75612-2024 - Result
Contract or concession award notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleServicii de elaborare a documentatiei tehnico-economice la stadiul PT + DDE, asistenta tehnica din partea proiectantului, executie lucrari si furnizare dotări în cadrul proiectului cu titlul „Regenerarea spatiului public din Sos. Vitan Barzesti nr. 13, de pe raza administrativ teritoriala a Sectorului 4, prin edificare constructie cu destinatia de maternitate”
DescriptionPrin prezenta procedura de atribuire "Servicii de elaborare a documentatiei tehnico-economice la stadiul PT + DDE, asistenta tehnica din partea proiectantului, executie lucrari si furnizare dotări în cadrul proiectului cu titlul „Regenerarea spatiului public din Sos. Vitan Barzesti nr. 13, de pe raza administrativ teritoriala a Sectorului 4, prin edificare constructie cu destinatia de maternitate”, se propune realizarea in incinta Spitalului de Urgente Sfantul Ioan a unei constructii cu functiunea de maternitate, regim de inaltime S+P+3E+4R, ce va fi independenta fata de celelalte corpuri amplasate pe teren. Spitalul va avea o capacitate de 166 paturi si va dispune de urmatoarele functiuni: 1. SECTIA DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE 1 cu 35 paturi 2. SECTIA DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE 2 cu 36 paturi 3. SECTIA DE OBSTETRICA-GINECOLOGIE 3 cu 30 paturi 4. SECȚIA NEONATOLOGIE – 50 paturi din care compartiment terapie intensiva 8 paturi, compartiment prematuri 12 paturi 5. SECTIE ATI II cu 15 paturi 6. Bloc operator cu 4 Sali de operatie: 3 Sali de operatie aseptice si 1 sala de operatie septica 7. Bloc de nasteri cu 4 Sali de travaliu: 3 Sali de travaliu aseptice si 1 sala de travaliu septica 8. Sterilizare Centrala 9. Imagistica si Radiodiagnostic 10. Laborator de analize 11. Laborator de Anatomie Patologica si Morga 12. CPU 13. Ambulatoriu 14. Spitalizare de zi cu 10 paturi 15. Farmacie 16. Hol acces intrari- externari 17. Spatii tehnico-administrative, de depozitare si de hranire Ansamblul proiectat este compus din 2 cladiri cu regimul de inaltime S+P+3E, respectiv S+P+4E: corp C1_Ambulatoriu si corp C2_UPU. Organizarea spaţial-funcţională a spitalului, ca şi cea a fiecăruia din sectoarele şi compartimentele componente, se face ţinând seama de: - categoriile de utilizatori, - specificul activităţilor, - condiţionări tehnologice impuse de aparatura medicală şi echipamentele (instalaţiile) utilizate - criterii de igienă şi asepsie. Durata totală a planului detaliat de execuție este de maxim 27 luni pentru lucrarile de executie de la emiterea ordinului de incepere pentru lucrarile de executie si maxim 90 zile (3 luni) pentru serviciile de proiectare, așa cum este prevăzut în Contract. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritatea contractanta va raspunde mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in cea de-a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier4316422/2023/15
Type of procedureOpen
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45215140 Hospital facilities construction work
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
DescriptionObiectivul prezentei proceduri de atribuire este reprezentat de relocarea spatiilor existente, intr-un corp nou de cladire, in curtea Spitalului Clinic de Urgenta Sfantul Ioan, din Soseaua Vitan- Barzesti, sector 4 Bucuresti, cu respectarea standardelor impuse de norme, normativele si legile in vigoare cu privire la proiectarea constructiilor spitalicesti si a instalatiilor aferente acestora . Terenul are in prezent 13 constructii, cu regim de inaltime intre P si D+P+6E. Contractul de achiziţie publică de lucrări are ca obiect, in cazul de față, atât proiectarea, cât şi execuţia de lucrări, precum si dotarea aferentă realizării obiectivului de investiții.
Additional classification (cpv): 33100000 Medical equipments, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works, 71356200 Technical assistance services