761724-2026 - Competition
Romania – Various medicinal products – MEDICAMENTE LOT 259
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: MEDICAMENTE LOT 259
Description: „Se va încheia un Acord cadru conform caietului de sarcini, pentru primele trei locuri in clasament. Durata acordului cardu este de 24 luni. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor va fi in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor”(art 160-161 din LG nr.98/2016 ). Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18”
Internal identifier: 10335/21.10.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: COMBINATII(ASPATOFORT) Comb Sol.Injectabila
Description: COMBINATII(ASPATOFORT) Comb Sol.Injectabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 12500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100000 bucăți
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Lot: LOT-0002
Title: COMBINATII(LIV 52) Comprimate
Description: COMBINATII(LIV 52) Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: RIFAXIMINUM 400Mg Cpr.Film
Description: RIFAXIMINUM 400Mg Cpr.Film Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33614000 Antidiarrhoeals, intestinal anti-inflammatory/anti-infective agents
Lot: LOT-0004
Title: CALCIU GLUCONIC 94Mg/Ml10Ml Sol.Injectabila
Description: CALCIU GLUCONIC 94Mg/Ml10Ml Sol.Injectabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33617000 Mineral supplements
Lot: LOT-0005
Title: CALCIU LACTIC 500Mg Comprimate
Description: CALCIU LACTIC 500Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 160 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1300 bucăți
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: EPTAGOG ALFA ACTIVAT 50Kui 1Mg Pulb.+Solv.Pt.Sol.Inj.
Description: EPTAGOG ALFA ACTIVAT 50Kui 1Mg Pulb.+Solv.Pt.Sol.Inj. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 5 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 72 bucăți
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 33621200 Antihaemorrhagics
Lot: LOT-0007
Title: Addaven concentrat pentru soluţie perfuzabilă 10Ml Fiola
Description: Addaven concentrat pentru soluţie perfuzabilă 10Ml Fiola Cantitate minimă pentru Acord Cadru 200 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1600 bucăți
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33692000 Medical solutions
Lot: LOT-0008
Title: COMBINATII(AMINOACIZI) 10%-500Ml Sol.Perfuzabila
Description: COMBINATII(AMINOACIZI) 10%-500Ml Sol.Perfuzabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: GLUCOSUM 5%-500Ml Sol.Perfuzabila
Description: GLUCOSUM 5%-500Ml Sol.Perfuzabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 7500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60000 bucăți
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: DOBUTAMINUM 250Mg/20Ml Sol.Injectabila
Description: DOBUTAMINUM 250Mg/20Ml Sol.Injectabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 33622100 Cardiac therapy medicinal products
Lot: LOT-0011
Title: IVABRADINUM 5Mg Comprimate
Description: IVABRADINUM 5Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 850 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7000 bucăți
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: TRIMETAZIDINUM 35Mg Comprimate
Description: TRIMETAZIDINUM 35Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 9000 bucăți
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: URAPIDILUM 100Mg/20 Ml Sol.Perfuzabila
Description: URAPIDILUM 100Mg/20 Ml Sol.Perfuzabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 33622200 Antihypertensives
Lot: LOT-0014
Title: INDAPAMIDUM 1.5Mg Comprimate
Description: INDAPAMIDUM 1.5Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 18000 bucăți
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33622300 Diuretics
Lot: LOT-0015
Title: PENTOXYFILLINUM 400Mg Comprimate
Description: PENTOXYFILLINUM 400Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4800 bucăți
Internal identifier: 15
Main classification (cpv): 33622000 Medicinal products for the cardiovascular system
Lot: LOT-0016
Title: PROPRANOLOLUM 40Mg- COMPRIMATE
Description: PROPRANOLOLUM 40Mg- COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2400 bucăți
Internal identifier: 16
Main classification (cpv): 33622600 Beta-blocking agents
Lot: LOT-0017
Title: CARVEDILOLUM 12,5Mg Comprimate
Description: CARVEDILOLUM 12,5Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: ENALAPRILUM 10 Mg Comprimate
Description: ENALAPRILUM 10 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 12000 bucăți
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
Lot: LOT-0019
Title: ENALAPRILUM 20 Mg Comprimate
Description: ENALAPRILUM 20 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: PERINDOPRILUM 5Mg Comprimate
Description: PERINDOPRILUM 5Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 18000 bucăți
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: TELMISARTANUM 80Mg Comprimate
Description: TELMISARTANUM 80Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 375 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 3000 bucăți
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: ROSUVASTATINUM 10Mg Comprimate
Description: ROSUVASTATINUM 10Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: ACIDUM FUSIDICUM + HYDROCORTISONUM 15Gr Tub
Description: ACIDUM FUSIDICUM + HYDROCORTISONUM 15Gr Tub Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100 bucăți
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: MOMETASONUM Crema 15Gr Tub
Description: MOMETASONUM Crema 15Gr Tub Cantitate minimă pentru Acord Cadru 30 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 250 bucăți
Internal identifier: 24
Main classification (cpv): 33631500 Corticosteroids for dermatological use and dermatological preparations
Lot: LOT-0025
Title: CASPOFUNGIN ACETAT 50 Mg/ Pulb Pt Inj Flacon
Description: CASPOFUNGIN ACETAT 50 Mg/ Pulb Pt Inj Flacon Cantitate minimă pentru Acord Cadru 30 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 250 bucăți
Internal identifier: 25
Main classification (cpv): 33651200 Antimycotics for systemic use
Lot: LOT-0026
