759677-2026 - Competition
Netherlands – Social work services without accommodation – Maatschappelijke begeleiding, PVT en sociale activering
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Maatschappelijke begeleiding, PVT en sociale activering
Description: De opdracht betreft de uitvoering van maatschappelijke begeleiding, het Participatieverklaringstraject (PVT) en Sociale Activering voor inburgeraars binnen de gemeente Eindhoven. De opdracht is verdeeld in drie percelen: perceel 1 Maatschappelijke begeleiding, perceel 2 Participatieverklaringstraject (PVT) en perceel 3 Sociale Activering. De dienstverlening is gericht op het vergroten van de zelfredzaamheid, integratie en maatschappelijke participatie van inburgeraars en omvat onder meer individuele en groepsgerichte begeleiding, financiële zelfredzaamheid, ondersteuning van jonge statushouders, juridische ondersteuning, het PVT en sociale activerings- en empowermentactiviteiten.
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Dit betreft een openbare aanbesteding met een Europese aankondiging conform het regime voor sociale en andere specifieke (SAS-)diensten.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85312000 Social work services without accommodation
Additional classification (cpv): 85300000 Social work and related services, 85312300 Guidance and counselling services, 85312310 Guidance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Maatschappelijke begeleiding
Description: De maatschappelijke begeleiding wordt aangeboden aan statushouders van 18 jaar en ouder die aan de gemeente Eindhoven zijn gekoppeld en zelfstandig worden gehuisvest via de taakstelling. Inwonende minderjarige kinderen kunnen ondersteuning nodig hebben, maar het begeleiden van kinderen is primair de verantwoordelijkheid van de ouders. Om deze reden richt de maatschappelijke begeleiding zich op de ouders, zodat zij hun kinderen goed kunnen ondersteunen. Maatschappelijke begeleiding bestaat uit de volgende vier modules: Maatschappelijke begeleiding, financiële zelfredzaamheid en welkomstprogramma; Maatschappelijke begeleiding 18-/18+; Jongerenpunt; Juridisch informatiepunt.
Lot: LOT-0002
Title: PVT
Description: Het PVT is vanuit de Wet Inburgering een verplicht onderdeel voor alle inburgeraars. Het doel van dit traject is om inburgeraars te laten kennismaken met de kernwaarden van de Nederlandse samenleving tijdens een twaalf uur durend traject en excursie, waarna de participatieverklaring ondertekend wordt. PVT bestaat uit de volgende twee modules: Lesmodule (twaalf uur); Excursie.
Lot: LOT-0003
Title: Sociale activering
Description: De gemeente Eindhoven is overtuigd van het belang van een duale aanpak vanaf de start van het inburgeringstraject. Dit geldt ook voor statushouders die deelnemen aan de Z-route (en uitzonderingen binnen de B1-route), waarvoor het reguliere participatie instrumentarium (o.a. via Ergon en WIJeindhoven) (nog) niet toegankelijk is door individuele omstandigheden, ontbrekende taalvaardigheden of een lage leerbaarheid. Voor deze groep inburgeraars zetten we vroegtijdig Sociale Activering in om hen te activeren en te ondersteunen richting participatie. Zo ontdekken deze inburgeraars hun eigen mogelijkheden om mee te kunnen doen in Eindhoven. Door actieve deelname aan groepsactiviteiten en vormen van (begeleide) participatie vergroten inburgeraars hun kennis ten aanzien van verschillende leefgebieden, leren zij Eindhoven beter kennen, vergroten zij hun sociale netwerk en daarmee ook hun zelfredzaamheid. Sociale activering bestaat uit de volgende twee modules: Sociale Activering (groepsactiviteiten en individuele activiteiten); Empowerment vrouwen.