2. Procedure
Procedure
Title: 400/130kV transformatorer PT2 Lidmyran
Description: 3 st (samt option på ytterligare 1) krafttransformatorer till PT2 Lidmyran enligt specifikation uppställda på fundament och förberedda för inkoppling mot nätet. All inkoppling av kontrollkablar och högspänningsanslutningar sker i separat entreprenad. Leverans första transformator till site 2031-02-03, samtliga levererade innan 2031-02-21.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31170000 Transformers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114216:Lot:1