754432-2026 - Competition
Poland – Engineering design services – Modernizacja oczyszczalni ścieków w Rudnikach i Żytniowie
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Modernizacja oczyszczalni ścieków w Rudnikach i Żytniowie
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odrębnych, kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem, na rzecz Zamawiającego, decyzji o pozwoleniu na budowę dla: 1) rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Rudnikach, 2) przebudowy oczyszczalni ścieków w Żytniowie wraz z budową rurociągu tłocznego do oczyszczalni ścieków w Rudnikach. W pierwszym etapie realizacji zadania Wykonawca przygotuje minimum trzy warianty rozwiązań projektowych (w tym wariantów materiałowych), przedstawiając zalety i wady każdego z proponowanych rozwiązań. W drugim etapie, na podstawie zaakceptowanej koncepcji, Wykonawca opracuje kompletną dokumentację projektową dla zadania pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Rudnikach i Żytniowie”. Dokumentacja projektowa powinna obejmować co najmniej następujące branże: 1) budowlano-konstrukcyjną, 2) instalacyjno-sanitarną, 3) technologiczną wraz z obliczeniami oraz mechaniczną, 4) elektroenergetyczną, 5) AKPiA (aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka), obejmującą monitoring i sterowanie, 6) drogową, 7) zagospodarowanie i urządzenie terenu, 8) opracowania, pozwolenia, uzgodnienia, decyzje oraz wytyczne niezbędne do realizacji inwestycji, 9) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), 10) wskazanie komponentów ICT, które mogą występować w projektowych opracowaniach. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową w sposób umożliwiający uzyskanie dwóch odrębnych decyzji o pozwoleniu na budowę: 1) dla rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Rudnikach, 2) dla przebudowy oczyszczalni ścieków w Żytniowie wraz z budową rurociągu tłocznego. Szczegółowy zakres zamówienia ujęty jest w opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6 do SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71320000 Engineering design services
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71322200 Pipeline-design services, 71323200 Plant engineering design services, 71223000 Architectural services for building extensions, 71242000 Project and design preparation, estimation of costs, 71248000 Supervision of project and documentation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp, przy zastosowaniu procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy tzw. procedura odwrócona (tzn. Zamawiający najpierw dokona badania i ocen ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziały w postepowaniu) oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej SWZ. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 Pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, o których mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie udzieli zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zadanie wymaga wykonania kompletnego opracowania dokumentacji projektowej obejmującej swym zakresem całość procesu odbioru i oczyszczania ścieków w zlewni Rudniki . Poszczególne elementy są ze sobą powiązane i mają na siebie bezpośredni wpływ. Przy realizacja całości zadania muszą być uwzględniane i współpracować ze sobą poszczególne jego elementy. Wymagane jest aby opracowana dokumentacja uwzględniała całościowy aspekt gospodarki ściekowej na terenie gminy Rudniki. Nie zasadne jest aby zadanie było podzielone na części gdyż utrudniło by to pozyskanie środków finansowych oraz wydłużyło czas całego procesu inwestycyjnego. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie odrębnych, kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych wraz z uzyskaniem, na rzecz Zamawiającego, decyzji o pozwoleniu na budowę dla: 1) rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Rudnikach, 2) przebudowy oczyszczalni ścieków w Żytniowie wraz z budową rurociągu tłocznego do oczyszczalni ścieków w Rudnikach. W pierwszym etapie realizacji zadania Wykonawca przygotuje minimum trzy warianty rozwiązań projektowych (w tym wariantów materiałowych), przedstawiając zalety i wady każdego z proponowanych rozwiązań. W drugim etapie, na podstawie zaakceptowanej koncepcji, Wykonawca opracuje kompletną dokumentację projektową dla zadania pn. „Modernizacja oczyszczalni ścieków w Rudnikach i Żytniowie”. Dokumentacja projektowa powinna obejmować co najmniej następujące branże: 1) budowlano-konstrukcyjną, 2) instalacyjno-sanitarną, 3) technologiczną wraz z obliczeniami oraz mechaniczną, 4) elektroenergetyczną, 5) AKPiA (aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka), obejmującą monitoring i sterowanie, 6) drogową, 7) zagospodarowanie i urządzenie terenu, 8) opracowania, pozwolenia, uzgodnienia, decyzje oraz wytyczne niezbędne do realizacji inwestycji, 9) informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), 10) wskazanie komponentów ICT, które mogą występować w projektowych opracowaniach. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową w sposób umożliwiający uzyskanie dwóch odrębnych decyzji o pozwoleniu na budowę: 1) dla rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Rudnikach, 2) dla przebudowy oczyszczalni ścieków w Żytniowie wraz z budową rurociągu tłocznego. Szczegółowy zakres zamówienia ujęty jest w opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6 do SWZ. Zamawiający dokonał analizy czynności wykonywanych w ramach realizacji niniejszego zamówienia i oświadcza, że z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. Czynności stanowiące przedmiot zamówienia – obejmujące w szczególności opracowanie dokumentacji projektowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego – stanowią samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane. Prace te mają charakter samodzielny i ekspercki, a osoby je wykonujące nie działają w warunkach podporządkowania i kierownictwa Zamawiającego lub Wykonawcy. W związku z tym czynności te nie spełniają kryteriów stosunku pracy określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych. Wynagrodzenie jest wynagrodzeniem ryczałtowym, obejmującym pełny zakres prac stanowiących przedmiot zamówienia. Ustalona w ten sposób cena ma charakter stały i niezmienny niezależnie od kosztów ponoszonych przez Wykonawcę podczas ich realizacji. Wykonawca nie może żądać jego podwyższenia nawet jeśli w momencie zawarcia umowy nie można było przewidzieć rozmiaru lub kosztów prac. Kwota wynagrodzenia obejmuje wszystkie koszty związane z opracowaniem dokumentacji projektowej, (w tym m. in. koszty uzyskania wszelkich danych, uzgodnień, warunków, decyzji, map, itp. niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, udzieloną rękojmię i gwarancję, przeniesienie praw autorskich, itp.) oraz koszty wykonania przez projektanta prac związanych z pełnieniem nadzoru autorskiego, w tym także koszty dojazdu na budowę. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres trwania umowy posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną wynoszącą co najmniej sumę gwarancyjną przewidzianą w ramach obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej inżynierów budownictwa. Wymagany przez Zamawiającego minimalny okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 96 miesiące licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Maksymalny okres wynosi 120 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego bez zastrzeżeń. Okres rękojmi za wady jest równy z okresem udzielonej gwarancji z zastrzeżeniem, iż nie może być krótszy niż termin wynikający z ustawy Kodeks cywilny.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje opcji.