755132-2026 - Competition
Poland – Data transmission services – Świadczenie usługi transmisji danych przez prywatny APN na potrzeby Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Świadczenie usługi transmisji danych przez prywatny APN na potrzeby Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego
Description: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transmisji danych przez prywatny APN na potrzeby SWD PRM dla 2000 terminali mobilnych (tabletów), 2000 urządzeń GPS, 2000 routerów przenośnych oraz 2000 stacji dostępowych w miejscach stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego przez okres 36 miesięcy jednak nie wcześniej niż od dnia 27 listopada 2026 r. Wykonawca dostarczy 8000 sztuk aktywnych kart SIM oraz 1000 kart SIM gotowych do użytku w przypadku awarii lub wzrostu zapotrzebowania na karty SIM podczas działania umowy. Usługa będzie realizowana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz w strefie przygranicznej, przy wykorzystaniu roamingu międzynarodowego z innymi krajami Unii Europejskiej. Zamawiający obecnie wykorzystuje usługę prywatnego APN działającą w oparciu o infrastrukturę firmy P4 sp. z o.o. na potrzeby SWD PRM. Usługa korzysta z dwóch redundantnych łączy do dwóch punktów styku z infrastrukturą Zamawiającego . W celu zapewnienia większego zasięgu oraz redundancji w stosunku do obecnego rozwiązania zamierza nabyć usługę drugiego APN i korzystać z niej równolegle do obecnie działającego rozwiązania APN. W związku z powyższym Zamawiający wymaga aby usługa była realizowana na innej infrastrukturze teletechnicznej w zakresie punktów styku z siecią Zamawiającego oraz w zakresie lokalnych przekaźników BTS niż obecnie świadczona. Jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa i bezawaryjnego działania systemu.
Internal identifier: ZP/8/IX/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Stosownie do treści art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 uPzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Optymalnym terminem rozpoczęcia świadczenia usługi objętej przedmiotem zamówienia jest 27.11.2026 r. Pozwoli to na zapewnienie zastępowalności równolegle użytkowanego rozwiązania APN. Jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa systemu i redundancji rozwiązania. Biorąc pod uwagę pożądany czas uruchomienia usługi we wskazanym powyżej terminie, zasadnym w ocenie Zamawiającego jest skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 uPzp, w celu zabezpieczenia możliwości prawidłowego przeprowadzenia postępowania i realizacji przedmiotu zamówienia. Należy przy tym wskazać, że skrócony termin składania ofert, w ocenie Zamawiającego jest wystarczający do przygotowania kalkulacji ceny i jako taki pozostaje bez wpływu na równe traktowanie wykonawców, czy zachowanie odpowiedniego poziomu konkurencji. Biorąc pod uwagę opisany powyżej stan faktyczny, w ocenie Zamawiającego wystąpiły okoliczności uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72318000 Data transmission services
5. Lot
Lot: LOT-0001