Title: Imunoglobulina umana,normala pt. adm. intravasculara+solvent i.v.100 MG/ml - 2.5 G 2.5G/ FL Flacon
Description: Imunoglobulina umana,normala pt. adm. intravasculara+solvent i.v.100 MG/ml - 2.5 G 2.5G/ FL Flacon Cantitate minimă pentru Acord Cadru 30 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 250 bucăți
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 33651520 Immunoglobulins
Lot: LOT-0027
Title: ETORICOXIBUM 90mg Comprimate
Description: ETORICOXIBUM 90mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 160 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1300 bucăți
Internal identifier: 27
Main classification (cpv): 33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Lot: LOT-0028
Title: IBUPROFENUM 100Mg/5Ml-100 Ml; Sirop
Description: IBUPROFENUM 100Mg/5Ml-100 Ml; Sirop Cantitate minimă pentru Acord Cadru 40 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 300 bucăți
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: PARACETAMOLUM 250Mg Supozitor
Description: PARACETAMOLUM 250Mg Supozitor Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 29
Main classification (cpv): 33661200 Analgesics
Lot: LOT-0030
Title: ACID VALPROIC+SARURI 300 Mg Comprimate
Description: ACID VALPROIC+SARURI 300 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 30
Main classification (cpv): 33661300 Antiepileptics
Lot: LOT-0031
Title: LEVODOPUM+CARBIDOPUM 250Mg/25Mg Comprimate
Description: LEVODOPUM+CARBIDOPUM 250Mg/25Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 31
Main classification (cpv): 33661400 Anti-Parkinson medicinal products
Lot: LOT-0032
Title: ROTIGOTINUM 8Mg/24H Plasture
Description: ROTIGOTINUM 8Mg/24H Plasture Cantitate minimă pentru Acord Cadru 20 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 168 bucăți
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: LORAZEPAMUM 4Mg/Ml Fiole
Description: LORAZEPAMUM 4Mg/Ml Fiole Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 33
Main classification (cpv): 33661500 Psycholeptics
Lot: LOT-0034
Title: OLANZAPINUM 15 Mg Comprimate Orodispensabil
Description: OLANZAPINUM 15 Mg Comprimate Orodispensabil Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 34
Main classification (cpv): 33661600 Psychoanaleptics
Lot: LOT-0035
Title: PHENOBARBITALUM 100Mg Comprimate
Description: PHENOBARBITALUM 100Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: QUETIAPINUM 200 Mg Comprimate
Description: QUETIAPINUM 200 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 225 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1800 bucăți
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: QUETIAPINUM 300 Mg Comprimate
Description: QUETIAPINUM 300 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: RISPERIDONUM 1 Mg Comprimate Orodispensabil
Description: RISPERIDONUM 1 Mg Comprimate Orodispensabil Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: RISPERIDONUM 25Mg Susp.Injectabila(1Seringa+1 Adapter+2 Acep.Inj.Intramusc)
Description: RISPERIDONUM 25Mg Susp.Injectabila(1Seringa+1 Adapter+2 Acep.Inj.Intramusc) Cantitate minimă pentru Acord Cadru 3 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 24 bucăți
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: TIAPRIDUM 100Mg Comprimate
Description: TIAPRIDUM 100Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: GALANTAMINUM 8Mg Caps
Description: GALANTAMINUM 8Mg Caps Cantitate minimă pentru Acord Cadru 80 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 650 bucăți
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: DONEPEZILUM 10Mg Comprimate Orodispensabil
Description: DONEPEZILUM 10Mg Comprimate Orodispensabil Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: ESCITALOPRAMUM 10Mg Comprimate
Description: ESCITALOPRAMUM 10Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: TIANEPTINUM 12,5Mg Comprimate
Description: TIANEPTINUM 12,5Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: TRAZODONUM 150 Mg Comprimate
Description: TRAZODONUM 150 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 575 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4600 bucăți
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: VENLAFAXINUM 75Mg Comprimate
Description: VENLAFAXINUM 75Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 375 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 3000 bucăți
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA 10Ml Sol.Injectabila
Description: HIDROLIZAT DE PROTEINA DIN CREIER DE PORCINA 10Ml Sol.Injectabila Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 12000 bucăți
Internal identifier: 47
Main classification (cpv): 33661000 Medicinal products for the nervous system
Lot: LOT-0048
Title: ALBENDAZOLUM 200Mg Comprimate
Description: ALBENDAZOLUM 200Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 125 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1000 bucăți
Internal identifier: 48
Main classification (cpv): 33691200 Anthelmintics
Lot: LOT-0049
Title: SALBUTAMOLUM solutie de inhalat 5Mg/Ml-10 Ml Flacon
Description: SALBUTAMOLUM solutie de inhalat 5Mg/Ml-10 Ml Flacon Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 49
Main classification (cpv): 33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
Lot: LOT-0050
Title: AMBROXOLUM 30Mg Comprimate
Description: AMBROXOLUM 30Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 50
Main classification (cpv): 33674000 Cough and cold preparations
Lot: LOT-0051
Title: CODEIN FOSFAT 15 Mg Comprimate
Description: CODEIN FOSFAT 15 Mg Comprimate Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 14000 bucăți
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: CETIRIZINUM 10Mg/Ml-20Ml Solutie
Description: CETIRIZINUM 10Mg/Ml-20Ml Solutie Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 52
Main classification (cpv): 33675000 Antihistamines for systemic use
Lot: LOT-0053
Title: COMBINATII (TOBRAMYCINUM + DEXAMETAZONUM 1Mg+3Mg-5 Ml Sol.Oftalmica
Description: COMBINATII (TOBRAMYCINUM + DEXAMETAZONUM 1Mg+3Mg-5 Ml Sol.Oftalmica Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 53
Main classification (cpv): 33662100 Ophthalmologicals
Lot: LOT-0054
Title: TROPICAMIDUM 0,5%-10Ml Solutie Oft.
