetaan rakentamislupa pysyvänä rakennuksena. Tarkempi hankintakuvaus liitteessä.
Internal identifier: PPHVADno-2026-18667
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000