754947-2026 - Competition
Poland – Sewage, refuse, cleaning and environmental services – .Odbiór i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów z terenu gminy Książki
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: .Odbiór i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów z terenu gminy Książki
Description: Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych wytworzonych i zebranych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych objętych gminnym systemem odbioru odpadów na terenie Gminy Książki oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego na terenie Gminy Książki, dostarczenie i ustawienie pojemników na nieruchomości oraz prowadzenie mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90000000 Sewage, refuse, cleaning and environmental services
Additional classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services, 90511000 Refuse collection services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbiór i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie stałych odpadów komunalnych, z nieruchomości zamieszkałych oraz z punktu selektywnego zbierania odpadów z terenu gminy Książki
Description: 1. Przedmiot zamówienia Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie w okresie od 01.01.2027 roku do 31.12.2027 roku odpadów komunalnych wskazanych w Opisie przedmiotu zamówienia od właścicieli nieruchomości zamieszkałych terenu Gminy Książki wraz z odbiorem odpadów zgormadzonych w PSZOK w sposób zgodny 1) z przepisami:  ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (z 2025 r. poz. 1812, z 2026 r. poz. 174, 815, 875.) oraz rozporządzeniami do ustawy,  ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733, z 2026 r. poz. 912) oraz rozporządzeniami do ustawy, Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2023-2028 z perspektywą na lata 2029-2034” uchwalony przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr XVI/253/25 z dnia 29 września 2025 r. regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Książki, 2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w: a) Opisie przedmiotu zamówienia - Załącznik nr 1a do SWZ, b) Projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 5 do SWZ. 3) Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Załączniku nr 9 do SWZ instalacji komunalnych do których będą przekazywane odbierane odpady komunalne; w przypadku niewielkich ilości odebranych odpadów selektywnie zbieranych możliwe jest wskazanie podmiotu zbierającego te odpady. 4) Wspólny słownik zamówień (CPV): 90 50 00 00 -2 Usługi związane z odpadami, 90 51 11 00 -2 Usługi wywozu odpadów, 90 51 20 00 -9 Usługi transportu odpadów, 90 51 31 00 -7 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 90 53 30 00 -2 Usługi gospodarki odpadami, 90 51 40 00-3- Usługi recyklingu odpadów, 90 51 12 00-4- Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych, 34 92 84 80-6 Pojemniki i kosze na odpady i śmieci.
Additional classification (cpv): 34928480 Waste and rubbish containers and bins, 90500000 Refuse and waste related services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services, 90511000 Refuse collection services