Description: TROPICAMIDUM 0,5%-10Ml Solutie Oft. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 20 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 150 bucăți
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: ACIDUM URSODEOXYCHOLICUM 500MG CAPS
Description: ACIDUM URSODEOXYCHOLICUM 500MG CAPS Cantitate minimă pentru Acord Cadru 650 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5500 bucăți
Internal identifier: 55
Main classification (cpv): 33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
Lot: LOT-0056
Title: CYANOCOBALAMINUM 1000mcg/ml Fiole
Description: CYANOCOBALAMINUM 1000mcg/ml Fiole Cantitate minimă pentru Acord Cadru 200 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1600 bucăți
Internal identifier: 56
Main classification (cpv): 33616000 Vitamins
Lot: LOT-0057
Title: NATRII CHLORIDUM 0.9%-100ml SOL.PERFUZABILA
Description: NATRII CHLORIDUM 0.9%-100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 12500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100000 bucăți
Internal identifier: 57
Main classification (cpv): 33692400 Perfusion solutions
Lot: LOT-0058
Title: LORATADINUM 1MG/ML FLACON
Description: LORATADINUM 1MG/ML FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 40 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 350 bucăți
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: LIDOCAINUM 2ML-2% SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: LIDOCAINUM 2ML-2% SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 59
Main classification (cpv): 33661100 Anaesthetics
Lot: LOT-0060
Title: NATRII HYDROGENI CARBONAS 8.4% 100ml SOL.PERFUZABILA
Description: NATRII HYDROGENI CARBONAS 8.4% 100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: PROPAFENONUM 150MG COMPRIMATE
Description: PROPAFENONUM 150MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 50 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 400 bucăți
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: TROPICAMIDA 1%-10ML FLACON
Description: TROPICAMIDA 1%-10ML FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: ATOMOXETINUM 18 MG COMPRIMATE
Description: ATOMOXETINUM 18 MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: SULFASALAZINUM 500mg COMPRIMATE
Description: SULFASALAZINUM 500mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 800 bucăți
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: METHYLPREDNISOLONUM 16mg COMPRIMATE
Description: METHYLPREDNISOLONUM 16mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 350 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2800 bucăți
Internal identifier: 65
Main classification (cpv): 33642200 Corticosteroids for systemic use
Lot: LOT-0066
Title: METHYLPREDNISOLONUM ACEPONAT 1Mg/G -50Gr CREMA
Description: METHYLPREDNISOLONUM ACEPONAT 1Mg/G -50Gr CREMA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: KANAMICINA SULFAT+ HYDROCORTISONUM 6Gr UNGUENT
Description: KANAMICINA SULFAT+ HYDROCORTISONUM 6Gr UNGUENT Cantitate minimă pentru Acord Cadru 25 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 200 bucăți
Internal identifier: 67
Main classification (cpv): 33631400 Antibiotics and chemotherapeutics for dermatological use
Lot: LOT-0068
Title: CARBAMAZEPINUM 300mg COMPRIMATE
Description: CARBAMAZEPINUM 300mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: FLUPENTHIXOLUM 20mg/1ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: FLUPENTHIXOLUM 20mg/1ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100 bucăți
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Title: PAROXETINUM 20Mg COMPRIMATE
Description: PAROXETINUM 20Mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Title: COMBINATII (CLORAMPHENICOLUM+BETHAMETASONUM) 2mg/5mg/ml-5 ml SOLUȚIE OFTALMICĂ
Description: COMBINATII (CLORAMPHENICOLUM+BETHAMETASONUM) 2mg/5mg/ml-5 ml SOLUȚIE OFTALMICĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Title: NITROGLYCERINUM 10Mg/10Ml SOL.INJECTABILA
Description: NITROGLYCERINUM 10Mg/10Ml SOL.INJECTABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Title: RACECADOTRILUM 10mg PLICURI
Description: RACECADOTRILUM 10mg PLICURI Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2400 bucăți
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Title: MAGNESII SULFAS 10Ml SOL.INJECTABILA
Description: MAGNESII SULFAS 10Ml SOL.INJECTABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Title: NIMODIPINUM 10mg/50ml SOL. PERF.
Description: NIMODIPINUM 10mg/50ml SOL. PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 15 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 120 bucăți
Internal identifier: 75
Main classification (cpv): 33622700 Calcium channel blockers
Lot: LOT-0076
Title: PHENYTOINUM 250mg/5ml SOL. INJ.
Description: PHENYTOINUM 250mg/5ml SOL. INJ. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Title: PARECOXIBUM 40mg PULB. PT. SOL. INJ.
Description: PARECOXIBUM 40mg PULB. PT. SOL. INJ. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Title: BENZYLPENICILINUM 400000UI SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: BENZYLPENICILINUM 400000UI SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 78
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
Lot: LOT-0079
Title: CEFUROXIMUM 1,5GR SOLUȚIE INJECTABILĂ I.M/I.V
Description: CEFUROXIMUM 1,5GR SOLUȚIE INJECTABILĂ I.M/I.V Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 80000 bucăți
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Title: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 25mg/5mg/ml-100ml SUSPENSIE
Description: SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM 25mg/5mg/ml-100ml SUSPENSIE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 25 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 200 bucăți
Internal identifier: 80
Lot: LOT-0081
Title: METRONIDAZOLUM 5mg/ml-100ml SOL.PERFUZABILA
Description: METRONIDAZOLUM 5mg/ml-100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 5500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 45000 bucăți
Internal identifier: 81
Lot: LOT-0082
Title: IMUNOGLOBULINE ANTI RABICA 150UI/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: IMUNOGLOBULINE ANTI RABICA 150UI/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 25 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 200 bucăți
Internal identifier: 82
Lot: LOT-0083
Title: VANCOMICINUM 1GR PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF.
Description: VANCOMICINUM 1GR PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 900 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7500 bucăți
Internal identifier: 83
Lot: LOT-0084
Title: PANTOPRAZOLUM 40MG COMPRIMATE
Description: PANTOPRAZOLUM 40MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 5500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 45000 bucăți
Internal identifier: 84
Main classification (cpv): 33611000 Medicinal products for acid related disorders
Lot: LOT-0085
Title: PANTOPRAZOLUM 40MG SOLUȚIE INJECTABILĂ LIOFILIZAT
Description: PANTOPRAZOLUM 40MG SOLUȚIE INJECTABILĂ LIOFILIZAT Cantitate minimă pentru Acord Cadru 12000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 95000 bucăți
Internal identifier: 85
Lot: LOT-0086
Title: SUCRALFATUM 1gr COMPRIMATE
Description: SUCRALFATUM 1gr COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 950 bucăți
Internal identifier: 86
Lot: LOT-0087
Title: ALLOPURINOLUM 300mg COMPRIMATE
Description: ALLOPURINOLUM 300mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 87
Main classification (cpv): 33632300 Antigout preparations
Lot: LOT-0088
Title: COMBINATII(FORTRANS) 74gr PLICURI
Description: COMBINATII(FORTRANS) 74gr PLICURI Cantitate minimă pentru Acord Cadru 800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6500 bucăți
