See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de delegare a gestiunii serviciului public de transport judetean de persoane prin curse regulate in aria teritoriala de competenta a Judetului Hunedoara
Description: Obiectul prezentului Contract il constituie delegarea sarcinilor si responsabilitatilor catre Operator/Operatori cu privire la prestarea propriu-zisa a Serviciului public de transport pe raza administrativ-teritoriala a Judetului Hunedoara, inclusiv dreptul si obligatia de a administra si de a exploata infrastructura de transport aferenta serviciului. Serviciul cuprinde un numar de 74 de trasee structurate pe 28 de grupe (loturi), dupa cum urmeaza: Lot 1: Grupa 01 – 22 trasee: Lot 2: Grupa 02 – 3 trasee: Lot 3 : Grupa 03 – 5 trasee: Lot 5: Grupa 05 – 7 trasee: Lot 6: Grupa 06 – 2 trasee: Lot 8: Grupa 08 – 7 trasee: Lot 9: Grupa 09 – 2 trasee: Lot 10: Grupa 010 – 2 trasee: Lot 11: Grupa 011 – 2 trasee: Lot 12: Grupa 012 – 2 trasee: Lot 13: Grupa 013 – 1 traseu: Lot 14: Grupa 014 – 1 traseu: Lot 15: Grupa 015 – 2 trasee: Lot 16: Grupa 016– 2 trasee: Lot 17: Grupa 017 – 1 traseu: Lot 18: Grupa 018 – 1 traseu: Lot 19: Grupa 019 – 1 traseu: Lot 20: Grupa 020 – 1 traseu: Lot 21: Grupa 021 – 1 traseu: Lot 22: Grupa 022 – 1 traseu: Lot 23: Grupa 023 – 1 traseu: Lot 24: Grupa 024 – 1 traseu: Lot 25: Grupa 025 – 1 traseu: Lot 26: Grupa 026 – 1 traseu: Lot 27: Grupa 027 – 1 traseu: Lot 28: Grupa 028 – 1 traseu: Lot 29: Grupa 029 – 1 traseu: Lot 30: Grupa 030 – 1 traseu: Entitatea Contractanta isi rezerva dreptul de a suplimenta, in conditiile legislatiei din materia achizitiilor sectoriale, cantitatea serviciilor, fara organizarea unei noi proceduri de atribuire, in situatia in care devine necesara prelungirea de trasee, introducerea de curse suplimentare sau noi statii. NOTA: Numarul de zile inainte de termenul-limita pentru primirea Ofertelor pana cand Ofertantii pot solicita clarificari: 18 zile. Numarul de zile calendaristice inaintea termenului limita de primire a Ofertelor la care Entitatea contractanta va răspunde la solicitările de clarificări cu 20 și 10 zile înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare. Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Internal identifier: 4374474_2020_PAAPD1427912
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60112000 Public road transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1: Grupa 01 –22 trasee
Description: Traseu 001: BRAD-Gura Barza-GROSURI Traseu 002: BRAD-Gura Barza- Stănija Traseu 003: BRAD-Crişcior-ZDRAPŢI Traseu 004: BRAD-Ribiţa-UIBĂREŞTI Traseu 005: BRAD-Crişan-DUMBRAVA Traseu 006: BRAD-Rişculiţa-OBÂRŞA Traseu 007: BRAD-Tomești -CĂZĂNEŞTI Traseu 008: BRAD-DEALU MARE Traseu 009: DEVA-Ormindea-HĂRŢĂGANI Traseu 010: DEVA-Vălişoara-BRAD Traseu 011: DEVA-Hărău-BANPOTOC Traseu 012: DEVA-SIMERIA Traseu 013: DEVA-Simeria-CĂLAN Traseu 014: DEVA-Simeria-ORĂŞTIE Traseu 015: DEVA-Turdaş-PRICAZ Traseu 016: DEVA-Orăştie-GEOAGIU BĂI Traseu 017: DEVA-Sântuhalm-HUNEDOARA Traseu 018: ORĂŞTIE-SIBIŞELUL NOU Traseu 019: ORĂŞTIE-COSTEŞTI Traseu 020: ORĂŞTIE-Pişchinţi-ROMOŞEL Traseu 021: ORĂŞTIE-Sanatoriu TBC-GEOAGIU BĂI Traseu 022: ORĂŞTIE-AUREL VLAICU
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: La fiecare lot se ia in considerare posibilitatea modificării contractului cu maxim 10% a rulajului estimat, în conformitate cu art.117 alin. 1, lit. f) din Legea nr. 99/2016 si in conformitate cu art. 160 din H.G. nr. 394/2016, cu modificarile și completările ulterioare.
