759491-2026 - Competition
Poland – Electricity, heating, solar and nuclear energy – Dostawa energii elektrycznej dla Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii oraz dla Lubelskiego Centrum Nieruchomości Sp. z o.o.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa energii elektrycznej dla Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii oraz dla Lubelskiego Centrum Nieruchomości Sp. z o.o.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla: 1) Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii (dalej: LCIT) w maksymalnej szacunkowej ilości 4 506 201 kWh; 2) oraz dla Lubelskiego Centrum Nieruchomości Sp. z o.o. (dalej: LCN) w maksymalnej szacunkowej ilości 883 183 kWh; 2. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie odrębnych umów sprzedażowych zawartych z Wykonawcą dla każdej z w/w Jednostek. 3. Planowana szacunkowa ilość energii elektrycznej dla poszczególnych grup taryfowych wskazana została w Formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ i stanowi ona łączną ilość energii dla wszystkich punktów odbioru objętych przedmiotowym zamówieniem, o łącznym wolumenie: 5 389 384 kWh. 4. Zestawienie tabelaryczne zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ informuje o lokalizacjach obiektów, taryfach oraz zużyciu energii potrzebnej w okresie: 01.01.2027 r. – 31.12.2028 r. stanowiącej przedmiot zamówienia. 5. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje w niniejszym postępowaniu możliwość skorzystania z prawa opcji. 6. Zamawiający gwarantuje dokonanie zakupu w ramach zamówienia podstawowego co najmniej 30% energii elektrycznej wskazanej w ust. 1 oraz przewiduje w ramach prawa opcji, możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach określonych w Umowach o kolejne 30% ilości zamówienia podstawowego, przez okres trwania Umów. 7. Podstawą uruchomienia zamówienia w zakresie prawa opcji będą realne potrzeby Zamawiającego uzależnione od bieżącego wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego ponad limit zawarty w zamówieniu podstawowym oraz zagwarantowane środki finansowe. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 3a do SWZ – Istotnych postanowienia umowy - LCIT oraz Załączniku nr 3b do SWZ – Istotnych postanowienia umowy - LCN. Wykaz punktów poboru energii elektrycznej (dalej: PPE) wskazany został w Załączniku nr 3c do SWZ.
Internal identifier: OZP.26.1.75.2026.IWM
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Tryb przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp na dostawy o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne o jakich stanowi art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych. 2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w postaci elektronicznej i opatrzonej podpisem kwalifikowanym. 3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem internetowym: https://lcit.ezamawiajacy.pl/ 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://lcit.ezamawiajacy.pl/pn/lcit/demand/330869/notice/public/details 5. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w treści Rozdz. ust. 6 VIII SWZ i dalszych ustępach. 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 8. Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 2 Pzp w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, dalej: JEDZ według wzoru sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w Rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz JEDZ. 9. Do oferty Wykonawca dołącza również oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 5k Rozporządzenie Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie - Zał. nr 9 do SWZ. 10. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2025 r. poz. 1714, z późn. zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 7 do SWZ; 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3 i 6 ustawy, w art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 ustawy, a także w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., z późn. zm. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (składane również przez podmiot trzeci w sytuacji, gdy wykonawca korzysta z zasobów podmiotu trzeciego w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu) - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 4) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 5) W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących wymaganych uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, Zamawiający żąda następujących dokumentów: a) aktualnej koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2026 r. poz. 43 z późn. zm.). 6) W celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej, Zamawiający żąda następujących dokumentów: a. informacji z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy w wysokości nie mniejszej niż 2.500.000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych 00/100), w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem; b. dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej ubezpieczenia na co najmniej 1.000.000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 0/100). Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. C.D. Informacji znajduje się w Rozdziale VII SWZ
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09300000 Electricity, heating, solar and nuclear energy
Additional classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla: 1) Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii (dalej: LCIT) w maksymalnej szacunkowej ilości 4 506 201 kWh; 2) oraz dla Lubelskiego Centrum Nieruchomości Sp. z o.o. (dalej: LCN) w maksymalnej szacunkowej ilości 883 183 kWh; 2. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie odrębnych umów sprzedażowych zawartych z Wykonawcą dla każdej z w/w Jednostek. 3. Planowana szacunkowa ilość energii elektrycznej dla poszczególnych grup taryfowych wskazana została w Formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ i stanowi ona łączną ilość energii dla wszystkich punktów odbioru objętych przedmiotowym zamówieniem, o łącznym wolumenie: 5 389 384 kWh. 4. Zestawienie tabelaryczne zawarte w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ informuje o lokalizacjach obiektów, taryfach oraz zużyciu energii potrzebnej w okresie: 01.01.2027 r. – 31.12.2028 r. stanowiącej przedmiot zamówienia. 5. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje w niniejszym postępowaniu możliwość skorzystania z prawa opcji. 6. Zamawiający gwarantuje dokonanie zakupu w ramach zamówienia podstawowego co najmniej 30% energii elektrycznej wskazanej w ust. 1 oraz przewiduje w ramach prawa opcji, możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach określonych w Umowach o kolejne 30% ilości zamówienia podstawowego, przez okres trwania Umów. 7. Podstawą uruchomienia zamówienia w zakresie prawa opcji będą realne potrzeby Zamawiającego uzależnione od bieżącego wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego ponad limit zawarty w zamówieniu podstawowym oraz zagwarantowane środki finansowe. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 3a do SWZ – Istotnych postanowienia umowy - LCIT oraz Załączniku nr 3b do SWZ – Istotnych postanowienia umowy - LCN. Wykaz punktów poboru energii elektrycznej (dalej: PPE) wskazany został w Załączniku nr 3c do SWZ.
Internal identifier: Nr postępowania: OZP.26.1.75.2026.IWM
Options:
Description of the options: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla: 1) Lubelskiego Centrum Innowacji i Technologii (dalej: LCIT) w maksymalnej szacunkowej ilości 4 506 201 kWh; 2) oraz dla Lubelskiego Centrum Nieruchomości Sp. z o.o. (dalej: LCN) w maksymalnej szacunkowej ilości 883 183 kWh; 2. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje w niniejszym postępowaniu możliwość skorzystania z prawa opcji. 3. Zamawiający gwarantuje dokonanie zakupu w ramach zamówienia podstawowego co najmniej 30% energii elektrycznej wskazanej w ust. 1 oraz przewiduje w ramach prawa opcji, możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach określonych w Umowach o kolejne 30% ilości zamówienia podstawowego, przez okres trwania Umów (Wzór umów stanowią: Załącznik nr 3a do SWZ – Istotnye postanowienia umowy - LCIT oraz Załącznik nr 3b do SWZ – Istotne postanowienia umowy - LCN). 4. Podstawą uruchomienia zamówienia w zakresie prawa opcji będą realne potrzeby Zamawiającego uzależnione od bieżącego wzrostu zapotrzebowania Zamawiającego ponad limit zawarty w zamówieniu podstawowym oraz zagwarantowane środki finansowe.