Internal identifier: 88
Lot: LOT-0089
Title: COMBINATII(L-ORNITINA,L-ASPARTAT) CON.PT.SOL.PERF. FLACON
Description: COMBINATII(L-ORNITINA,L-ASPARTAT) CON.PT.SOL.PERF. FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 550 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4500 bucăți
Internal identifier: 89
Lot: LOT-0090
Title: DROTAVERINUM 40mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: DROTAVERINUM 40mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 7500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60000 bucăți
Internal identifier: 90
Lot: LOT-0091
Title: DROTAVERINUM 40MG COMPRIMATE
Description: DROTAVERINUM 40MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 91
Lot: LOT-0092
Title: GRANISETRON 1MG/ML-3ML FIOLE
Description: GRANISETRON 1MG/ML-3ML FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 30 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 300 bucăți
Internal identifier: 92
Lot: LOT-0093
Title: METOCLOPRAMIDUM 5MG/ML-2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: METOCLOPRAMIDUM 5MG/ML-2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 4500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 38000 bucăți
Internal identifier: 93
Lot: LOT-0094
Title: METOCLOPRAMIDUM 10MG COMPRIMATE
Description: METOCLOPRAMIDUM 10MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 94
Lot: LOT-0095
Title: ONDANSETRONUM 2mg/ml -2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ONDANSETRONUM 2mg/ml -2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 3500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 28000 bucăți
Internal identifier: 95
Lot: LOT-0096
Title: ONDANSETRONUM 4mg COMPRIMATE
Description: ONDANSETRONUM 4mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 96
Lot: LOT-0097
Title: TRIMEBUTINUM 24Mg/5Ml 250Ml SUSPENSIE
Description: TRIMEBUTINUM 24Mg/5Ml 250Ml SUSPENSIE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 97
Lot: LOT-0098
Title: ACENOCUMAROL 2MG COMPRIMATE
Description: ACENOCUMAROL 2MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 98
Main classification (cpv): 33621100 Antithrombotic agents
Lot: LOT-0099
Title: ALTEPLASUM 50mg SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ALTEPLASUM 50mg SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 99
Lot: LOT-0100
Title: CILOSTAZOL 100MG COMPRIMATE
Description: CILOSTAZOL 100MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 900 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7500 bucăți
Internal identifier: 100
Lot: LOT-0101
Title: CLOPIDOGRELUM 75mg COMPRIMATE
Description: CLOPIDOGRELUM 75mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 101
Lot: LOT-0102
Title: DABIGATRANUM ETEXILATUM 110MG COMPRIMATE
Description: DABIGATRANUM ETEXILATUM 110MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 102
Lot: LOT-0103
Title: DABIGATRANUM ETEXILATUM 150MG COMPRIMATE
Description: DABIGATRANUM ETEXILATUM 150MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 103
Lot: LOT-0104
Title: ENOXAPARINUM 80MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ENOXAPARINUM 80MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 3750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 30000 bucăți
Internal identifier: 104
Lot: LOT-0105
Title: ENOXAPARINUM 60MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ENOXAPARINUM 60MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 7500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60000 bucăți
Internal identifier: 105
Lot: LOT-0106
Title: ENOXAPARINUM 40mg SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ENOXAPARINUM 40mg SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 8750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 70000 bucăți
Internal identifier: 106
Lot: LOT-0107
Title: SULODEXINUM 250ULS COMPRIMATE
Description: SULODEXINUM 250ULS COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 107
Lot: LOT-0108
Title: BETAMETHASONUM 7mg/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: BETAMETHASONUM 7mg/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 108
Lot: LOT-0109
Title: DEXAMETHAZONUM 8MG/2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: DEXAMETHAZONUM 8MG/2ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 15000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 120000 bucăți
Internal identifier: 109
Lot: LOT-0110
Title: HYDROCORTIZONUM 19,6mg/5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: HYDROCORTIZONUM 19,6mg/5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 12500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100000 bucăți
Internal identifier: 110
Lot: LOT-0111
Title: METHYLPREDNISOLONUM 500mg SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: METHYLPREDNISOLONUM 500mg SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 111
Lot: LOT-0112
Title: PREDNISONUM 5mg COMPRIMATE
Description: PREDNISONUM 5mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7000 bucăți
Internal identifier: 112
Lot: LOT-0113
Title: COLISTINUM 1MILION SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: COLISTINUM 1MILION SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 113
Lot: LOT-0114
Title: LEVOFLOXACINUM 5mg/ml 100ml SOL.PERFUZABILA
Description: LEVOFLOXACINUM 5mg/ml 100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 114
Lot: LOT-0115
Title: LINEZOLIDUM 2MG/ML-300 ML PUNG . 300 ML
Description: LINEZOLIDUM 2MG/ML-300 ML PUNG . 300 ML Cantitate minimă pentru Acord Cadru 500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4000 bucăți
Internal identifier: 115
Lot: LOT-0116
Title: MEROPENEMUM 1gr SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: MEROPENEMUM 1gr SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 5000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 40000 bucăți
Internal identifier: 116
Lot: LOT-0117
Title: NORFLOXACINUM 400MG COMPRIMATE
Description: NORFLOXACINUM 400MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 117
Lot: LOT-0118
Title: OXACILLINUM 1GR SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: OXACILLINUM 1GR SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 118
Lot: LOT-0119
Title: OXACILLINUM 500MG COMPRIMATE
Description: OXACILLINUM 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 119
Lot: LOT-0120
Title: SULFAMETOXAZOL+TRIMETHOPRIMUM 400mg/80mg COMPRIMATE
Description: SULFAMETOXAZOL+TRIMETHOPRIMUM 400mg/80mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 120
Lot: LOT-0121
Title: TEICOPLANINUM 400 MG PULB PT INJ FLACON
Description: TEICOPLANINUM 400 MG PULB PT INJ FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 125 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1000 bucăți
Internal identifier: 121
Lot: LOT-0122
Title: AMIKACINUM 500MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: AMIKACINUM 500MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 122
Lot: LOT-0123
Title: AMOXICILLINUM 500MG CAPSULE
Description: AMOXICILLINUM 500MG CAPSULE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 125 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1000 bucăți
Internal identifier: 123
Lot: LOT-0124
Title: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 1gr COMPRIMATE
Description: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 1gr COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 124
Lot: LOT-0125
Title: AMOXICILLINUM+AC CLAVULANIC 1,2GR SOLUȚIE INJECTABILĂ/PERFUZABILĂ
Description: AMOXICILLINUM+AC CLAVULANIC 1,2GR SOLUȚIE INJECTABILĂ/PERFUZABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 125
Lot: LOT-0126
Title: AMPICILLINUM 250MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: AMPICILLINUM 250MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 126
Lot: LOT-0127
