759403-2026 - Competition
Poland – Food, beverages, tobacco and related products – Dostawa artykułów spożywczych od stycznia do kwietnia 2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa artykułów spożywczych od stycznia do kwietnia 2027 roku
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa produktów spożywczych w zakresie i warunkach określonych w SWZ wraz z załącznikami. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ pn. „Opis przedmiotu zamówienia”. 3. Zamówienie zostało podzielone na części (pakiety) określone w pkt XXIII SWZ.
Internal identifier: ZP 2630.5.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: PAKIET NR I PRODUKTY MROŻONE
Description: DOSTAWA PRODUKTÓW MROŻONYCH W ZAKRESIE I WARUNKACH OKREŚLONYCH W SWZ I ZAŁĄCZNIKACH DO SWZ
Internal identifier: ZP 2630.5.2026_1
Main classification (cpv): 15896000 Deep-frozen products
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. 2. W ramach prawa opcji Zamawiający zakłada możliwość zwiększenia ilości zamawianych artykułów o 40% w stosunku do wartości zawartej umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 umowy. 3. Dostawy objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy (dotyczy to również sytuacji, kiedy Strony umowy za pomocą aneksu przedłużą termin realizacji umowy). 4. Artykuły objęte prawem opcji będą dostarczane na takich samych zasadach jak produkty objęte zamówieniem podstawowym (w tym co najmniej: co do jakości, minimalnego terminu przydatności do spożycia) do Hotelu Zawisza lub do Hotelu Zawisza i Przystani Bydgoszcz lub innych obiektów wskazanych przez Zamawiającego na terenie Bydgoszczy. W przypadku konieczności dostawy produktów poza Bydgoszcz, wraz z uruchomieniem prawa opcji dopuszcza się ustalenie warunków dostawy. 5. Przesłanki uprawniające do skorzystania z prawa opcji: 1) Konieczność zapewnienia wyżywienia większej liczbie gości i osób korzystających z usług świadczonych przez Zamawiającego, 2) Organizacja wydarzeń i konferencji a także obsługa bufetów lub wydarzeń realizowana na zlecenie podmiotów zewnętrznych, 3) Konieczność zachowania ciągłości dostaw, także w związku z nierozstrzygniętym postępowaniem na wybór kolejnego dostawcy. 4) Konieczność zwiększenia asortymentu. Przez zwiększenie asortymentu należy rozumieć asortyment nie ujęty w opisie przedmiotu zamówienia. 5) Konieczność objęcia dostawami innych obiektów niż wskazane w § 1 ust. 1 umowy. 6. Realizacja zakresu zamówienia objętego opcją nie powoduje zmiany umowy. 7. Warunkiem uruchomienia zamówienia objętego opcją jest złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (np. wystawienie pisemnego zlecenia na zakres dostaw objętych opcją), przy czym Wykonawca jest zobowiązany do jego wykonania. Przez pisemne zlecenie należy rozumieć także zlecenie przesłane droga elektroniczną. 8. Opcja ma charakter fakultatywny, co oznacza, iż w razie nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o wykonanie tego zakresu zamówienia. Brak złożenia przez Zamawiającego oświadczenia wyraźnie wyrażającego jego wolę w tym zakresie, powoduje, że Wykonawca zwolniony jest z wykonania zamówienia opcjonalnego. 9. Podstawą do ustalenia wynagrodzenia Wykonawcy za dostawy zlecone w ramach opcji będą ceny jednostkowe wskazane w formularzu cenowym oferty, o których mowa w § 1 ust. 1 umowy oraz rzeczywiste ilości dostaw zrealizowanych w ramach opcji, z zastrzeżeniem ust. 10. 10. W przypadku gdy prawo opcji dot. asortymentu nie ujętego w opisie przedmiotu zamówienia, to ceną zakupu opcji jest cena jednostkowa z cennika Wykonawcy z dnia uruchomienia opcji.
Lot: LOT-0002
Title: PAKIET II ARTYKUŁY SPOŻYWCZE RÓŻNE
Description: DOSTAWA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH RÓŻNYCH W ZAKRESIE I WARUNKACH OKREŚLONYCH SWZ I ZAŁĄCZNIKACH DO SWZ
Internal identifier: ZP2630.5.2026_2
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
Lot: LOT-0003
Title: PAKIET NR III NABIAŁ
Description: DOSTAWA NABIAŁU W ZAKRESIE I WARUNKACH OKREŚLONYCH W SWZ I ZAŁĄCZNIKACH DO SWZ
Internal identifier: ZP 2630.5.2026_3
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0004
Title: PAKIET NR IV MIĘSO I WĘDLINY
Description: DOSTAWA MIĘSA I WĘDLIN W ZAKRESIE I WARUNKACH OKREŚLONYCH W SWZ I ZAŁACZNIKACH DO SWZ
Internal identifier: ZP 2630.5.2026_4
Main classification (cpv): 15110000 Meat
Additional classification (cpv): 15131130 Sausages
Lot: LOT-0005
Title: PAKIET NR V OWOCE I WARZYWA
Description: DOSTAWA OWOCÓW I WARZYW W ZAKRESIE I WARUNKACH OKREŚLONYCH W SWZ I ZAŁACZNIKACH DO SWZ
Internal identifier: ZP 2630.5.2026_5
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products