2. Procedure
Procedure
Title: ODBIÓR ODPADÓW KOMUNALNYCH POCHODZĄCYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU GMINY SUŁKOWICE
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Sułkowice. Zakres prac obejmuje: 1. Odbieranie odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w tym: a) odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), b) odpadów selektywnie zebranych, tj.: papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych, (w tym opakowania wielomateriałowe), bioodpadów (w przypadku braku zdeklarowania posiadania kompostownika), popiołu i żużlu (w przypadku posiadania źródeł ciepła na paliwo stałe); c) odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (po uprzednim zgłoszeniu). d) odpadów tekstyliów i odzieży, 2. Przyjmowanie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), odpadów komunalnych dostarczanych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Sułkowice. Przyjmowanie odpadów musi odbywać się zgodnie z postanowieniami Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach w sprawie Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Sułkowice i obejmuje następujące frakcje: a) papier, b) metale i tworzywa sztuczne, c) szkło, d) odpady niebezpieczne, e) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzeniu monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, f) zużyte baterie i akumulatory, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, h) meble i inne odpady wielkogabarytowe, i) zużyte opony, j) odpady budowlane i rozbiórkowe, k) odpady tekstyliów i odzieży, l) bioodpady, m) popiół i żużel. 3. Limit ilości odpadów komunalnych wynosi 4800 Mg. 4. Przekazywanie odpadów zebranych z nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz odpadów komunalnych dostarczonych bezpośrednio przez właścicieli ww. nieruchomości do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, podmiotowi wyłonionemu w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (także rolniczą). 5. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia; 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: kierowania pojazdami zbierającymi odpady i operatorów dokonujących załadunku i rozładunku odpadów. 7. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w punkcie 6 czynności. 8. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: - żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, - żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, - przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 10. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90513100 – 7 usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90533000-2 – usługi gospodarki odpadami. 11. Podział zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z których każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot zamówienia. Zakres i przedmiot zamówienia nie ogranicza konkurencji, podzielenie zamówienia na części wiązało by się ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogło by poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia.
Internal identifier: ZP.271.34.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513100 Household-refuse disposal services
Additional classification (cpv): 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe na terenie Gminy Sułkowice. Zakres prac obejmuje: 1. Odbieranie odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w tym: a) odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), b) odpadów selektywnie zebranych, tj.: papieru, szkła, metali i tworzyw sztucznych, (w tym opakowania wielomateriałowe), bioodpadów (w przypadku braku zdeklarowania posiadania kompostownika), popiołu i żużlu (w przypadku posiadania źródeł ciepła na paliwo stałe); c) odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (po uprzednim zgłoszeniu). d) odpadów tekstyliów i odzieży, 2. Przyjmowanie w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), odpadów komunalnych dostarczanych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe z terenu Gminy Sułkowice. Przyjmowanie odpadów musi odbywać się zgodnie z postanowieniami Uchwały Rady Miejskiej w Sułkowicach w sprawie Regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie Gminy Sułkowice i obejmuje następujące frakcje: a) papier, b) metale i tworzywa sztuczne, c) szkło, d) odpady niebezpieczne, e) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzeniu monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, f) zużyte baterie i akumulatory, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, h) meble i inne odpady wielkogabarytowe, i) zużyte opony, j) odpady budowlane i rozbiórkowe, k) odpady tekstyliów i odzieży, l) bioodpady, m) popiół i żużel. 3. Limit ilości odpadów komunalnych wynosi 4800 Mg. 4. Przekazywanie odpadów zebranych z nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych i innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz odpadów komunalnych dostarczonych bezpośrednio przez właścicieli ww. nieruchomości do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, podmiotowi wyłonionemu w przetargu na zagospodarowanie odpadów komunalnych wraz z transportem z terenu Gminy Sułkowice. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (także rolniczą). 5. Szczegółowo przedmiot zamówienia został opisany w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), który stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia; 6. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: kierowania pojazdami zbierającymi odpady i operatorów dokonujących załadunku i rozładunku odpadów. 7. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane w punkcie 6 czynności. 8. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: - żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, - żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, - przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. 10. Określenie zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 90513100 – 7 usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych; 90533000-2 – usługi gospodarki odpadami. 11. Podział zamówienia na części: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części z których każda z nich stanowiłaby odrębny przedmiot zamówienia. Zakres i przedmiot zamówienia nie ogranicza konkurencji, podzielenie zamówienia na części wiązało by się ze skoordynowaniem działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, które mogło by poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7): Zamawiając przewiduje możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dotychczasowemu wykonawcy usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług o całkowitej wartości wynoszącej do 20% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienia te obejmują: • odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, z terenu Gminy Sułkowice; • Zamówienie zostanie udzielone po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, poprzedzone będzie stosowanym zaproszeniem do negocjacji oraz negocjacjami. Wizja Lokalna: Zamawiające nie wymaga wizji lokalnej.
Internal identifier: ZP.271.34.2026.1