761651-2026 - Competition
Bulgaria – Pharmaceutical products – „Доставка на лекарствен продукт Avelumab за период от 3 месеца за нуждите на СБАЛО „Свети Мина“ ЕООД, гр. Благоевград“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на лекарствен продукт Avelumab за период от 3 месеца за нуждите на СБАЛО „Свети Мина“ ЕООД, гр. Благоевград“
Description: В предмета на поръчката е включена доставка на лекарствения продукт Avelumab с прогнозно количество 96 броя за период от 3 месеца за нуждите на СБАЛО „Свети Мина“ ЕООД, гр. Благоевград. Техническите изисквания на Възложителя за лекарствения продукт са подробно описани в Техническа спецификация - Приложение № 1. Предметът на обществената поръчка ще се изпълнява чрез периодични доставки по писмени заявки на Възложителя за съответния лекарствен продукт, включен в Техническата спецификация. Количествата са посочени в Техническата спецификация, като те са ориентировъчни и зависят от текущите потребности на Възложителя в срока на действие на договора за възлагане на обществената поръчка.
Internal identifier: 616693
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Мотиви за съкращаване на сроковете за получаване на оферти (ускорена открита процедура) на основание чл. 74, ал. 2, във връзка с чл. 74, ал. 1 от ЗОП Необходимостта от провеждане на настоящата открита процедура при условията на съкратени срокове за получаване на оферти се основава на настъпването на спешни обстоятелства, които правят невъзможно спазването на стандартните срокове по чл. 74, ал. 1 от ЗОП, без това да създаде непосредствен риск за живота и здравето на пациенти на лечебното заведение. 1. Наличие на спешността и непосредствен медицински риск: Възложителят, в качеството си на управител на лечебно заведение организира дейностите по провеждане на специфично лекарствено лечение на пациенти с онкологични заболявания. Обект на настоящата поръчка е доставка на лекарственият продукт Avelumab (INN), който е жизненоважен и незаменим за терапевтичните курсове на пациенти, регистрирани в СБАЛО „Свети Мина“ ЕООД. Продуктът няма генеричен заместител с идентично международно непатентно наименование на пазара. Поради непредвидими външни фактори и рязко повишаване на броя на пациентите, насочени за лечение с този лекарствен продукт, към настоящия момент наличните количества в болничната аптека са критично изчерпани. Пълното преустановяване или дори временното прекъсване на терапевтичните схеми с Avelumab крие непосредствен и необратим риск за влошаване на здравословното състояние, прогресия на заболяването и пряка опасност за живота на лекуваните в момента пациенти. Защитата на човешкия живот и здраве е приоритет от най-висок ранг, което дефинира ситуацията като спешна по смисъла на чл. 74, ал. 2 от ЗОП.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Съгласно чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП се предвиждат следните възможности за изменение на договора: Опция/подновяване: В случай че до изтичане на срока на действие на договора е налице неизразходван финансов ресурс по него и възложителят не е сключил друг договор за възлагане на доставките, предмет на договора, възложителят си запазва правото на „опция за удължаване срока на договора“, като удължи срока на договора с правото да възложи допълнителни количества от лекарствените продукти, предмет на поръчката до изчерпване на финансовия ресурс по съответния договор, но не повече от 1 (един) месец. Под „неизразходван финансов ресурс“ възложителят има предвид разликата между максимално допустимата стойност на договора и изразходваните финансови средства по договора. Възложителят може да реализира правото си на „опция за удължаване срока на договора“ до изтичане срока на договора за възлагане изпълнението на обществената поръчка. Опцията се реализира чрез сключването на допълнително споразумение при условията на чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП. Други клаузи на изменение на договора за обществена поръчка: 1.2. Оферираната цена за опаковка на лекарствения продукт е фиксирана и не подлежи на промяна за срока на действие на договора. По изключение договорената цена може да се изменя във връзка с промени в нормативните разпоредби, респективно в Наредбата за условията, правилата и реда за регулиране и регистриране на цените на лекарствените продукти от 30.04.2013 г./изм. и доп. ДВ. бр. 8 от 24 януари 2017 г. и сл./, правещи невъзможно изпълнението на договора при договорените условия. 1.3. В случай, че в срока на действие на договора държавно регулираната цена в Приложение № 2 на Позитивния лекарствен списък стане по-ниска от договорената, Изпълнителят е длъжен своевременно да промени цената, на която доставя лекарствените продукти, в съответствие с определената цена в Позитивния лекарствен списък, считано от датата на промяната. В случай, че не уведоми Възложителя писмено в 5–дневен срок за промяната и не промени цената, Възложителят ще заплаща доставяните лекарствени продукти по променената цена, считано от датата на съответната Актуализация на Позитивния лекарствен списък. 1.4. Възложителят има право в извънредни обстоятелства (за които обстоятелства възложителят е писмено уведомен от възложителя), които водят до невъзможност даден лекарствен продукт, уговорен с договора да бъде доставян (напр. спиране от производство; временно ограничаване на производството; съществено забавяне на вноса, което не е резултат на виновно и/или небрежно поведения на страните по договора; изтегляне от търговската мрежа и др.) да заявява доставка на друг заместващ лекарствен продукт, отговарящ на техническите изисквания в Приложението към договора, със същия АТС код и INN на заместващия лекарствен продукт, на не по-висока единична цена от тази на замествания лекарствен продукт. В случай, че единичната цена на заместващия лекарствен продукт е по-висока от договорената по договор, възложителят има право да прекрати договора за обществена поръчка по отношение на този продукт и да проведе процедура на договаряне без предварително обявление по чл. 79, ал. 1, т. 4 от ЗОП. 1.5. Договорът може да се измени в случаите, когато в срока на действие на договора, се случи производителят, посочен от изпълнителя по договора, да промени предлаганите разфасовки (брой в опаковка), и е налице предложение от изпълнителя за доставка на медикамента в различна разфасовка, но при запазване на уговорените цена и условия, предложена в офертата, с която участникът е класиран на първо място.