Title: AMPICILLINUM 500MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: AMPICILLINUM 500MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 127
Lot: LOT-0128
Title: AMPICILLINUM 1GR SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: AMPICILLINUM 1GR SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 128
Lot: LOT-0129
Title: AMPICILLINUM+SULBACTAM 1,5GR SOLUȚIE INJECTABILĂ I.M/I.V
Description: AMPICILLINUM+SULBACTAM 1,5GR SOLUȚIE INJECTABILĂ I.M/I.V Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 129
Lot: LOT-0130
Title: AZITROMYCINUM 500MG COMPRIMATE
Description: AZITROMYCINUM 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 130
Lot: LOT-0131
Title: BENZYLPENICILINUM SODICA 1000000UI SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: BENZYLPENICILINUM SODICA 1000000UI SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 131
Lot: LOT-0132
Title: CEFTRIAXONUM 1GR(IV+IM) FIOLE
Description: CEFTRIAXONUM 1GR(IV+IM) FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 7500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60000 bucăți
Internal identifier: 132
Lot: LOT-0133
Title: DOXYCICLINUM 100mg COMPRIMATE
Description: DOXYCICLINUM 100mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 133
Lot: LOT-0134
Title: CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM 2gr SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM 2gr SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 134
Lot: LOT-0135
Title: CEFTAZIDIMUM 1gr SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: CEFTAZIDIMUM 1gr SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 7500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60000 bucăți
Internal identifier: 135
Lot: LOT-0136
Title: CIPROFLOXACINUM 200mg/100ml SOL.PERFUZABILA
Description: CIPROFLOXACINUM 200mg/100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 13000 bucăți
Internal identifier: 136
Lot: LOT-0137
Title: CIPROFLOXACINUM 100MG/10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: CIPROFLOXACINUM 100MG/10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 16000 bucăți
Internal identifier: 137
Lot: LOT-0138
Title: CIPROFLOXACINUM 500 MG COMPRIMATE
Description: CIPROFLOXACINUM 500 MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 138
Lot: LOT-0139
Title: CLARITHROMYCINUM 500MG COMPRIMATE
Description: CLARITHROMYCINUM 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 139
Lot: LOT-0140
Title: ERTAPENEMUM 1GR PULBERE SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ERTAPENEMUM 1GR PULBERE SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 140
Lot: LOT-0141
Title: GENTAMICINUM 80mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: GENTAMICINUM 80mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 141
Lot: LOT-0142
Title: IMIPENEMUM + CILASTATINUM 500mg SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: IMIPENEMUM + CILASTATINUM 500mg SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4000 bucăți
Internal identifier: 142
Lot: LOT-0143
Title: TETRACYCLINUM ungvent TUB
Description: TETRACYCLINUM ungvent TUB Cantitate minimă pentru Acord Cadru 80 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 700 bucăți
Internal identifier: 143
Lot: LOT-0144
Title: CEFEPIMUM 1000mg (1g) PULB PT SOL INJ SAU PERF
Description: CEFEPIMUM 1000mg (1g) PULB PT SOL INJ SAU PERF Cantitate minimă pentru Acord Cadru 80 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 700 bucăți
Internal identifier: 144
Lot: LOT-0145
Title: MOXIFLOXACINUM 400mg/250 ml SOL PERF
Description: MOXIFLOXACINUM 400mg/250 ml SOL PERF Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 145
Lot: LOT-0146
Title: TIGECYCLINUM 50mg PULB PT SOL PERF
Description: TIGECYCLINUM 50mg PULB PT SOL PERF Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 146
Lot: LOT-0147
Title: CEFTRIAXONUM 2000mg (2g) PULB PT SOL INJ SAU PERF OR PULB+SOLV PT SOL INJ. PERF.
Description: CEFTRIAXONUM 2000mg (2g) PULB PT SOL INJ SAU PERF OR PULB+SOLV PT SOL INJ. PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 147
Lot: LOT-0148
Title: POLIVIDONUM IODINE 1000ML SOLUTIE
Description: POLIVIDONUM IODINE 1000ML SOLUTIE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4000 bucăți
Internal identifier: 148
Main classification (cpv): 33631600 Antiseptics and disinfectants
Lot: LOT-0149
Title: ATRACURIUM 10mg/ml 5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ATRACURIUM 10mg/ml 5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 149
Main classification (cpv): 33632000 Medicinal products for the musculo-skeletal system
Lot: LOT-0150
Title: BUPIVACAINUM 0.5% SPINAL 0.5% SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: BUPIVACAINUM 0.5% SPINAL 0.5% SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 150
Lot: LOT-0151
Title: BUPIVACAINUM 0.5%HEAVY 0.5% SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: BUPIVACAINUM 0.5%HEAVY 0.5% SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4000 bucăți
Internal identifier: 151
Lot: LOT-0152
Title: COMBINATII(LIDOCAIN+PRILOCAINA) 25MG/25MG CREMA
Description: COMBINATII(LIDOCAIN+PRILOCAINA) 25MG/25MG CREMA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 50 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 400 bucăți
Internal identifier: 152
Lot: LOT-0153
Title: LIDOCAINUM 10ML-1% SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: LIDOCAINUM 10ML-1% SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 18000 bucăți
Internal identifier: 153
Lot: LOT-0154
Title: LIDOCAINUM 2ML-4% SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: LIDOCAINUM 2ML-4% SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 154
Lot: LOT-0155
Title: MIDAZOLAMUM 5MG/ML -10 ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: MIDAZOLAMUM 5MG/ML -10 ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 155
Lot: LOT-0156
Title: ROCURONIUM BROMIDE 10mg/1ml-10ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ROCURONIUM BROMIDE 10mg/1ml-10ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 156
Lot: LOT-0157
Title: PROPOFOLUM 1% 20ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: PROPOFOLUM 1% 20ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 157
Lot: LOT-0158
Title: SUXAMETHONII CHLORIDUM 100mg/5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: SUXAMETHONII CHLORIDUM 100mg/5ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 158
Lot: LOT-0159
Title: COMBINATII(ALGIFEN) 5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: COMBINATII(ALGIFEN) 5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 13000 bucăți
Internal identifier: 159
Lot: LOT-0160
Title: COMBINATII(PIAFEN) COMPRIMATE
Description: COMBINATII(PIAFEN) COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 160
Lot: LOT-0161
Title: COMBINATII(TRAMADOLUM+PARACETAMOLUM) 37.3MG/325MG COMPRIMATE
Description: COMBINATII(TRAMADOLUM+PARACETAMOLUM) 37.3MG/325MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 4000 bucăți
Internal identifier: 161
Lot: LOT-0162
Title: FENTANYLUM 50MCG/H PLASTURE
Description: FENTANYLUM 50MCG/H PLASTURE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 30 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 240 bucăți
Internal identifier: 162
Lot: LOT-0163
Title: METAMIZOLUM 300MG SUPOZITOR
Description: METAMIZOLUM 300MG SUPOZITOR Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 163
Lot: LOT-0164
Title: METAMIZOLUM 500MG COMPRIMATE
Description: METAMIZOLUM 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 3750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 30000 bucăți
Internal identifier: 164
Lot: LOT-0165
Title: METAMIZOLUM 2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: METAMIZOLUM 2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 21000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 170000 bucăți
