761509-2026 - Competition
Romania – Washing and dry-cleaning services – "Serviciul de spălătorie a lenjeriei de pat (cearceaf plic, cearceaf pat şi faţă de pernă), pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor cu care sunt dotate vagoanele de dormit, cuşetă, bar și resturant" - impartita in 3 loturi
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: "Serviciul de spălătorie a lenjeriei de pat (cearceaf plic, cearceaf pat şi faţă de pernă), pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor cu care sunt dotate vagoanele de dormit, cuşetă, bar și resturant" - impartita in 3 loturi
Description: „Serviciul de spălătorie a lenjeriei de pat (cearceaf plic, cearceaf pat şi faţă de pernă), pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor cu care sunt dotate vagoanele de dormit, cuşetă, bar și resturant în Revizia de Vagoane București Grivița, respectiv serviciul de spălătorie lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat şi faţă de pernă) în Revizia de Vagoane Cluj și Revizia de Vagoane Timișoara” - impartita in 3 loturi Lot 1 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor în Revizia de Vagoane București Grivița Lot 2 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Cluj Lot 3 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Timișoara SNTFC 46/2026 Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor
Internal identifier: RO11054545-2026, var. 29.09.2026– poz. 2358
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98310000 Washing and dry-cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor în Revizia de Vagoane București Grivița
Description: Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) pilotelor, pernelor, feţelor de masă, naproanelor, huselor de pernă şi prosoapelor în Revizia de Vagoane București Grivița Cantitati estimate pentru Acord cadru si Cel mai mare contract subsecvent - conform Anexei C, atasata documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Cluj
Description: Lot 2 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Cluj Cantitati estimate pentru Acord cadru si Cel mai mare contract subsecvent - conform Anexei C, atasata documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Timișoara
Description: Lot 3 - Serviciul de spălare lenjerie de pat (cearceaf plic, cearceaf pat, faţă de pernă) în Revizia Vagoane Timisoara Cantitati estimate pentru Acord cadru si Cel mai mare contract subsecvent - conform Anexei C, atasata documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 3