761074-2026 - Competition
Slovakia – Advertising services – Výstavba a údržba autobusových zastávok a informačných konštrukcií
Contract or concession notice – standard regime
Services - Works
2. Procedure
Procedure
Title: Výstavba a údržba autobusových zastávok a informačných konštrukcií
Description: Mesto Trenčín je objednávateľom verejnej osobnej dopravy na území mesta mestskej hromadnej dopravy (ďalej len „MHD“). V záujme skvalitňovania služieb poskytovaných obyvateľom mesta a cestujúcim využívajúcim MHD (ale aj prímestskú autobusovú dopravu) s cieľom podporovať zvýšenie počtu cestujúcich verejnou osobnou dopravou Mesto Trenčín okrem iného zabezpečuje aj budovanie autobusových prístreškov na väčšine zastávok verejnej hromadnej dopravy, kde to umožňujú najmä priestorové podmienky. Mesto Trenčín má aktuálne uzatvorenú Zmluvu o podmienkach výstavby prístreškov na autobusových zastávkach a o recipročnom umiestnení a prevádzkovaní reklamných zariadení, stavieb pre reklamu a reklamy na mestských pozemkoch, a to na dobu určitú do 31.12.2027. Mesto Trenčín v záujme zabezpečenia kontinuálnej obnovy autobusových zastávok a zároveň zabezpečenia ich údržby a opráv, vyhlasuje túto verejnú obchodnú súťaž, predmetom ktorej je získanie najvýhodnejšieho návrhu na uzavretie koncesnej zmluvy podľa týchto súťažných podmienok. Koncesionár získa okrem iného aj právo vykonávať podnikateľskú činnosť na koncesnom majetku, ktorou je poskytovanie reklamných služieb, avšak zároveň bude povinný na vlastné náklady vybudovať autobusové zastávky a cyklo-prístrešky a zabezpečovať po celú dobu trvania zmluvy ich údržbu, opravy a čistenie, pričom riziko prípadného nedostatočného výnosu z reklamnej činnosti na pokrytie nákladov spojených s budovaním, údržbou, opravami a čistením autobusových zastávok a cyklo-prístreškov znáša koncesionár. Mesto Trenčín si uvedomuje náklady spojené s činnosťou koncesionára, najmä pri nadobudnutí účinnosti zmluvy, kedy bude potrebné v priebehu 2 rokov vymeniť, resp. vybudovať nové autobusové zastávky na celom území mesta Trenčín, a s ohľadom na návratnosť týchto nákladov navrhuje dlhodobé trvanie zmluvného vzťahu na obdobie 17 rokov. Mesto Trenčín po dobu trvania zmluvy ako vlastník koncesného majetku poskytne všetku potrebnú súčinnosť v povoľovacom konaní pre vybudovanie autobusových zastávok, cyklo-prístreškov a informačných konštrukcii, avšak nebude niesť zodpovednosť za včasné a úplné podávanie návrhov potrebných na umiestňovanie informačných konštrukcií na koncesnom majetku koncesionárom a ani za prípadné obmedzenie jeho podnikateľskej činnosti z dôvodu napr. oneskoreného alebo nesprávneho návrhu najmä, nie však výlučne podľa stavebného zákona. V tejto súvislosti Mesto Trenčín ale upozorňuje záujemcov na obmedzenie doby trvania informačných konštrukcií (reklamné panely, citylight vitríny) podľa zákona č. 25/2025 Z.z. stavebný zákon a o zmene a doplnení niektorých zákonov (Stavebný zákon) v znení neskorších predpisov. Mesto Trenčín vyhlasuje súťaž o najvhodnejší návrh na uzavretie koncesnej zmluvy, predmetom ktorej bude prenechanie koncesného majetku - nehnuteľností: pozemkov na účely umiestnenia 131 autobusových zastávok, 6 cyklo-prístreškov a 74 citylight vitrín (ďalej len „CLV“) v rozsahu špecifikovanom v prílohe č. 1 týchto súťažných podmienok.
Internal identifier: MSÚTN-UP-VO/2026/51343/AdJ
Type of procedure: Other single stage procedure
Main features of the procedure: Koncesia na služby zadávaná postupom obchodnej verejnej súťaže podľa §104 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní v platnom znení a podľa § 281 – 288 Obchodného zákonníka v platnom znení.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 79341000 Advertising services
Additional classification (cpv): 45213315 Bus-stop shelter construction work, 45259000 Repair and maintenance of plant
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 51343/2026
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: MSÚTN-UP-VO/2026/51343/AdJ
Druh postupu: Iný jednofázový postup
Účel
Druh zmluvy: Služby
Doplňujúci druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 79341000 Reklamné služby
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45213315 Stavebné práce na prístreškoch autobusových zastávok, 45259000 Opravy a údržba zariadenia
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 51343/2026