See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare medicamente
Description: Furnizare medicamente 24 de loturi - conform caiet sarcini. In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie semnata cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat in conditiile legii si incarcata in SEAP.
Internal identifier: 2024428357006
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Teriflunomida
Description: Teriflunomida conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 387,180.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Siponimod
Description: Siponimod conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 99,162.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Natalizumab
Description: Natalizumab mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 560,948.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33652300 Immunosuppressive agents
Lot: LOT-0004
Title: Ofatumumab 20mg in solutie 0.4ml
Description: Ofatumumab 20mg in solutie 0.4ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 7,089,876.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Ozanimod 0.23mg/0.46mg
Description: Ozanimod 0.23mg/0.46mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14,184.30 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Ozanimod 0.92mg
Description: Ozanimod 0.92mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 398,820.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Ravulizumab 300mg/3ml
Description: Ravulizumab 300mg/3ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6,348,688.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Ravulizumab 1100mg/11ml
Description: Ravulizumab 1100mg/11ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 23,316,532.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Eculizumab 300mg/30ml
Description: Eculizumab 300mg/30ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4,742,760.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Cangrelor
Description: Cangrelor conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 14,014.20 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Trusa (kit) pt determinarea tumorilor neuroendocrine 20micrograme (trusa)kit pt preparate radiofarmaceutice HYNIC-[D-Phel, Tyr3-Octreoida] trifluoroacetat
Description: Trusa (kit) pt determinarea tumorilor neuroendocrine 20micrograme (trusa)kit pt preparate radiofarmaceutice HYNIC-[D-Phel, Tyr3-Octreoida] trifluoroacetat conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 6,382.92 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 11
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Lot: LOT-0012
Title: Cisplatinum 1mg/ml, 10ml
Description: Cisplatinum 1mg/ml, 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 1,378.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 12
Main classification (cpv): 33652100 Antineoplastic agents
Lot: LOT-0013
Title: Cisplatinum 1mg/ml, 50ml
Description: Cisplatinum 1mg/ml, 50ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3,218.60 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Nivolumabum 10mg/ml
Description: Avelumabum 200 mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 194,759.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Gemcitabinum 38mg/ml conc. pt sol perf
Description: Gemcitabinum 38mg/ml conc. pt sol perf conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 4,219.20 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: 5-Fluouracilum 50mg/ml
Description: 5-Fluouracilum 50mg/ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 9,693.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents
Lot: LOT-0017
Title: Mesnum 400mg/4ml
Description: Mesnum 400mg/4ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 3,773.40 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Oxaliplatinum 5mg/ml, fl 10ml
Description: Oxaliplatinum 5mg/ml, fl 10ml conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 9,760.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Oxaliplatinum 5mg/ml, fl 20ml
Description: Avelumabum 200 mg conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 18,818.10 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Fludarabinum
Description: Fludarabinum conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 5,034.75 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Polatuzumab Vedotin 140mg pulb pt conc pt sol perf
Description: Polatuzumab Vedotin 140mg pulb pt conc pt sol perf conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 2,256,157.00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Bortezomibum
Description: Bortezomibum conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 40,000.20 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Eribulinum
Description: Eribulinum conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 60,206.80 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Sacituzumab Govitecan
Description: Sacituzumab Govitecan conform caiet sarcini Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 401,148.80 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 24