756463-2026 - Competition
Hungary – Miscellaneous software package and computer systems – Isilon szerv., DELL tár. és szerv. gyárt. tám.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Isilon szerv., DELL tár. és szerv. gyárt. tám.
Description: Ajánlatkérő jelenleg meglévő Isilon szervereinek, DELL tárolóinak és szervereinek gyártói támogatása.
Internal identifier: EKR002237202026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Ajánlatkérő gyártói támogatással rendelkező eszközeinek jelentős részére vonatkozó támogatási szerződések 2026.10.31. napján lejárnak. Az új szerződés mielőbbi megkötése elengedhetetlen a szervezet alapfeladatainak ellátását biztosító informatikai rendszerek folyamatos és zavartalan működésének fenntartásához. A gyártói támogatás akár rövidebb ideig történő kimaradása is üzemeltetési és üzembiztonsági kockázatot jelent, ezért a beszerzés mielőbbi lefolytatása indokolt. Az eljárás becsült értékének meghatározásához, az indikatív ajánlatok bekérésekor – bár több potenciális gazdasági szereplőnek került az megküldésre - csak egy ajánlat érkezett, ezért ajánlatkérő indokoltnak látta előzetes piaci konzultáció lefolytatását, hiszen egy esetlegesen eredménytelen közbeszerzési eljárás esetében, az újabb eljárás lefolytatása tovább növeli az üzemeltetési és üzembiztonsági kockázatot. A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló 2010. évi CLXXXV. törvény legutóbbi, 2026. évi XXI. törvénnyel módosított rendelkezései alapján, 2026. július 26. napján a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap beolvadt a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-be. A fentiek miatt bekövetkezett személyi változások és a szervezeti átalakulás, jelentősen lassította az eljárás előkészítésének folyamatát.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Ajánlatkérő jelenleg meglévő Isilon szervereinek, DELL tárolóinak és szervereinek gyártói támogatása. A 35 db eszköz részletes listáját a műszaki leírás tartalmazza. A gyártói támogatás igénybevételét az adott eszközre irányadó hatályos támogatás megszűntének időpontjától (lásd műszaki leírásban foglaltakat) egységesen 2027.10.31-ig kell biztosítani a szerződéskötéstől számított 45 naptári napon belül. AK felhívja a figyelmet a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdésében foglaltakra. A támogatással összefüggő részletes elvárásokat a műszaki leírás tartalmazza.
Internal identifier: EKR002237202026/1