760480-2026 - Competition
Poland – Construction work – Wykonanie termomodernizacji Gmachu Chemii Politechniki Warszawskiej – docieplenie dachu wraz z robotami towarzyszącymi
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Wykonanie termomodernizacji Gmachu Chemii Politechniki Warszawskiej – docieplenie dachu wraz z robotami towarzyszącymi
Description: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie inż. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r., poz. 793), zwanej dalej „ustawą Pzp”, przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie oraz Kodeksu Cywilnego. W zakresie nieuregulowanym niniejszą SWZ, zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp , przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został opisany w Załączniku nr 9 do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 8 SWZ. 5. Zamawiający unieważni postępowanie na podstawie art. 257 pzp w przypadku nieprzyznania środków na sfinansowanie zamówienia.
Internal identifier: SZPiZ.261.20.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Wykonanie przedmiotowych robót budowlanych w ramach realizowanego Projektu: „Termomodernizacja zabytkowych budynków Politechniki Warszawskiej” dofinansowane jest ze środków UE w ramach dotacji NFOŚiGW. Termin zakończenia i rozliczenia Projektu to 31.12.2027 r. Na przełomie 2025 i 2026 r. ustalono konieczność zmiany zakresu robót z ocieplenia na docieplenie dachu Gmachu Chemii, którego Projekt dotyczy. Złożono stosowny wniosek o zmianę zakresu do NFOŚiGW i pierwszym kwartale 2026 r. uzyskano aprobatę takiej zmiany. W związku z tym zlecono wykonanie dokumentacji projektowej, dla której niezbędne było uzyskanie pozwoleń administracyjnych właściwego konserwatora zabytków oraz wydziału architektury M. St. Warszawy. Ostatecznie zatwierdzoną dokumentację odebrano w sierpniu 2026 r. i równolegle wystąpiono o dodatkowa dotację, z uwagi na zmianę wartości robót. Po uzyskaniu dofinansowania w październiku 2026 r. przystąpiono do przygotowania postępowania przetargowego. Z uwagi na bardzo duży, zmieniony zakres robót i określenie niezwykle krótkiego terminu na ich realizację (bardzo trudne wykonawczo przedsięwzięcie) Zamawiający zdecydował o skróceniu terminu składania ofert, co umożliwia wykonanie założeń Projektu w wyznaczonym przez instytucję dofinansowującą terminie.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45214410 Polytechnic construction work, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45261210 Roof-covering work, 45261420 Waterproofing work, 45321000 Thermal insulation work, 45262100 Scaffolding work, 45262311 Concrete carcassing work, 45442100 Painting work, 45111300 Dismantling works, 45111220 Scrub-removal work, 45262500 Masonry and bricklaying work, 45223210 Structural steelworks, 45223100 Assembly of metal structures, 34913800 Anchors, 45410000 Plastering work, 45450000 Other building completion work, 45312311 Lightning-conductor installation work, 45310000 Electrical installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 45331210 Ventilation installation work, 45232410 Sewerage work, 45332400 Sanitary fixture installation work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie termomodernizacji Gmachu Chemii Politechniki Warszawskiej zlokalizowanego przy ul. Noakowskiego 3 w Warszawie - docieplenie dachu wraz z wymianą obróbek blacharskich, remont i naprawa kominów oraz roboty towarzyszące. [UWAGA: Zakres robót nie obejmuje wykonania docieplenia dachu nad Audytorium im prof. Józefa Zawadzkiego oraz nad łącznikiem z częścią frontową budynku, który to jest realizowany w oparciu o odrębną umowę].
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45214410 Polytechnic construction work, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45261210 Roof-covering work, 45261420 Waterproofing work, 45321000 Thermal insulation work, 45262100 Scaffolding work, 45262311 Concrete carcassing work, 45442100 Painting work, 45111300 Dismantling works, 45111220 Scrub-removal work, 45262500 Masonry and bricklaying work, 45223210 Structural steelworks, 45223100 Assembly of metal structures, 34913800 Anchors, 45410000 Plastering work, 45450000 Other building completion work, 45312311 Lightning-conductor installation work, 45310000 Electrical installation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45332400 Sanitary fixture installation work, 45232410 Sewerage work, 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 45331210 Ventilation installation work