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2: Grupa 02 –3 trasee
Description: Traseu 023: DEVA-Boholt-TOPLIŢA MUREŞULUI Traseu 024: DEVA-Măgura-SĂCĂRÂMB/HONDOL Traseu 025: DEVA-Certej-VĂRMAGA
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3: Grupa 03 –5 trasee
Description: Traseu 026: DEVA-TÂRNAVA Traseu 027: DEVA-LEŞNIC/FEREGI Traseu 028: DEVA-PANC Traseu 029: DEVA- Fintoag-LĂPUGIU DE SUS Traseu 030: DEVA-ZAM
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5: Grupa 05 – 7 trasee
Description: Traseu 036: HUNEDOARA-Călan-HAŢEG Traseu 037: HUNEDOARA-Nădăştia de Sus-CĂLAN Traseu 038: HUNEDOARA-Călan-BOŞOROD Traseu 039: HUNEDOARA-OCOLIŞU MIC Traseu 040: CĂLAN-Boșorod-OCOLIŞU MIC Traseu 041: CĂLAN-Băţălari-COVRAGIU Traseu 042: HAŢEG-Bretea Română-VÂLCELE
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6: Grupa 06 –2 trasee
Description: Traseu 043: HUNEDOARA-NANDRU Traseu 044: HUNEDOARA-MÂNERĂU
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0008
Title: Lot 8: Grupa 08 –7 trasee
Description: Traseu 048: PETROŞANI-URICANI Traseu 049: LUPENI-BUTA Traseu 050: PETROŞANI-ANINOASA VALE Traseu 051: PETROŞANI-Petrila-LONEA Traseu 052: PETROŞANI-Cimpa-RĂSCOALA Traseu 053: PETROŞANI-JIEȚ Traseu 054: JIEȚ-Maleia-PETROŞANI
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Lot 9: Grupa 09 –2 trasee
Description: Traseu 055: HUNEDOARA-Ghelari-BUNILA Traseu 056: HUNEDOARA-CINCIŞ SAT
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Lot 10: Grupa 10 –2 trasee
Description: Traseu 057: HAŢEG-Paroş-CÂRNIC Traseu 058: HAŢEG-Bucium Orlea-BALOMIR
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: Lot 11: Grupa 11 –2 trasee
Description: Traseu 059: HAŢEG-COROIEŞTI Traseu 060: HAŢEG-Federi-URIC
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Lot 12: Grupa 12 –2 trasee
Description: Traseu 061: HAŢEG-RÂU DE MORI Traseu 062: HAŢEG-OHABA SIBIŞEL
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Lot 13: Grupa 13 –1 traseu
Description: Traseu 063: HAŢEG-Ciula Mare-RĂCHITOVA
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Lot 14: Grupa 14 –1 traseu
Description: Traseu 064: CĂLAN-Haţeg-POIENI
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Lot 15: Grupa 15 –2 trasee
Description: Traseu 065: DEVA-Dobra-STÂNCEŞTI Traseu 066: DEVA-Dobra-BĂTRÂNA
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Lot 16: Grupa 16 –2 trasee
Description: Traseu 067: BRAD-BULZEŞTII DE SUS Traseu 068: BRAD-Ormindea-HĂRŢĂGANI
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Lot 17: Grupa 17 –1 traseu
Description: Traseu 069: BRAD-Şesuri-CURECHIU
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Lot 18: Grupa 18 –1 traseu
Description: Traseu 070: BRAD-Bucureşci-MERIŞOR
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Lot 19: Grupa 19 –1 traseu
Description: Traseu 071: DEVA-Fornădia-SULIGHETE
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Lot 20: Grupa 20 –1 traseu
Description: Traseu 072: DEVA-Valea Lungă-VISCA
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Lot 21: Grupa 21 –1 traseu
Description: Traseu 073: DEVA-CHERGHEŞ
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Lot 22: Grupa 22 –1 traseu
Description: Traseu 074: DEVA-BÂRCEA MARE
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Lot 23: Grupa 023 –1 traseu
Description: Traseu 075: SIMERIA-Tâmpa-PETRENI
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Lot 24: Grupa 024 –1 traseu
Description: Traseu 076: HUNEDOARA – Călan – ORĂŞTIE
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Lot 25: Grupa 025 –1 traseu
Description: Traseu 077: HUNEDOARA - Ciulpăz - CERBĂL
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Lot 26: Grupa 026 –1 traseu
Description: Traseu 078: HUNEDOARA-MÂNĂSTIREA PRISLOP
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Lot 27: Grupa 027 –1 traseu
Description: Traseu 079: HUNEDOARA – Hășdău - LUNCA CERNII
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Lot 28: Grupa 028–1 traseu
Description: Traseu 080: HUNEDOARA-TELIUCU SUPERIOR
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Lot 29: Grupa 029 –1 traseu
Description: Traseu 081: HUNEDOARA-Lelese-RUNCU MARE
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Lot 30: Grupa 030 –1 traseu
Description: Traseu 082: HAŢEG-ZEICANI
Internal identifier: 30