Internal identifier: 165
Lot: LOT-0166
Title: MORPHINUM 2%-1 ML FIOLE
Description: MORPHINUM 2%-1 ML FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 166
Lot: LOT-0167
Title: PARACETAMOLUM 500MG COMPRIMATE
Description: PARACETAMOLUM 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 13000 bucăți
Internal identifier: 167
Lot: LOT-0168
Title: PETHIDINUM 50MG/ML-2ML FIOLE
Description: PETHIDINUM 50MG/ML-2ML FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 168
Lot: LOT-0169
Title: TRAMADOLUM 50mg COMPRIMATE
Description: TRAMADOLUM 50mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 169
Lot: LOT-0170
Title: TRAMADOLUM 100mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: TRAMADOLUM 100mg/2ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 23000 bucăți
Internal identifier: 170
Lot: LOT-0171
Title: BETAHISTINUM 24MG. COMPRIMATE
Description: BETAHISTINUM 24MG. COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 13000 bucăți
Internal identifier: 171
Main classification (cpv): 33661700 Other nervous system medicinal products
Lot: LOT-0172
Title: BETAHISTINUM ORODISPERSABIL 24 MG COMPRIMATE
Description: BETAHISTINUM ORODISPERSABIL 24 MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6500 bucăți
Internal identifier: 172
Lot: LOT-0173
Title: FLUMAZENILUM 0,5MG/5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: FLUMAZENILUM 0,5MG/5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 50 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 400 bucăți
Internal identifier: 173
Lot: LOT-0174
Title: GABAPENTINUM 300mg COMPRIMATE
Description: GABAPENTINUM 300mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 174
Lot: LOT-0175
Title: LEVETIRACETAM 500 MG COMPRIMATE
Description: LEVETIRACETAM 500 MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 175
Lot: LOT-0176
Title: LEVETIRACETAM 100MG/ML-5ML SOLUTIE INJECTABILA
Description: LEVETIRACETAM 100MG/ML-5ML SOLUTIE INJECTABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 176
Lot: LOT-0177
Title: NALOXONUM 0.4mg/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: NALOXONUM 0.4mg/ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 35 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 300 bucăți
Internal identifier: 177
Lot: LOT-0178
Title: NEOSTIGMINI METHYLSULFAS 0,5MG/ML-1ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: NEOSTIGMINI METHYLSULFAS 0,5MG/ML-1ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 900 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7500 bucăți
Internal identifier: 178
Lot: LOT-0179
Title: PIRACETAMUM 1GR/5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: PIRACETAMUM 1GR/5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 3125 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 25000 bucăți
Internal identifier: 179
Lot: LOT-0180
Title: PIRACETAMUM 400mg COMPRIMATE
Description: PIRACETAMUM 400mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 180
Lot: LOT-0181
Title: PREGABALINUM 75mg COMPRIMATE
Description: PREGABALINUM 75mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 181
Lot: LOT-0182
Title: ALBUMINA UMANA 20%-50ML SOL.PERFUZABILA
Description: ALBUMINA UMANA 20%-50ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 900 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7500 bucăți
Internal identifier: 182
Lot: LOT-0183
Title: GELATINA SUCCINILATA 40g/1000ml SOL.PERFUZABILA
Description: GELATINA SUCCINILATA 40g/1000ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 183
Lot: LOT-0184
Title: KALII CHLORIDUM 7.45% 100ml SOL.PERFUZABILA
Description: KALII CHLORIDUM 7.45% 100ml SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 184
Lot: LOT-0185
Title: MANITOLUM 20%-250ML SOL.PERFUZABILA
Description: MANITOLUM 20%-250ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 185
Lot: LOT-0186
Title: MANITOLUM 20%-500ML SOL.PERFUZABILA
Description: MANITOLUM 20%-500ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 186
Lot: LOT-0187
Title: COMBINATII(RINGER LACTAT) 500ML SOL.PERFUZABILA
Description: COMBINATII(RINGER LACTAT) 500ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 80000 bucăți
Internal identifier: 187
Lot: LOT-0188
Title: COMBINATII(RINGER) 500ML SOL.PERFUZABILA
Description: COMBINATII(RINGER) 500ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 188
Lot: LOT-0189
Title: NATRII CHLORIDUM 0,9%-500 ML SOL.PERFUZABILA
Description: NATRII CHLORIDUM 0,9%-500 ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 31250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 250000 bucăți
Internal identifier: 189
Lot: LOT-0190
Title: NATRII CHLORIDUM 5,85%-100ML SOL.PERFUZABILA
Description: NATRII CHLORIDUM 5,85%-100ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 625 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 190
Lot: LOT-0191
Title: NATRII CHLORIDUM 0,9%-250ML SOL.PERFUZABILA
Description: NATRII CHLORIDUM 0,9%-250ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 25000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 200000 bucăți
Internal identifier: 191
Lot: LOT-0192
Title: COMBINATII(betamethazon+Clotrimazol+gentamicin) 05MG+10MG+1 MG TUB
Description: COMBINATII(betamethazon+Clotrimazol+gentamicin) 05MG+10MG+1 MG TUB Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 192
Lot: LOT-0193
Title: METHYLPREDNISOLONUM ACEPONAT 1Mg/G -30Gr CREMA
Description: METHYLPREDNISOLONUM ACEPONAT 1Mg/G -30Gr CREMA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 193
Lot: LOT-0194
Title: DICLOFENACUM 100 MG COMPRIMATE
Description: DICLOFENACUM 100 MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 194
Lot: LOT-0195
Title: DYDROGESTERONUM 10MG COMPRIMATE
Description: DYDROGESTERONUM 10MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 195
Main classification (cpv): 33641300 Sex hormones and modulators of the genital system
Lot: LOT-0196
Title: CARBAMAZEPINUM 200MG COMPRIMATE
Description: CARBAMAZEPINUM 200MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 196
Lot: LOT-0197
Title: TRIHEXYPHENIDILUM 2MG COMPRIMATE
Description: TRIHEXYPHENIDILUM 2MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1800 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 197
Lot: LOT-0198
Title: MIRTAZAPINUM 30MG COMPRIMATE
Description: MIRTAZAPINUM 30MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2100 bucăți
Internal identifier: 198
Lot: LOT-0199
Title: TOBRAMYCINUM UNG.OFT 0.3% 3.5gr TUB
Description: TOBRAMYCINUM UNG.OFT 0.3% 3.5gr TUB Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 199
Lot: LOT-0200
Title: TOMBRAMICINUM + DEXAMETHAZONUM 3MG/1MG/G TUB
Description: TOMBRAMICINUM + DEXAMETHAZONUM 3MG/1MG/G TUB Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 200
Lot: LOT-0201
Title: GLICLAZIDUM 60MG COMPRIMATE
Description: GLICLAZIDUM 60MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 375 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 3000 bucăți
Internal identifier: 201
Main classification (cpv): 33615000 Medicinal products used in diabetes
Lot: LOT-0202
Title: INSULINUM UMANE 100UI/ML-10ML FLACON
Description: INSULINUM UMANE 100UI/ML-10ML FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 202
Lot: LOT-0203
Title: INSULINUM UMANE REGULARA 100UI/ML-3ML STILOU
Description: INSULINUM UMANE REGULARA 100UI/ML-3ML STILOU Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 203
Lot: LOT-0204
Title: IMMUNOGLOBULINA ANTI D 300MCG/2ML FIOLE
Description: IMMUNOGLOBULINA ANTI D 300MCG/2ML FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 400 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 3500 bucăți
Internal identifier: 204
Lot: LOT-0205
Title: COMBINATII (ACID ALENDRONICUM+COLECALCIFEROLUM) 70/5600UI COMPRIMATE
