2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa aktualizacji oprogramowania dla trzech licencji Ansys STK Premium Space i trzech licencji Ansys ODTK wraz ze wsparciem technicznym
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa aktualizacji oprogramowania dla trzech licencji Ansys STK Premium Space i trzech licencji Ansys ODTK wraz ze wsparciem technicznym. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca: 1) Wykonawca dostarczy aktualizację oprogramowania na rzecz Zamawiającego w formie: - 3 licencji TECS dla 3 licencji Ansys STK Premium Space; - 3 licencji TECS dla 3 licencji Ansys Orbit Determination Tool Kit. 2) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: Wsparcia technicznego klienta (Technical Enhancements and Customer Support), zwanej dalej „TECS”, dla trzech licencji ANSYS STK Premium Space oraz trzech licencji ANSYS Orbit Determination Tool Kit z terminem obowiązywania w wymiarze jednego roku od daty wygaśnięcia dotychczasowej usługi, czyli od 31.12.2026 r. przez okres 12 miesięcy: od dnia 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Wykonawca będzie prowadził wsparcie użytkowników Oprogramowania (e-mail/Helpdesk), zgodnie z zakresem usługi TECS dostępu do najnowszych wersji oprogramowania oraz wsparcia technicznego.
Internal identifier: BO/22/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Potrzeba skrócenia terminu składania ofert wynika z konieczności zapewnienia ciągłości eksploatacji specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego przez Agencję do realizacji zadań statutowych związanych z sektorem kosmicznym. Oprogramowanie służy m.in. do prowadzenia analiz misji kosmicznych, projektowania i modelowania trajektorii orbitalnych, analizy ruchu obiektów kosmicznych oraz wyznaczania orbit satelitów. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę licencji Technical Enhancement and Customer Support (TECS), która jest niezbędna dla zachowania pełnej funkcjonalności i aktualności użytkowanego środowiska informatycznego. Ewentualna przerwa w dostępie do TECS mogłaby skutkować utratą dostępu do aktualizacji, poprawek bezpieczeństwa oraz wsparcia technicznego producenta, a tym samym zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów związanych z bezpieczeństwem, kompatybilnością i niezawodnością wykorzystywanego oprogramowania. Zakup licencji TECS zapewni Zamawiającemu dostęp do najnowszych wersji oprogramowania, bieżących aktualizacji i poprawek, możliwość korzystania ze wsparcia technicznego producenta oraz zgłaszania problemów, błędów i awarii. Ma to kluczowe znaczenie dla nieprzerwanej realizacji zadań wymagających wykorzystania specjalistycznych narzędzi analitycznych i projektowych. Ponadto przedmiot zamówienia dotyczy zakupu licencji u producenta oprogramowania lub autoryzowanych partnerów, której zakres, parametry techniczne i warunki świadczenia są jednoznacznie określone. Skrócenie terminu składania ofert nie wpłynie negatywnie na zachowanie zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, natomiast pozwoli na terminowe zawarcie umowy i uniknięcie ryzyka przerwy w dostępie do niezbędnych aktualizacji oprogramowania oraz wsparcia technicznego. W związku z powyższym skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione obiektywną potrzebą zabezpieczenia ciągłości działalności operacyjnej Zamawiającego oraz zapewnienia sprawnej realizacji jego ustawowych i statutowych zadań.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48900000 Miscellaneous software package and computer systems
Additional classification (cpv): 48218000 License management software package, 72611000 Technical computer support services
5. Lot
Lot: LOT-0002