756593-2026 - Competition
Sweden – Security, fire-fighting, police and defence equipment – Konventionellröntgen och metalldetektionsutrustning
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Konventionellröntgen och metalldetektionsutrustning
Description: Upphandlingen omfattar konventionellröntgen för genomlysning av medhavt gods, genomångsmetalldetektor samt handmetalldetektor. Upphandlingen omfattar även tillhörande produkter och tjänster så som utbildning, service och support.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35000000 Security, fire-fighting, police and defence equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129262:Lot:1
Additional classification (cpv): 35124000 Metal detectors, 35120000 Surveillance and security systems and devices