Description: COMBINATII (ACID ALENDRONICUM+COLECALCIFEROLUM) 70/5600UI COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 205
Lot: LOT-0206
Title: PENTOXYFILLINUM 5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: PENTOXYFILLINUM 5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 12000 bucăți
Internal identifier: 206
Lot: LOT-0207
Title: COMBINATII (BANEOCIN) COMBINATII PUDRĂ
Description: COMBINATII (BANEOCIN) COMBINATII PUDRĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 207
Lot: LOT-0208
Title: COMBINATII (sulfat de neomicina+zinc bacitracina ) COMBINATII UNGUENT
Description: COMBINATII (sulfat de neomicina+zinc bacitracina ) COMBINATII UNGUENT Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 208
Lot: LOT-0209
Title: CARBETOCIN 100MCG/ML-1ML FIOLE
Description: CARBETOCIN 100MCG/ML-1ML FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 50 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 400 bucăți
Internal identifier: 209
Main classification (cpv): 33640000 Medicinal products for the genitourinary system and hormones
Lot: LOT-0210
Title: GLUCOZUM 33%-10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: GLUCOZUM 33%-10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 210
Main classification (cpv): 33692210 Parenteral feeding solutions
Lot: LOT-0211
Title: GLUCOZUM 10%-500ML SOL.PERFUZABILA
Description: GLUCOZUM 10%-500ML SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 375 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 3000 bucăți
Internal identifier: 211
Lot: LOT-0212
Title: AMIODARONUM 150mg/3ml SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: AMIODARONUM 150mg/3ml SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 212
Lot: LOT-0213
Title: EPINEFRINUM 0,1%-1ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: EPINEFRINUM 0,1%-1ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2500 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 20000 bucăți
Internal identifier: 213
Lot: LOT-0214
Title: NORADRENALINUM 0.2% 4Ml SOL.INJECTABILA
Description: NORADRENALINUM 0.2% 4Ml SOL.INJECTABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 214
Lot: LOT-0215
Title: ACETYLCISTEINUM 200mg COMPRIMATE
Description: ACETYLCISTEINUM 200mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 215
Lot: LOT-0216
Title: ACIDUM GADOTERICUM 0,5MMOL/ML-20ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ACIDUM GADOTERICUM 0,5MMOL/ML-20ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 216
Main classification (cpv): 33696000 Reagents and contrast media
Lot: LOT-0217
Title: XYLOMETAZOLINUM 1MG/ML FLACON
Description: XYLOMETAZOLINUM 1MG/ML FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 217
Main classification (cpv): 33670000 Medicinal products for the respiratory system
Lot: LOT-0218
Title: DESLORATADINUM Aerius sirop 0,5 mg/ml 120 ml SIROP
Description: DESLORATADINUM Aerius sirop 0,5 mg/ml 120 ml SIROP Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 218
Lot: LOT-0219
Title: CHLORPHENAMINUM 4 Mg COMPRIMATE
Description: CHLORPHENAMINUM 4 Mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 7000 bucăți
Internal identifier: 219
Lot: LOT-0220
Title: FURAZOLIDON 25MG COMPRIMATE
Description: FURAZOLIDON 25MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 220
Lot: LOT-0221
Title: CARBO MEDICINALIS 500MG COMPRIMATE
Description: CARBO MEDICINALIS 500MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 18000 bucăți
Internal identifier: 221
Lot: LOT-0222
Title: LEVETIRACETAM 100MG/ML Solutie orala
Description: LEVETIRACETAM 100MG/ML Solutie orala Cantitate minimă pentru Acord Cadru 35 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 300 bucăți
Internal identifier: 222
Lot: LOT-0223
Title: ROPIVACAINA 10MG/ML FLACON
Description: ROPIVACAINA 10MG/ML FLACON Cantitate minimă pentru Acord Cadru 90 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 750 bucăți
Internal identifier: 223
Lot: LOT-0224
Title: APIXABAN 2.5MG COMPRIMATE
Description: APIXABAN 2.5MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 224
Lot: LOT-0225
Title: RIVAROXABAN 20MG COMPRIMATE
Description: RIVAROXABAN 20MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 225
Lot: LOT-0226
Title: PALIPERIDONA 3MG COMPRIMATE
Description: PALIPERIDONA 3MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 75 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 600 bucăți
Internal identifier: 226
Lot: LOT-0227
Title: PALIPERIDONA 6MG COMPRIMATE
Description: PALIPERIDONA 6MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 227
Lot: LOT-0228
Title: PALIPERIDONA 100MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: PALIPERIDONA 100MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100 bucăți
Internal identifier: 228
Lot: LOT-0229
Title: PALIPERIDONA 50MG SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: PALIPERIDONA 50MG SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 10 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 100 bucăți
Internal identifier: 229
Lot: LOT-0230
Title: RASAGILINUM 1Mg COMPRIMATE
Description: RASAGILINUM 1Mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 100 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 900 bucăți
Internal identifier: 230
Lot: LOT-0231
Title: DIAZEPAMUM 10Mg SUPOZITOR
Description: DIAZEPAMUM 10Mg SUPOZITOR Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 231
Lot: LOT-0232
Title: DIAZEPAMUM 5Mg SUPOZITOR
Description: DIAZEPAMUM 5Mg SUPOZITOR Cantitate minimă pentru Acord Cadru 60 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 500 bucăți
Internal identifier: 232
Lot: LOT-0233
Title: BUSPIRONUM 5MG COMPRIMATE
Description: BUSPIRONUM 5MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 233
Lot: LOT-0234
Title: RACECADOTRILUM 100mg COMPRIMATE
Description: RACECADOTRILUM 100mg COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 234
Lot: LOT-0235
Title: ACIDUM ASCORBICUM 100MG/ML-5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: ACIDUM ASCORBICUM 100MG/ML-5ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 235
Lot: LOT-0236
Title: CLONIDINUM 0,15MG COMPRIMATE
Description: CLONIDINUM 0,15MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 236
Lot: LOT-0237
Title: DOPAMINUM 50MG/10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ
Description: DOPAMINUM 50MG/10ML SOLUȚIE INJECTABILĂ Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8000 bucăți
Internal identifier: 237
Lot: LOT-0238
Title: VINPOCETIN 10mg/2 ml-2 ml FIOLE
Description: VINPOCETIN 10mg/2 ml-2 ml FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1875 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 15000 bucăți
Internal identifier: 238
Lot: LOT-0239
Title: VACCIN RABIC INACTIVAT FIOLE
Description: VACCIN RABIC INACTIVAT FIOLE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 239
Main classification (cpv): 33651600 Vaccines
Lot: LOT-0240
Title: Combinatii Aminoacizi Hepa 500ml flacon
Description: Combinatii Aminoacizi Hepa 500ml flacon Cantitate minimă pentru Acord Cadru 250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2000 bucăți
Internal identifier: 240
Lot: LOT-0241
Title: Acidum zoledronicum 5mg/100ml fiole
Description: Acidum zoledronicum 5mg/100ml fiole Cantitate minimă pentru Acord Cadru 15 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 150 bucăți
Internal identifier: 241
Lot: LOT-0242
Title: COMBINATII (Macrogol 4000 Sulfat de sodiu anhidru ) FARA CONCENTRATIE PULB. PT. SUSP. ORALA
Description: COMBINATII (Macrogol 4000 Sulfat de sodiu anhidru ) FARA CONCENTRATIE PULB. PT. SUSP. ORALA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 600 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 5000 bucăți
Internal identifier: 242
Lot: LOT-0243
Title: FOSFOMYCINUM 40mg/ml-4g PULB. PT. SOL. PERF.
