See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Toimisto- ja koulutarvikkeet 2027 - 2028 (2029 - 2030)
Description: Pohjois-Karjalan hankintatoimi pyytää antamaan tarjouksen toimisto- ja koulutarvikkeista tarjouspyynnön mukaisesti sopimuskaudelle 01.01.2027 - 31.07.2028 + yhden (1) + yhden (1) vuoden optio. Kilpailutus ei koske seuraavia tarvikkeita: Kopiopapereita ja -kartonkeja, atk-laitteita, av-laitteita, kertakäyttöastioita, värikasetteja, kahvitarvikkeita, toimiston puhdistuksen/huollon tarvikkeita, joista on olemassa erilliset sopimukset. Tavaran/laitteen tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset mm. rakenteen, varusteiden, työ- ja paloturvallisuuden sekä sähköturvallisuuden osalta. Tarjous on sitova ja se tulee laatia suomen kielellä. Hankintaprosessi on kokonaisuudessaan suomenkielinen.
Internal identifier: 622744
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30192000 Office supplies
5. Lot
Lot: LOT-0000