See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: REACTIVI ȘI CONSUMABILE PENTRU DIAGNOSTICUL DE LABORATOR
Description: REACTIVI ȘI CONSUMABILE PENTRU DIAGNOSTICUL DE LABORATOR, pentru un numar de 21 de loturi, conform descrierii din Caietul de Sarcini
Internal identifier: 1/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: REACTIVI ȘI CONSUMABILE BIOCHIMIE
Description: REACTIVI ȘI CONSUMABILE BIOCHIMIE, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: REACTIVI ȘI CONSUMABILE IMUNOLOGIE
Description: REACTIVI ȘI CONSUMABILE IMUNOLOGIE, CONFORM DESCRIERII DIN CAIETUL DE SARCINI
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: -PCR INFECȚIOASE
Description: PCR INFECȚIOASE, CONFORM DESCRIERII DIN CAIETUL DE SARCINI
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: VACUTAINERE RECOLTARE
Description: VACUTAINERE RECOLTARE, CONFORM DESCRIERII DIN CAIETUL DE SARCINI
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33141300 Venepuncture, blood sampling devices
Lot: LOT-0005
Title: -SOLUȚII LABORATOR
Description: -SOLUȚII LABORATOR, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: -HEMOLEUCOGRAME MICROVOLUM
Description: HEMOLEUCOGRAME MICROVOLUM, conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: -TEST COOMBS LOT NR. 7
Description: -TEST COOMBS LOT NR. 7
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: -HEMOLEUCOGRAME
Description: -HEMOLEUCOGRAME, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: -ANALIZA URINII
Description: -ANALIZA URINII, conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: -COAGULARE
Description: COAGULARE, conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: -IMUNOSEROLOGIE PROTEINE SPECIFICE
Description: IMUNOSEROLOGIE PROTEINE SPECIFICE, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: IMUNOSEROLOGIE – NEFELOMETRIE
Description: IMUNOSEROLOGIE – NEFELOMETRIE, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: -SPECTOMETRIE DE MASA Maldi-Tof
Description: SPECTOMETRIE DE MASA Maldi-Tof, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: -CONCENTRATII MINIME INHIBITORII (EUCAST)
Description: CONCENTRATII MINIME INHIBITORII (EUCAST), conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: -ANTIBIOTICE, TESTE RAPIDE, MEDII CULTURĂ
Description: ANTIBIOTICE, TESTE RAPIDE, MEDII CULTURĂ, conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 33698100 Microbiological cultures
Lot: LOT-0016
Title: -REACTIVI PCR MULTIPLEX MICROBIOLOGIE
Description: REACTIVI PCR MULTIPLEX MICROBIOLOGIE, conform decrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: -REACTIVI SI CONSUMABILE HEMOCULTURI SI CONTROLUL CALITATII
Description: REACTIVI SI CONSUMABILE HEMOCULTURI SI CONTROLUL CALITATII , conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: -SOLUTIE SALINA – PREPARATE MICROBIOLOGIE
Description: SOLUTIE SALINA – PREPARATE MICROBIOLOGIE, conform descrerii din caietul de sarcini
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: -REACTIVI SI CONSUMABILE HEMOCULTURI IDENTIFICARE IN SISTEM AUTOMAT
Description: REACTIVI SI CONSUMABILE HEMOCULTURI IDENTIFICARE IN SISTEM AUTOMAT, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: -MEDII COPROCULTURI
Description: MEDII COPROCULTURI, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: -TESTE FIBROZA HEPATICA
Description: TESTE FIBROZA HEPATICA, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: -TEST COOMBS
Description: TEST COOMBS, conform descrierii din caietul de sarcini
Internal identifier: 22