Description: FOSFOMYCINUM 40mg/ml-4g PULB. PT. SOL. PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 243
Lot: LOT-0244
Title: COMBINATII (MIFEPRISTONUM+MISOPROSTOLUM) 200mg+0,2mg COMPR.+COMPR. VAG
Description: COMBINATII (MIFEPRISTONUM+MISOPROSTOLUM) 200mg+0,2mg COMPR.+COMPR. VAG Cantitate minimă pentru Acord Cadru 300 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2500 bucăți
Internal identifier: 244
Main classification (cpv): 33641200 Other gynaecologicals
Lot: LOT-0245
Title: DEXTRANUM 40 IN NACL SOL.PERFUZABILA
Description: DEXTRANUM 40 IN NACL SOL.PERFUZABILA Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 245
Main classification (cpv): 33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
Lot: LOT-0246
Title: ACENOCUMAROL 4MG COMPRIMATE
Description: ACENOCUMAROL 4MG COMPRIMATE Cantitate minimă pentru Acord Cadru 180 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1500 bucăți
Internal identifier: 246
Lot: LOT-0247
Title: COMBINATII (AMINOVEN INFANT 100g/l) 100g/l SOL. PERF.
Description: COMBINATII (AMINOVEN INFANT 100g/l) 100g/l SOL. PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 275 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2200 bucăți
Internal identifier: 247
Lot: LOT-0248
Title: CEFTAZIDIMUM 2g PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Description: CEFTAZIDIMUM 2g PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 275 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2200 bucăți
Internal identifier: 248
Main classification (cpv): 33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
Lot: LOT-0249
Title: CEFAZOLINUM 2g PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Description: CEFAZOLINUM 2g PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 275 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2200 bucăți
Internal identifier: 249
Lot: LOT-0250
Title: FAMOTIDINUM 40mg COMPR. FILM.
Description: FAMOTIDINUM 40mg COMPR. FILM. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1000 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 8500 bucăți
Internal identifier: 250
Lot: LOT-0251
Title: COMBINATII (MIFEPRISTONUM+MISOPROSTOLUM) 200mg+0,2mg COMPR.+COMPR. VAG./cut
Description: COMBINATII (MIFEPRISTONUM+MISOPROSTOLUM) 200mg+0,2mg COMPR.+COMPR. VAG./cut Cantitate minimă pentru Acord Cadru 150 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1200 bucăți
Internal identifier: 251
Lot: LOT-0252
Title: CARBETOCINUM 100micrograme/ml SOL INJ.
Description: CARBETOCINUM 100micrograme/ml SOL INJ. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 175 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1400 bucăți
Internal identifier: 252
Lot: LOT-0253
Title: PERINDOPRILUM 5mg COMPR. FILM.
Description: PERINDOPRILUM 5mg COMPR. FILM. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 1250 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10000 bucăți
Internal identifier: 253
Lot: LOT-0254
Title: METHYLDOPUM 250mg COMPR.
Description: METHYLDOPUM 250mg COMPR. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 225 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 1800 bucăți
Internal identifier: 254
Lot: LOT-0255
Title: IVABRADINUM 5mg COMPR. FILM.
Description: IVABRADINUM 5mg COMPR. FILM. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 6000 bucăți
Internal identifier: 255
Lot: LOT-0256
Title: FENTANYLUM 50micrograme/ml SOL INJ.
Description: FENTANYLUM 50micrograme/ml SOL INJ. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 2750 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 22000 bucăți
Internal identifier: 256
Lot: LOT-0257
Title: PHENOBARBITALUM 219mg/ml SOL. INJ.
Description: PHENOBARBITALUM 219mg/ml SOL. INJ. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 275 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 2200 bucăți
Internal identifier: 257
Lot: LOT-0258
Title: ANTITOXINA PENTRU VENIN DE VIPERA FARA CONCENTRATIE SER ANTIVIPERINIC (TRIVALENT)
Description: ANTITOXINA PENTRU VENIN DE VIPERA FARA CONCENTRATIE SER ANTIVIPERINIC (TRIVALENT) Cantitate minimă pentru Acord Cadru 4 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 10 bucăți
Internal identifier: 258
Main classification (cpv): 33651500 Immune sera and immunoglobulins
Lot: LOT-0259
Title: FLUDARABINA TEVA 25 mg/ml 50 mg PULB. PT. SOL. INJ./PERF.
Description: FLUDARABINA TEVA 25 mg/ml 50 mg PULB. PT. SOL. INJ./PERF. Cantitate minimă pentru Acord Cadru 50 bucăți Cantitate maximă pentru Acord Cadru 60 bucăți
Internal identifier: 259
Main classification (cpv): 33652000 Antineoplastic and immunomodulating agents