See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: „Servicii de reparaţie planificată tip RP(reparatie periodica), rebandajarea rotilor osiilor montate, servicii de reconditionari / inlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparatie ca necesar a fi efectuate la vagoane cuseta seria 4431”
Description: „Servicii de reparaţie planificată tip RP(reparatie periodica), rebandajarea rotilor osiilor montate, servicii de reconditionari / inlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparatie ca necesar a fi efectuate la vagoane cuseta seria 4431” Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: SNTFCMR 54/2025 cod unic identificare A1-RO11054545-2025-1688 (var. 24.09.2025)
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50222000 Repair and maintenance services of rolling stock
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: „Servicii de reparaţie planificată tip RP(reparatie periodica), rebandajarea rotilor osiilor montate, servicii de reconditionari / inlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparatie ca necesar a fi efectuate la vagoane cuseta seria 4431” Cantitatea minima si maxima a acordului cadru precum si a celui mai mare contract subsecvent ce urmeaza a se achizitiona este conform Anexei A, atasata la documentatia de atribuire, din cauza caracterelor limitate.
Internal identifier: 1