756282-2026 - Competition
Poland – Multi-dwelling buildings construction work – Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie i wyposażenie inwestycji realizowanej pod nazwą: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej” na działce o nr ewid. 51/2, która w szczególności obejmuje wykonanie pełno branżowych robót budowlanych objętych dokumentacją projektową budowlaną i wykonawczą oraz rysunków szczegółów i detali dla Inwestycji, dla których Zamawiający uzyskał ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, na które składają się w szczególności następujące roboty i prace: 1) budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, drogami wewnętrznymi, parkingami, dojściami i zjazdem z drogi publicznej, instalacjami i sieciami, 2) zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem nasadzeń oraz utrzymaniem ich w okresie gwarancji, 3) budowa i ewentualna przebudowa sieci i przyłączy na terenie Pola Inwestycyjnego, oraz w niezbędnym zakresie wykraczającym poza Pole Inwestycyjne zgodnie z Dokumentacją Projektową, 4) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie dla budynku i pola inwestycyjnego objętego zamówieniem. Warunkiem rozpoczęcia prac budowlanych, jest wykonanie badań gruntowych uszczegóławiające wyniki badań zamieszczone w dokumentacji technicznej. W przypadku braku zgodności wyników, Wykonawca we współpracy z Zamawiającym oraz Projektantem zaproponuje rozwiązanie zgodne z wymaganiami warunków technicznych oraz wiedzy budowlanej. W przypadku zmiany warunków gruntowych w trakcie realizacji prac budowlanych wynikających z winy Wykonawcy (np. niezabezpieczenie wykopu, wybranie ziemi poniżej rzędnych projektowych etc. koszty dodatkowych prac pokrywać będzie Wykonawca. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia określają: a) pozwolenie na budowę wraz z dokumentacją projektową i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 4 do SWZ b) projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 5 do SWZ c) standard wykończenia wyznaczony przez Zamawiającego stanowiący załącznik do Umowy (załącznika nr 5 – Projektowane postanowienia umowy) 3. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zrealizuje zamawiane roboty budowlane, opracuje dokumentację powykonawczą oraz instrukcję eksploatacji obiektu, w tym instrukcje użytkowania mieszkań oraz instrukcje eksploatacji urządzeń i instalacji, a także przeprowadzi rozruch urządzeń i instalacji oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie niezbędnym do ich obsługi.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45211340 Multi-dwelling buildings construction work
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45210000 Building construction work, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45211341 Flats construction work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45100000 Site preparation work, 45223000 Structures construction work, 45223500 Reinforced-concrete structures, 45262310 Reinforced-concrete work, 45223800 Assembly and erection of prefabricated structures, 45223821 Prefabricated units, 45432210 Wall-covering work, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45442100 Painting work, 45430000 Floor and wall covering work, 45432000 Floor-laying and covering, wall-covering and wall-papering work, 45431000 Tiling work, 45410000 Plastering work, 45233253 Surface work for footpaths, 45233120 Road construction works, 45255500 Drilling and exploration work, 45262522 Masonry work, 45262520 Bricklaying work, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45261210 Roof-covering work, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45313100 Lift installation work, 45320000 Insulation work, 45321000 Thermal insulation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45400000 Building completion work, 45111291 Site-development work, 45233200 Various surface works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wybudowanie i wyposażenie inwestycji realizowanej pod nazwą: „Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej” na działce o nr ewid. 51/2, która w szczególności obejmuje wykonanie pełno branżowych robót budowlanych objętych dokumentacją projektową budowlaną i wykonawczą oraz rysunków szczegółów i detali dla Inwestycji, dla których Zamawiający uzyskał ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, na które składają się w szczególności następujące roboty i prace: 1) budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, drogami wewnętrznymi, parkingami, dojściami i zjazdem z drogi publicznej, instalacjami i sieciami, 2) zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem nasadzeń oraz utrzymaniem ich w okresie gwarancji, 3) budowa i ewentualna przebudowa sieci i przyłączy na terenie Pola Inwestycyjnego, oraz w niezbędnym zakresie wykraczającym poza Pole Inwestycyjne zgodnie z Dokumentacją Projektową, 4) uzyskanie ostatecznej decyzji pozwoleniu na użytkowanie dla budynku i pola inwestycyjnego objętego zamówieniem. DODATKOWE INFORMACJE: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP. 3. Zamawiający zaleca wykonawcom dokonanie wizji lokalnej nieruchomości. Zamawiający wyznaczy termin wizji lokalnej na wniosek wykonawcy. 4. Zamawiający nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 lub 8 PZP. 6. Zamawiający, zgodnie z art. 95 PZP, określa wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, tj. osób, które wykonują roboty: ziemne, fundamentowe, zbrojarskie, betoniarskie, murarskie, tynkarskie, dekarskie, elewacyjne, stolarskie, ślusarskie, elektryczne, sanitarne (instalacje wewnętrzne i zewnętrzne), wykończeniowe oraz drogowe, stanowiące przedmiot Umowy. Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy roboty te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia (jako podwykonawcy). Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 PZP oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących zał. nr 5 do SWZ. WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. 2. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa wraz z ofertą oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014. (wzór stanowi zał. nr 2 do SWZ). OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERTY. SPOSÓB SKŁADANIA OFERT 1. Kompletna oferta musi zawierać: a) Formularz Oferty (wzór stanowi zał. nr 1 do SWZ), b) oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego i art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 (wzór stanowi zał. nr 2 do SWZ); c) oryginał dowodu wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); d) zobowiązanie podmiotu trzeciego (zał. nr 6 do SWZ) oraz oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby o których mowa w rozdziale X ust. 4 pkt 2 SWZ (zał. nr 3 do SWZ) (jeżeli wykonawca składa jeśli polega na zasobach podmiotu trzeciego); e) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty lub odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy); f) dokument stwierdzający ustanowienie przez wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy); g) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, z którego wynika, które roboty wykonają poszczególni wykonawcy - zał. nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy). 2. Ofertę, JEDZ oraz pozostałe oświadczenia o których mowa w ust. 1, sporządza się w języku polskim, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 3. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 4. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, w stosunku do wymagań zawartych w niniejszej SWZ. 6. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi wykonawca. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 7. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 8. RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z ROZDZIAŁEM XXIV SWZ
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45210000 Building construction work, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45211341 Flats construction work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45100000 Site preparation work, 45223000 Structures construction work, 45223500 Reinforced-concrete structures, 45262310 Reinforced-concrete work, 45223800 Assembly and erection of prefabricated structures, 45223821 Prefabricated units, 45262522 Masonry work, 45262520 Bricklaying work, 45432210 Wall-covering work, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45261210 Roof-covering work, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45313100 Lift installation work, 45320000 Insulation work, 45321000 Thermal insulation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 45420000 Joinery and carpentry installation work, 45421100 Installation of doors and windows and related components, 45400000 Building completion work, 45442100 Painting work, 45430000 Floor and wall covering work, 45432000 Floor-laying and covering, wall-covering and wall-papering work, 45431000 Tiling work, 45410000 Plastering work, 45111291 Site-development work, 45233200 Various surface works, 45233253 Surface work for footpaths, 45233120 Road construction works, 45255500 Drilling and exploration work
Options:
Description of the options: nie