759141-2026 - Competition
Poland – Forestry services – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace związane z nasiennictwem i szkółkarstwem, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, gospodarowaniem zwierzyną, utrzymaniem istniejących obiektów, wykonaniem bieżących zadań z edukacji leśnej oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jaj załącznikach).
Previous notice: 656328-2026
Internal identifier: ZG.270.53.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77200000 Forestry services
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77600000 Hunting services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77100000 Agricultural services, 77211500 Tree-maintenance services, 77231600 Afforestation services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet nr 1 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027 - leśnictwa: Starzyno, Domatowo, Lisewo, Gospodarstwo Szkółkarskie Domatowo, Nasiennictwo i selekcja w Nadleśnictwie Wejherowo, Prace na plantacji choinkowej w leśnictwie Piaśnica
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace związane z nasiennictwem i szkółkarstwem, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 1 – leśnictwa: Starzyno, Domatowo, Lisewo, Gospodarstwo Szkółkarskie Domatowo, Nasiennictwo i selekcja w Nadleśnictwie Wejherowo, Prace na plantacji choinkowej w leśnictwie Piaśnica; Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Internal identifier: ZG.270.53.2026 - Pakiet nr 1
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77231200 Forest pest control services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77100000 Agricultural services, 77231600 Afforestation services
Options:
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 projektowanych postanowień umowy stanowiącego Załącznik nr 9 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet nr 2 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027 - leśnictwa: Mechowo, Darżlubie, Jastarnia, Sławutówko
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 2 – leśnictwa: Mechowo, Darżlubie, Jastarnia, Sławutówko. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Internal identifier: ZG.270.53.2026 - Pakiet nr 2
Description of the options: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 projektowanych postanowień umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet nr 3 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027 - leśnictwa: Sobieńczyce, Piaśnica, Rybno, Gospodarka Łowiecka w Ośrodku Hodowli Zwierzyny
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, gospodarowaniem zwierzyną, utrzymaniem istniejących obiektów oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 3 – leśnictwa: Sobieńczyce, Piaśnica, Rybno, Gospodarka Łowiecka w Ośrodku Hodowli Zwierzyny. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Internal identifier: ZG.270.53.2026 - Pakiet nr 3
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77100000 Agricultural services, 77231200 Forest pest control services, 77600000 Hunting services, 77231600 Afforestation services
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet nr 4 - Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027 – leśnictwa: Kępino, Orle, Nanice, Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny w Nadleśnictwie Wejherowo
Description: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznym zagospodarowaniem lasu, ochroną przyrody, gospodarką łąkowo-rolną, pozyskaniem choinek i stroiszu, utrzymaniem i konserwacją dróg, małą retencją, utrzymaniem istniejących obiektów, wykonaniem bieżących zadań z edukacji leśnej oraz inne niezbędne prace z zakresu zagospodarowania lasu, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Wejherowo w roku 2027. Przedmiot zamówienia został podzielony na części („Pakiet”) Pakiet nr 4 – leśnictwa: Kępino, Orle, Nanice, Punkt Alarmowo- Dyspozycyjny w Nadleśnictwie Wejherowo. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu potrzebnym nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia. Zamówienia, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w sytuacji braku możliwości wyłonienia z przyczyn obiektywnych wykonawców usług leśnych w ramach podstawowych trybów udzielania zamówień, celem zabezpieczenia niezbędnego wykonawstwa prac oraz w przypadku powierzania wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę.
Internal identifier: ZG.270.53.2026 - Pakiet nr 4
Additional classification (cpv): 77210000 Logging services, 77211000 Services incidental to logging, 77211100 Timber harvesting services, 77211200 Transport of logs within the forest, 77211300 Tree-clearing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211500 Tree-maintenance services, 77211600 Tree seeding, 77230000 Services incidental to forestry, 77231000 Forestry management services, 77110000 Services incidental to agricultural production, 77100000 Agricultural services, 77231200 Forest pest control services, 77231600 Afforestation services